Baltas ir šviesus interjeras

Ko gero, kai kurie žmonės, vos išgirdę apie baltą ar labai šviesių spalvų interjerą, iškart susimąsto apie jo priežiūrą ir tokio interjero praktiškumą. Galbūt jie ir teisūs, tačiau šis interjeras turi daugiau pliusų nei minusų. Žinoma, jį prižiūrėti yra sunkiau, tačiau galima rinktis lengviau valomus fotelių ir sofų apdangalus, lovų užtiesalus, stalviršius, šviestuvus ir grindų dangą, kas tikrai palengvintų priežiūrą.

O pliusų šviesus interjeras turi tikrai daug. Visų pirma, toks interjeras be galo tinka mažiems butams ir ankštoms erdvėms. Balta ir šviesi spalva vizualiai padidina nedidelio buto ar kambario plotą, sukuria erdvės įspūdį. Puiku ir tai, kad vos tik įžengus į tokį būstą, kvepia švara, tvarka ir estetika. Estetiniu požiūriu “švarus” interjeras tikras triumfas prieš kasdieniškus ar atsitiktinius, standartinius interjerus.

Kuomet sakome, jog interjeras yra baltas, nereiškia jog visi tame būste esantys daiktai yra baltos spalvos. Baltuose interjeruose pritaikomos bei panaudojamos ir kitos spalvos. Kas yra tiesiog būtina, kitaip interjeras “nesuskambės”,

ebded4ea4a360cbd1813d4106064af29

ir visa tai bus tiesiog baltos spalvos kambarys.

Tad, interjeruose dažnai kaip antrinės spalvos yra naudojamos ir kitos, šviesesnės ar tamsesnės spalvos. Jeigu būste yra balta sofa, tuomet ant jos gali atsirasti šviesiai pilkos pagalvėlės ar melsva vazelė ant balto kavos staliuko.

Reklama

simple-white-interior-design-modern-living

Mėgstami įpinti ir juodos spalvos akcentai, kas tik paryškina kambario baltumą.

simple-white-interior-design-kitchen

Reklama

Baltos lubos, sienos, grindys, galima sakyti, yra balto interjero standartas. Dažnai grindys būna baltai dažytos lentos, plytelės ar kiliminė danga.

simple-white-interior-design-bedroom2

Baldai, minkštasuoliai dažnai yra baltos spalvos. Jeigu matoma, kad jos perdaug, “žaidžiama” patalynės spalvomis, kurią juk galima dažniau keisti, suteikiant kambario erdvėms daugiau įvairovės. Nepamirškite ir užuolaidų, ypač žavu peršviečiamos užuolaidos, jos įneša lengvumo ir skaidrumo į kambario interjerą.

simple-white-interior-design-bedroom1

Balta spalva mėgsta žemės spalvas. Tinka tamsiausia ruda, žalia, salotinė ir šviesi riešuto spalva. Žodžiu, visos žemiškos spalvos.

simple-white-interior-design-attic-bedroom

Reklama

Interjero įrengime svarbu ir medžiagos bei jų tekstūros. Baltuose interjeruose vyksta žaidimas medžiagų paviršiais ir dekoratyviniais raštais. Kiliminę dangą gali keisti originalūs kilimai.

Puiku derinti šviesiai rudą ir baltą spalvas interjere. Ruda gali puikiai derėti, pridedant ir auksinę spalvą. Baltos spalvos fone puikiai išryškėja auksinės detalės.

simple-white-interior-design-living

Nepamirškite, kad įrenginėjant interjerą, spalvomis galima naudotis ar jų gali suteikti augalai.

simple-white-interior-design-sitting-area

Naudokite ryškiaspalvius žydinčius ar tik žaliuojančius augalus. Jie taps puikiais ir gyvais akcentais tarp baltų baldų, stalviršių ar kitų, smulkesnių interjero detalių.

simple-white-interior-design-master-bedroom

Reklama

Puiku baltame ar šviesiame interjere naudoti kailius, jų spalvos gali svyruoti nuo pačių tamsiausių iki baltų. Kailiai interjerui suteikia jaukumo ir šiltumo, iš kitos pusės dvelkia turtingumu ir atsainumu – kam ko reikia, ir kas kuo gyvena, – pasirinkimo laisvė.

simple-white-interior-design-closet

Šviesiuose interjeruose daug kas panašu, kaip ir baltuose, gal tik erdvės tampa labiau spalvotomis. Balta praranda savo dominuojantį viešpatavimą ir užleidžia valdžią bet kuriai šviesiai ir švelniai spalvai. Baltos spalvos baldus keičia pilkos, šviesių žemės atspalvių baldai. Kiliminė danga šviesiai pilka, melsva, rusva. Kambarių erdves savo žalsvais lapais ir įvairiaspalviais žiedais puošia augalai. Sienų spalvos lieka baltos arba švelniai spalvotos, galimi įvairiausi variantai.

a5d5398bba3d220afb58400694e118d2

Pasinerkime į baltų ir šviesių spalvų karalystę!

 

Reklama

2 thoughts on “Baltas ir šviesus interjeras”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *