Spalvos interjere: kaip pagerinti nuotaiką namuose?

Spalvos vaidina turbūt pagrindinį vaidmenį namų dekoravime, nes gali lengvai paveikti ir pakeisti bendrą kambario atmosferą. Spalvos interjere – tai kaip lėlių teatro lėlytės, kurių rankytes, kojeles ir kitas kūno dalis galima kilnoti virvutėmis. Tinkamai parinkus spalvas, erdvė taps estetiškai patrauklesnė. Netinkamai parinktos spalvos gali paversti erdvę nuobodžia ar net atgrasia. Ar norėtumėte sužinoti keletą patarimų ir gudrybių, kaip naudoti spalvas, kad pagerintumėte savo namų interjerą?

oranžinė, melsva spalvos interjere
Pastelinės, švelnios spalvos interjere. Blyški oranžinė spalva žaidžia su žydru dangumi, stovintis baltas arklys… interjeras lyg ir sustingęs akimirkoje…

Spalvų psichologija: skirtingos spalvos sukelia skirtingas emocijas ir jausmus

Visų pirma, svarbu suprasti spalvų psichologiją. Vienos spalvos sukelia vienas emocijas ir jausmus, kitos – kitas. Pavyzdžiui, mėlyna spalva dažnai asocijuojasi su ramybe ir vėsumu, todėl tai puikus pasirinkimas vonios kambariuose. Tuo tarpu geltona spalva asocijuojasi su šiluma ir linksmumu, todėl puikiai tinka svetainėms ir virtuvėms. Kita vertus, juoda, pilka spalva ir balta spalva interjere gali sukurti elegancijos ir rafinuotumo pojūtį. Šios spalvos tiksliau baltos ir juodos tonai puikiai gali papuošti oficialesnes erdves – valgomuosius kambarius, holus ar biurus.

geltona spalva interjere
Geltonos užuolaidos svetainėje, geltona spalva paveiksle, geltona vaza ir šviestuvo stovas – šilta, gyva ir linksma nuotaika.

Spalvinės schemos svarba: tęstinumo ir harmonijos kūrimas kambaryje

Kitas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, yra kambario spalvinė schema. Renkantis spalvas, svarbu atsižvelgti į daugelį kambario elementų – baldus, grindis, meno kūrinius. Pavyzdžiui, monochromatinė spalvų schema (naudojami tos pačios spalvos atspalviai), gali sukurti patalpoje tęstinumo ir darnos pojūtį. O papildančiųjų spalvų schema (spalvos spalvų rate parenkamos priešingos viena kitai) gali sukurti pusiausvyros ir harmonijos jausmą.

Reklama
Žalia, raudona, ruda spalvos interjere
Ne visai įžiūrima, bet matoma papildančiųjų pagrindinių spalvų schema – tamsiai žalios sienos ir tamsiai raudonų paveikslo rėmelių žaidimo tema kambario interjere. Raudonąją pusę dar sustiprina rudos odos fotelis ir rudos spalvos medinis stalas. Žaliąją pusę sušvelnina baltų tulpių šviesesni žali stiebai ir lapai.
Reklama

Akcentinės sienos: puikus būdas suteikti kambario interjerui nuotaiką

Vienas iš būdų įtraukti spalvas į savo namų dekorą yra naudoti akcentines sienas. Akcentinė siena – tai siena ar sienos dalis kambaryje, kuri yra nudažyta kitokia spalva nei likusios sienos. Tai gali būti puikus būdas suteikti kambariui ryškesnės spalvos, neužgožiant spalva kitų kambario dizaino detalių ir neperkraunant kambario erdvių. Akcentinės sienos taip pat yra puikus būdas sukurti dėmesio centrą kambaryje. Pavyzdžiui, jei jūsų svetainėje yra židinys, už jo esančią sieną nudažę kita spalva, židinys išsiverš į priekį ir taps pagrindiniu dėmesio traukos tašku kambaryje.

žalia spalva miegamojo interjere
Akcentinės sienos alyvuogių spalva sustiprinta tamsesne vilnonės antklodės spalva miegamajame kambaryje.

Aksesuarai ir dekoro elementai: paprastas būdas įnešti spalvų į savo namų interjerą

Kitas būdas įtraukti spalvas į savo namų dekorą yra naudoti aksesuarus ir dekoro elementus – pagalves, kilimėlius, užuolaidas. Šiuos interjero dizaino elementus galima lengvai pakeisti, ir tuo būdu atnaujinti kambario interjerą. Tam padaryti neprireiks perdažyti sienų ar lubų, ar atlikti kitų, didesnių ar mažesnių pakeitimų. Tai taip pat yra puikus būdas suteikti kambariui gyvumo ir šviežumo.

violetinės pagalvėlės svetainėje
Violetinės pagalvėlės – tai spalvos grynuolės, kurios kaip žvejas tinklu sugauna besiblaškančio dėmesio daleles ir sufokusuoja jas į save. Čia – mes!

Apšvietimo vaidmuo namų dekore: kaip jis gali paveikti spalvų suvokimą

Kalbant apie namų dekoravimą, apšvietimas taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį žaidžiant spalvomis interjere. Skirtingos apšvietimo rūšys, apšvietimo kampai, kuriais krinta šviesa, skirtingi šviestuvai gali pakeisti spalvos spalvą – ar kaip atrodo spalva. Pavyzdžiui, natūralioje dienos šviesoje spalva gali atrodyti ryškesnė, o dirbtinė šviestuvo šviesa gali prislopinti spalvos atspalvį. Štai kodėl renkantis kambario spalvas svarbu atsižvelgti ir į apšvietimą.

stalinis, šviestuvas, stovinčios gėlės kambaryje
Stalinis šviestuvas savo šviesa tampa traukos tašku šiame kambaryje.
Reklama

Išvada: naudokite spalvas, kad pagerintumėte namų dekorą ir sukurtumėte patogias erdves

Galima pasakyti, kad jautrus spalvų panaudojimas namų interjere gali labai pagerinti bendrą kambario, buto ar namo aplinką. Susipažinę ir suprasdami spalvų psichologiją, parinkdami tinkamą spalvų gamą, įkomponuodami akcentines sienas, naudodami interjero aksesuarus ir detales bei apgalvodami apšvietimą, galite sukurti erdvę, kuri būtų ne tik patraukli, bet ir funkcionali bei patogi.

raudona spalva kambario interjere
Beveik monochrominė raudonos spalvos spalvinė schema, šiek tiek kontrastuojanti su juoda spalva. Raudonos gyvybinė jėga ir juodos visa padengiantis tamsumas ir šešėlis.

Eksperimentuokite ir išbandykite įvairius variantus, jauskite malonumą ir svarbiausia – padarykite kambarį, namus ar biurą SAVO kambariu, namais ar biuru.

Foto

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *