Baltas ir juodas interjeras

Kai žmonės kalbasi ir kuris nors pamini, jog pas juos namuose viskas balta, aplinkiniams gali tapti vėsoka. Kaip tai balta? Juk kambarius taip sunku prižiūrėti. O ir sterilu, nuobodu. Kai pamini, jog namuose vyrauja juoda spalva, sako niūru, net kraupu. O kas jei viename kambaryje yra balta ir juoda? O jei dar pagardinta kokiu žaliu obuoliu, papuošta violetiniais gėlių žiedais vazelėje ar mediniais, minkštos kėdės rėmais?

zali obuoliai rudi kedes remai juoda balta svetaine

Galbūt klaidinga yra nuomonė, jog baltai juodas interjeras yra nuobodus, perdaug vienodas ar neįkvėpiantis. Tereikia pasižvalgyti ir pamąstyti, kokią aplinką galime susikurti, padedant šioms achromatinėms spalvoms. Achromatinės – tai iš graikų kalbos “a” – ko nors neigimas, šiuo atveju “chroma”, – spalvos neigimas. Ar – jos nebuvimas.

SAMSUNG CSC

Baltą – juodą interjerą besirenkantys žmonės, panašu, kad neturi prietarų ir nebijo eksperimentuoti. Interjeruose dažnai tai matosi. Nebūtina būti kategoriškiems ir rinktis absoliučiai tik juodą ir baltą spalvas. Pavyzdžiui grindys tokiame interjere gali būti raudonmedžio, puikiai pabrėžiančios juodos ir baltos atspalvius ir suteikiančios interjerui žaismingumo.

baltas fotelis juoda balta vertikaliai juostuota siena

Reklama

Balta – tai šviesa. Juoda – tai šviesos nebuvimas. Pilkas kilimas ant baltų grindų gali tapti komunikaciniu tilteliu tarp baltos ir juodos.

pilkas kilimas svetaineje

Reklama

Juoda spalva nėra nei šilta, nei šalta. Bet gali būti juoda šiluma ar juodas šaltis.. jei juodoje yra karštos raudonos ar oranžinės arba šaltos mėlynos ar žalios.

juodas kilimas pagalveles fotelis

Balta-juoda interjeruose labai svarbu detalės, kadangi dvi ne-spalvos gali pradėti “ardyti” interjerą ir daryti jį pernelyg agresyviu ar pasyviu. Dažnai spalvos atsiranda tam tikrose baldų detalėse ar įvairiausiose smulkmenose, lyg netyčia nukritusiose ant stalo ar padėtose ant palangės,

zalios geles juoda balta valgomajame

Reklama

ar židinyje,

zidinys zvakes juoda balta miegamasis

ar medinėse virtuvės kėdžių kojelėse,

medines kojos juoda balta virtuveje

ar pintame vonios krepšyje,

juoda melsva vonioje medzio elementai

Reklama

ar augalų žalumoje. Ir tai gelbsti, įneša gyvybę į baltą juodą interjerą.

zali augalai balta juoda svetaine

Nebūtinai viskas turi būti juodai balta, kalbant ir apie baldus. Galima naudoti ir kitas tamsias ar šviesesnes spalvas, kurios įneštų gyvumo, bet nenustumų į šalį pagrindinės – juodos baltos idėjos.

bordo spalva juoda balta svetaineje

Baltas – juodas interjeras gali būti įvairiausių stilių: modernus, klasikinis, romantiškas. Romantiškame interjere gali būti naudojami balti baldai – foteliai su svajokliškai užraitytomis formomis, dekoratyvinės užuolaidėlės, kabančios ant juodo karnizo.

lenktos formos juoda balta interjere

Reklama

Daug įvairiaspalvių detalių: gėlės, vazelės, pagalvėlės, trikojė taburetė ir baltas kilimas. Žalia, raudona, mėlyna, geltona spalvos, lyg gaivaus vėjo gūsis, – ir visas interjeras tarsi subanguoja, suskamba savyje.

spalvotos detales svetaines interjere

Interjere galima naudoti ir auksinius, sidabrinius akcentus. Tai suteikia valiūkiškumo ir pagyvina kambarį.

auksine spalva juoda balta interjere

Jei jau pastebėjote, sofos tokiuose interjeruose dažnai būna arba baltos arba juodos. Kad nebūtų perdaug neįdomu ir vienoda kambaryje, galima pastatyti dvi dryžuotas sofas – lyg tarpinį variantą tarp dviejų šių spalvų.

dryzuotos juoda balta sofos

Pasižiūrėję nuotraukas ir nustūmę baimę į šalį, kažką panašaus ar analogiško jūs puikiausiai galite susikurti savo namuose.

Atidžiai stebėkite, kaip dekoruojama spalvomis, – tai yra viena iš gero interjero paslapčių. Gerai apgalvokite detales ir žaiskite spalvomis. Tai padės sukurti puikų interjerą, ir padedant tokioms neapčiuopiamoms spalvoms – juodai ir baltai.

juoda balta ornamentas kilimas

Įdomus dalykas, kad naudojant šias dvi spalvas savo interjere, vieną kambario dalį galite padaryti šviesesne, kitą tamsesne. Tiesa ta, kad šios spalvos yra viena kitai priešingos, “valgančios viena kitą”, – kaip mirtis ir gyvybė. Jos kaip gyvenimo realybė, kaip tai, kas visuomet yra su mumis ar šalia mūsų.

Kartais daugiau matoma, kartais mažiau, bet jos  nenutrūkstamai egzistuoja už spalvų spektro ribų – ir Gyvenimo ribų. Galbūt dėl šios priežasties balta ir juoda yra ir, kaip visuma, – gyvenimo drobė, interjero sienos, lubos ar gindys. Ir jeigu kurioje nors erdvėje yra baltos spalvos, ji kontrastuodama su juoda, išlaiko interjero vientisumą.

balta juoda detales interjere

Taigi, eksperimentuokite ir atrasite dar daugiau interjero dekoravimo įdomybių. Ir pamatykite, jog pasitelkiant achromatinių spalvų, JUODOS IR BALTOS kontrastus, galima pasisemti naujų interjero sprendimo būdų.

 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *