Ryškiausios 2023 metų interjero dizaino tendencijos

Namų interjero atnaujinimas, sienų ar lubų perdažymas kita spalva, naujų interjero dekoro elementų ar aksesuarų įkomponavimas namų erdvėje, suteikia namų savininkams galimybę susikurti namus, kurie atspindėtų jų skonį ir stilių. Namų interjeras gali tapti kaip ir vizitine kortele ar jūsų erdvės pasu.

Bet ar reikia namų interjerą atnaujinti? Ar kaip dažnai atnaujinti? Jei interjeras atspindi mano asmenybę, siekius, tikslus, aš puikiai jaučiuosi savo namų erdvėje ar reikia jas keisti?

Dabar yra populiaru kiekvienais metais paskelbti – kokia bus metų interjero spalva, kokios populiariausios interjero dizaino tendencijos bus šiais metais.

interjero tendencijos

Atsakymas, matomai būtų, – ten kur jaučiatės gerai, ten yra jūsų vieta. Reiškia ši aplinka yra Jūsų rūbas, kuris yra nei per didelis, nei per mažas, nei per šiurkštus, nei per švelnus – tai Jūsų!

Tačiau galima pasakyti ir taip – jei nepabandysi, tai nežinosi. Jeigu neperdažysi sienos geltonai ar žaliai, nežinosi, kaip jaustumeisi šių spalvų fone. Atsinaujinti savo interjerą, kaip ir savo spintos turinį, gali būti visai sveika procedūra. Tad, kokios gi numatomos populiariausios 2023 metų interjero dizaino tendencijos?

Reklama

Pasižvalgykime.

Ryškios ir netikėtos spalvos grįžta

Dizainerė Amanda Barnes sako. kad šiais metais išlieka populiarūs ramūs ir natūralūs tonai, tačiau galime tikėtis daugiau ryškesnių ir netikėtų spalvų erdvėse.

Tekstūrų įvairovė

Norisi sukurti jaukius namus, tačiau, be tekstūros, interjeras atrodys ”plokščias”. Būtent medžiagų tekstūros suteikia kambario interjerui gylio išmatavimą. Nuo nuo audinių iki odos, nuo medinių dailylenčių iki akmens masės plytelių, nuo raštuotų kilimų iki lengvų ir permatomų užuolaidų, visos šios medžiagos turi gylį, ir būtent jos suteikia jaukumo įspūdį kambario interjerui.

Akcentinės sienos išlieka dėmesio centre

„ – Rinkitės akcentą su unikalia tekstūra arba tapetais, kurie būtų panašios spalvos kaip sienos ar lubos likusioje patalpos dalyje“, – sako interjero dizaineris Rudolph Diesel. “Jei norite sukurti akcentinę sieną iš medžio, medines lentas ar medines detales, projektuokite vertikaliai. Tuomet jos kaip ir pakels stogą, mažos erdvės atrodys intymesnės, o didelės – patrauklesnės.

Dizaineris taip pat rekomenduoja pasirinkti tinkamą vietą akcentui. Geriausia yra dekoruoti tą sieną, kurią pirmą pamatote, įėję į kambarį.

Lenktos linijos interjero detalių ar baldų formose

Renesanso estetika grįžta. Žmonės greičiausiai rinksis daugiau lenktų linijų ir kreivių savo namuose, kad sukurtų gilesnių erdvių įspūdį. Tai gali būti apvalios formos balduose ar laiptuose. Taip pat arkinės durys, langai ar arkos sienose. Aštrūs kampai ir stačiakampės formos sunkiau atras vietą namuose šiais metais.

Gamtos motyvai namų interjere

Vienas didžiausių įkvėpimo šaltinių daugeliui, kai kalbame apie interjero dizainą, yra gamta. Tai ir gamtos grožyje gimstančios spalvų paletės, medžio šiluma balduose ir natūralus akmuo grindyse ir stalviršiuose. Gamtos motyvai viešpataus ir 2023 metais. Gamtos artumo poreikis ypač padidėjo po pandemijos. Šiuo daugeliui sunkiu laikotarpiu buvo ypatingai suprastas gamtos svarbumas. Išryškėjo tendencija gyventi arčiau gamtos, interjero erdvės turi turėti ryšį su eksterjero erdvėmis, ar riba tarp jų turi būti minimali.

Sekantys du punktai biofilinis ir tvarusis dizainas taip pat žingsniuoja gamtos linkme.

Biofilinis dizainas

Tendencija pagrįsta idėja, kad artimas žmogaus ryšys su gamta gali turėti teigiamą poveikį jo gėrovei ir sveikatai.

Biofilinis dizainas, tai:

  • daugiau augalų patalpų erdvėse, tai gali būti siena su želdiniais,
  • daugiau natūralių medžiagų naudojama statyboje ir apdailoje,
  • pastatų ir erdvių projektavimas taip, kad būtų kuo daugiau natūralios šviesos, ir pro langus matytųsi gamtos vaizdai.

Tvarusis dizainas

Tvarus dizainas savo idėjomis susišaukia su biofiliniu dizainu, tik kiek kitu rakursu.
Tvarumas tampa vis svarbesnis namų savininkams ir statybininkams, o ekologiškos medžiagos ir jų panaudojimas yra šio judėjimo priešakyje. Perdirbta mediena, perdirbtas plastikas ir kitų tvarių medžiagų naudojimas yra paprastas būdas sumažinti išmetamų atliekų kiekį ir sukurti estetiškai patrauklų interjerą. Be to, šios medžiagos dažnai pasižymi stebėtinu patvarumu.

Apšvietimo įvairovė

Kambariai dažnai įgauna kelias funkcijas ar paskirtis: virtuvė-biuras, svetainė – biuras. Tai pakoregavo darbo namuose būtinybė. Išryškėja tendencija teikti pirmenybę įvairių šviesos šaltinių deriniui erdvėje. Nuo jaukaus apšvietimo, sukurto naudojant stalinius šviestuvus ir toršerus, iki tikslinio apšvietimo virtuvėje ar darbo kambaryje, tai gali pagerinti nuotaiką ir atmosferą kambaryje, o galiausiai padėti geriau išnaudoti kambario erdves.

Antikvarinio ir modernaus derinys

Nuo dekoravimo antikvariniais daiktais iki eklektiškų seno ir naujo derinių, namai taps unikalesni ir jaukesni.

Tad ar gali kuri nors iš interjero dizaino tendencijų užsukti į jūsų namus? Jei jaučiate, kad būtent apvalių formų toršero ir minkšto kilimo trūksta jūsų namuose, tuomet jūs puikiai susiderinsite su mažiausiai dviejomis 2023 metų interjero dizaino tendencijomis. Kai kas gal norės daugiau naujovių ir įvairovės, kai kas mažiau. Kiekybė nėra labai svarbu. Svarbu, kaip jūs, jūsų šeima, draugai ir pažįstami jaučiasi ir jausis jūsų namuose.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *