Spalvos miegamojo interjere – vienos nuotraukos studija

Jaukiam interjerui kambaryje kartais reikia tiek nedaug. Nereikia net brangių apdailos, dekoro medžiagų ar brangiai kainuojančių idėjų. Tačiau reikalingas skonis. Kas tas skonis ir su kuo jis valgomas? Keista, nors galbūt ir ne, kad matydami ir vertindami mielai atrodantį kambario interjerą, žmonės išsireiškia skonio sąvokomis: atlikta su skoniu, skoningos detalės, kambario šeimininkė turi skonį,  ir pan. Kaip mama ar žmona skanauja verdamą sriubą ar kepamą kiaušinienę: – Kažko dar trūksta. Šiek tiek druskos, pipirų.” Panašiai ir su interjeru: ” – Šiek tiek žalios, dar truputį medžio. Na dabar jau skanu.”

Paskanaukime interjero. Vienos miegamojo interjero nuotraukos lengva studija turėtų padėti lengviau susigaudyti, kaip nebrangiai ir gana greitai “paskaninti” savo namų interjerą ar pastebėti, kaip galima ką nors jame pagerinti.

Reklama
zalias miegamasis
foto Paul Whicheloe

Nuotraukoje matome, kad pagrindinė interjero dekoro priemonė yra spalvos. Spalvinę paletę, panaudotą dekoruojant miegamąjį, galima pavadinti klasikiniu spalvų deriniu. Turbūt beveik kiekvienoje dažų parduotuvėje, spalvų paletėje, kurioje yra pateikti kelių spalvų deriniai, šį derinį atrastume. Rudeninių lapų ruda, vakarinės saulės geltona, samaninė žalia ir melsvai žydra. Kad derinys suskambėtų vienos spalvos reikia daugiau, kitos mažiau. Grįžtant prie skonių: reikia šiek tiek druskos, bet nepersūdyti, paprikos, bet ne per daug.

Nuotraukoje pagrindinė spalva yra samaninė žalia, kuria nudažytos miegamojo kambario sienos. Samaninė spalva atsikartoja pagalvėlių užvalkaluose. Antra pagal spalvos kiekį kambario dekore yra tamsiai ruda – tai lovos mediniai rėmai, užtiesalas ant lovos, gėlė vazoje ir juostos kilimėlyje prie lovos. Mažesniais spalviniais potepiais ant sienos išryškėja pora geltonų stačiakampių rėmeliuose, melsvos juostelės kilime prie lovos. Lyg ir viskas išnyksta ar sklaidosi pilkose lubose ir dviejuose pilkuose paveiksluose ant sienos virš lovos.

Šiek tiek medžiagiškumo ir minkštumo į miegamojo interjerą įneša lovos medinės grotelės, kontrastuojančios su blizgančiu, dengiančio paveikslus stiklo paviršiumi.

Atrodo ne taip ir sudėtinga. Pabandykite pasirinkti spalvų paletę: keletą spalvų, kurios derėtų tarpusavyje. Paieškokite interjero detalių, kurios būtų šioje spalvų paletėje, “kur tai šalia” ar papildytų pasirinktą spalvų derinį. Pasirinkite pagrindinę spalvą ir po truputį, potepis po potepio, “dėkite” kitas spalvas, na kol bus skanu!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *