Pilka spalva dekoruojant svetainę

90-aisiais įrenginėjant naujus ar rekonstruojant senus namus buvo gana populiaru, bent jau Lietuvoje, duris dažyti juodu pinoteksu. Baltos sienos, juodos durys – tokios buvo beužsimezgiančio privataus interjero mados. Erdvei kiek išsiplėtus ir Lietuvai tapus didesnio pasaulio dalimi, interjero dizaino mados ir tendencijos taip pat pasaulėja. Gana dažnai, bent jau namų dekoro žurnalų, baldų katalogų, dizaino dienoraščių puslapiuose galima pastebėti puikių, pilkos spalvos interjere panaudojimo variantų. Pilka spalva sužiba erdvėje, gal tiksliau savo pačios pilkumu leidžia sužibėti kitai spalvai – geltonai, oranžinei, mėlynai. Įvyksta lyg spalvinis tandemas, dviejų spalvų žaidimas… ir kiek reikia pilkos masės, kad žvaigždutė sužibėtų?

Nesiūlytume patiems, be dizainerio pagalbos dažyti sienas pilka spalva, nes tinkamai suorganizuoti ir suderinti pilkos spalvos derinius yra gana sudėtinga. Egzistuoja čia ir psichologinis faktorius: ” – Išsidažiau pilka spalva savo svetainės sienas… kažkaip nebesinori nieko.. ir niekas nebeapsilanko svečiuose…” Pilka visgi ne šiaip sau yra pesimizmo spalva, ji turbūt turi tam tikrų sugebėjimų ar “demoniškų jėgų”. Tad pilkas sienas svetainėje ar virtuvinį komplektą ir lubas virtuvėje sugebėti “ištraukti į optimizmą”, reikia pozityvios jėgos ir dizaineriškos išmonės.

Reklama

Jei nusprendėte eksperimentuoti, pažiūrėkite keletą nuotraukų. Žemiau yra trys pavyzdžiai. Tamsesnės pilkos sienos, šviesesnė pilka sofa visose trijose nuotraukose išlieka, kinta tik kai kurios kitos detalės. Pastebėkite, kaip pilkos spalvos fone keičiant interjero detales, jų spalvas, galima lengvai transformuoti erdvę ir sukurti skirtingas nuotaikas.

pilka, geltona, ruda, svetaine

ruda, pilka, svetaine

pilka, raudona, geltona, melyna, svetaine

Reklama

Idėjos, kaip skirtingos spalvos, detalės keičia kambario interjerą gvildenama straipsnyje – Rausvas ar mėlynas miegamasis.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *