“Paauksuoti” puodukai ir vazos

Indų, kaip ir visokių kitokių virtuvės rakandų, daugelio namuose yra iš tiesų daug. Vieni naudojami kasdien, kiti rečiau; vieni gražūs, kiti pabodę ir neįdomūs. Tik kažin ar kada esate pagalvoję, kad senus indus galite atnaujinti ir smarkiai pakeisti jų “įvaizdį”. Galbūt net atnaujinti taip, kad atrodytų lyg nauji, lyg ką tik iš parduotuvės. Nebūtinai prasmė bus tame, kad paslėpsite, tarkime, ilgainiui atsiradusius kažkokius įbrėžimus. Indus atnaujinsite taip, jog jie skleis kitokią nuotaiką ir pasirodys visai kitu kampu. Tuomet bėgsite pirkti naujos staltiesės, gyvenimas pasisuks kitu ritmu, ir gal net susikursite naują valgojomo stalo stilių.

Vėliau galite improvizuoti ir tokį būdą naudoti ne tik puodeliams, kitiems indams, bet ir stalo įrankiams ar interjero detalėms dekoruoti. Valgomajame dažnai būna ir stalinės žvakidės, kurias irgi galite pritaikyti prie ant stalo laikomų įrankių ir kitų indų. Taigi, kaip padaryti, kad viskas, lengva ranka dirbant, sužibėtų kitomis spalvomis ir į jūsų namų pasaulį įneštų truputį gaivaus oro?

Reklama

Pirmiausia pasiruoškite indus, kuriuos dekoruosite. Nuotraukose žemiau matote, kaip dekoruojami du puodeliai. Raštai skiriasi, vienoda tik spalva – auksiniai dažai. Taigi, prieš pradėdami savo indų dekoravimą, gerai apgalvokite, kokių jų norite ir kokie jums patys gražiausi. Pavyzdyje naudojama lipni juosta, kurios pagalba sukuriamas taisyklingas piešinys, kitaip tariant, ja aplipinamos vietos nenusidažo, nes lipni juosta apsaugo puodelį nuo dažų. Pastebėjote, kad čia dekoruojami puodeliai yra paprasti, baltos spalvos. Tačiau jūs tuo galite ir neapsiriboti. Juk galite šį puikų būdą naudoti ir ant juodų puodelių (kas, beje, atrodytų puikiai, nes auksas ir juoda spalva puikiai dera),  ar tokių, kurie nėra vienspalviai ir yra raštuoti. Galite juos tiesiog patobulinti. Jeigu raštai dėkingi dekoravimui, galite įpurkšti dažų į gamyklinio rašto vidų, derinti juos su savo kūryba. Taip sukursite unikalų puodelį.

paauksuoti puodukai

Darbo eiga, kaip jau supratote, nėra sudėtinga. Tiesiog apklijuokite lipnia juostele tas vietas, ant kurių nepurkšite dažais. Dažus irgi rinkitės, geriausia, purškiamus, jie lengvai pasiskirstys, greit išdžius ir nesudarys problemų dirbant. Kai išdžius dažai, tiesiog nuplėškite lipnią juostelę ir pamatysite, kokį puodelį jums pavyko sukurti. Nebūtina naudoti lipnią juostą, galite naudoti ir savo susikurtus trafaretus, kurie gali būti ir labai sudėtingi. Susikurkite juos specialiu, popieriui pjaustyti peiliuku. Vėliau juos tereikia palaikyti keletą minučių, kol nupurkšite dažais, tuomet atsargiai nuimkite ir gausite gražų vaizdą. Su lėkštėmis ir trafaretais dirbti paprasčiau, kadangi lėkštes daugiau plokščios ir prie jų yra lengviau prispausti trafaretą. Taigi, jeigu iš ties per sunku, lėkštes galite daryti sudėtingesnių raštų, o puodelius paprastesnių.

Kaip matote, taip “paauksuoti” galima ir įvairias interjero detales. Dekoruotos vazelės atrodo puikiai ir pagyvina interjerą.

pauksuotos vazos

Tiek šiandien paauksuoto rudens.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *