Kaip atrasti tobulus stalo įrankius?

Ar užsukus į prabangų restoraną Jus išmuša šaltas prakaitas vos pamačius stalą, prie kurio praleisite vakarą? To priežastis paprasta – gausybė prie lėkštės gulinčių įrankių. Natūraliai kyla klausimas: kodėl tiek jų yra reikalinga? Juk viską galima be problemų atlikti vos su keliais. Tačiau geriau pasirausę stalčiuose virtuvėje greičiausiai rasite smarkiai sulinkusį šaukštą, kuriuo kažkada bandėte kabinti ką tik iš šaldiklio ištrauktą šerbetą, ar visiškai nudilusį peilį, kuriuo pjovėte tiek kepsnį, tiek medieną. Kokybiški, patogūs ir išvaizdūs stalo įrankiaine tik palengvins valgymo ar maisto apdorojimo procesą, bet ir neleis raudonuoti netikėtai užklydus svečiams.

stalo irankiai

Formos, suderintos su funkcija

Rinktis įrankius, kurie tik gražiai atrodytų, nėra praktiška. Kita vertus, neišvaizdūs įrankiai nepapuoš Jūsų stalo ir naudoti juos norėsis tik esant visiškai būtinybei. Kaip ir daugelyje kitų sričių gyvenime, teks ieškoti balanso, kuris pakankamai aprėptų tiek funkcionalumą, tiek estetiką. Be to, reikėtų turėti skirtingos paskirties įrankių – pagrindiniam patiekalui, desertui bei užkandžiams.

Reklama

Todėl renkantis patartina neskubėti ir negriebti pirmo pasitaikiusio įrankių komplekto. Tam, kad nauji įrankiai džiugintų Jus tiek kiekvieną dieną, tiek švenčių ar kitų ypatingų progų metu, verta apsibrėžti keletą paieškos kriterijų.

Skirtingi komplektai – skirtingoms progoms?

Stalo įrankiai dažniausiai būna skirstomi į tuos, kurie yra skirti kasdieniam naudojimui, ir tuos, kurie reikalingi švenčių metu. Kasdienai pasirenkami pigesni, ne tokie išvaizdūs įrankiai. Prioritetas teikiamas patvarumui – tiek naudojant, tiek plaunant indaplovėje. Šventiniai komplektai, ant stalo atsiduriantys retais atvejais, pasižymi įvairiomis stilistinėmis detalėmis, žaismingomis, neįprastomis formomis.

Tiesa, neįsigykite tokio rinkinio, kuriuo negalėsite atsigrožėti, tačiau bijosite jį išpakuoti ir panaudoti. Jeigu tai nėra kolekciniai įrankiai, reikėtų to vengti. Įrankiai stalui, visų pirma, yra skirti naudojimui. O jeigu mėgstate rengti įvairius susibūrimus, įsigykite pakankamai įrankių, kad kažkuriam iš svečių netektų naudotis iš kelių komplektų surinktu deriniu.

Komfortas – būtina savybė

Net ir patys patvariausi, gražiausiai atrodantys stalo įrankiaineteks didžiosios dalies savo šarmo, jeigu nebus patogūs. Jei turite tokią galimybę, prieš perkant visuomet verta išbandyti įrankius. Juk jų pasirinkimas yra labai individualus – tas pats idealiai patogus įrankis kitam žmogui gali kelti tik nepatogumų. Valgio metu naudodami įrankius, kurie yra nepatogūs, jausitės tarsi būtumėte su riedučiais staiga atsidūrę ant ledo – niekuomet negalėsite žinoti, kuomet kitas judesys baigsis mažumėlę komiškai. Užsisakydami internetu išsirinkite vieną pavyzdinę įrankių porą iš norimo rinkinio. Jeigu atkeliavę įrankiai Jums patiks – drąsiai užsisakykite ir likusią dalį.

Atsižvelkite į valgomojo estetiką

Nepamirškite, kad įrankiai turėtų derėti prie tam tikrų dekoro elementų ar bent jau pernelyg nesiskirti nuo bendros estetikos. Pagal klasikinio dizaino bruožus gaminti stalo įrankiaineatrodys labai gerai, jei bus naudojami moderniu stiliumi įrengtame valgomajame. Įrankiai turėtų derėti prie staltiesės, kitų dekoro detalių, indų. Žinoma, visuomet stenkitės rinktis tuos, kurie bus patrauklūs būtent Jums ir geriausiai atspindės Jūsų charakterį. Universaliausi yra gausiai nedekoruoti, švariomis linijomis ir aiškia estetika pasižymintys įrankiai – jie tiks praktiškai bet kur. Įrankiai gali netgi nepriklausyti tai pačiai kolekcijai – svarbu, kad juos būtų įmanoma suderinti pagal spalvą, dizainą bei medžiagą, iš kurios jie pagaminti.

Ieškokite kokybės ir ilgaamžiškumo

Kokybiški įrankiai tarnaus labai ilgai, tad į kokybę investuoti yra tikrai verta. Tvirtumu pasižymi vienu populiariausių pasirinkimų esantys iš nerūdijančio plieno pagaminti stalo įrankiai. Reikėtų ieškoti nerūdijančio plieno, žymimo 18/10. Tai reiškia, kad gamybai naudojamo plieno sudėtyje yra 18 proc. chromo ir 10 proc. nikelio. Chromas neleidžia susidaryti korozijai ir rūdims, o nikelis prideda papildomo tvirtumo, atsparumo rūdims ir dėmėms, užtikrina paviršiaus blizgumą. Toks nerūdijantis plienas laikomas geriausiu indų bei virtuvės reikmenų gamybai. Nerūdijančio plieno įrankiai nėra lengvai sulankstomi, jie atsparūs aukštoms temperatūroms ir korozijai, nereikalauja didelės priežiūros, todėl yra ypač tinkami kasdieniam naudojimui. Tikimės, kad šie patarimai nukreips tinkama linkme ir ant Jūsų stalo puikuosis stilingi, ergonomiški ir aukštos kokybės stalo įrankiai, kuriais su malonumu naudositės tiek kasdien, tiek švenčių metu.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *