Rudeninių lapų dekoracija

Ruduo jau kesinasi įkasti į nosį savo vėsiu oru, vis daugiau rudeninių lapų šlama po kojomis. Argi jie negražūs? Savo rudais, geltonais, žalsvais atspalviais džiugina akis. Kai kurie žmonės lapus mėgsta saugoti lyg kokį talismaną – paslegia juos tarp knygos puslapių ir išdžiovina. Dažnokai jie ten ir lieka pamiršti, nors tapdami tik dar gražesniais, – išdžiūdami ir virsdavo visai permatomais, vos ne kaip stiklo šukelės. Puiku taip pat, prisirinkus lapų, siūlu surišti lapus už kotelių ir pakabinti prie šviestuvo ar ant lango, ar pasidžiaugti rudeninių lapų dekoracija virš stalo. Kuo aukščiau – tuo smagiau. Žiūrėti į tokį grožį puiku ir smagu, atrodo, kad ruduo peržengė ir namų slenkstį. Tačiau ne vien tik knygoje, ne vien tik pasikabinus juos, lapai sužiba visomis savo rudeninėmis spalvomis. Šiandien norėtume pasiūlyti puikų, nors gal šiek tiek dirbtinį būdą pasidžiaugti rudeniniais lapais ir nuostabiomis jų formomis. Šis darbelis leis pasidžiaugti gamtos iškarpytomis lapų formomis, o spalvas medžio lapams suteiksime patys.

Darbelis nėra sunkus, bet paprastas ir labai mielas. Aišku ir ilgaamžis, kadangi lapas taip “užkonservuojamas” ilgam laikui. Pirmiausia ko jums tikrai reikės, tai lapų. Prisirinkite jų, kiek tik norite. Jie gali būti nuo pačių mažiausių, vidutinių iki labai didelių. Rinkite įvairius, tik šį kartelį galite nekreipti dėmesio į lapų spalvas. Kaip minėjome, svarbiausia šiame rankdarbyje bus lapų forma. Žinoma, rinkite tik gražius ir geros kokybės lapus, – nenulūžusius, nesusilamdžiusius ir nesuvytusius.

Reklama

Dar jums reikės gražios virvutės lapams pakabinti. Kaip matote nuotraukoje, pasirinkta ruda virvutė ar plona juostelė, maloniai deranti prie rudeniškomis spalvomis nudažytų lapų. Tokių virvučių galite paieškoti dovanų pakavimo vietose, prekybos centruose.
Taip pat reikės dažų. Tokie blizgūs dažai gali būti purškiami ir ne. Purškiami dažai, ko gero, pats patogiausias būdas. Jų tikrai rasite įvairiose dailės prekių ar statybinių prekių parduotuvėse. Purškiami dažai greitai išdžiūsta, taip pat tai kels mažiau problemų, galvojant kaip lygiau nudažyti lapus. Juos paprasčiausiai pasidėkite ant laikraščio lapo ir nupurkškite dažais. Purškite iš abiejų lapo pusių, kai viena išdžius, imkitės kitos.

Kaip matote nuotraukoje, lapai gana lygūs, nesusilamdę, ir dažai suteikė lapams daugiau tvirtumo. Kai lapai bus nudažyti ir dažai išdžius, perverkite virvute. Galite tam panaudoti kokį smulkų, aštrų daiktą, kad būtų patogiau. Kadangi, nudažius lapus, jie tampa standūs, lygūs ir tvirti, taigi ir perdurti juos daug paprasčiau. Jeigu skylutę virvutei darysite prieš lapus nudažant, galite netyčia lapą sugadinti.

Lapams dažyti naudokite kuo įvairesnes žemės ar rudens spalvas ir atspalvius. Pasidarykite daugiau tokių lapų ir galėsite jais puošti įvairias erdves ar atskirus daiktus, – kad ir namuose esančią lempą svetainėje. Prikabinkite tokių lapų įvairiuose aukščiuose, tai atrodys labai rudeniškai ir nuteiks puikiai.

dekoruoti lapai

Dekoruoti lapai atrodo nieko kito ir negalėtų priminti, pasižiūrėjus galvoje tik ir skamba – ruduo, ruduo, ruduo, – nors ir dirbtinai pasidabinęs.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *