Savo dekoro detalėmis papuoškime indus

Parduotuvėse yra begalės įvairiausių indų: spalvotų ir baltų, pigių ir brangių. Gražūs ir kokybiški indai dažniausiai kainuoja atitinkamai. Norint įsigyti naujus, modernių formų indus, turime tam skirti nemažą pinigų sumelę. O ką jau kalbėti apie rankų darbo dirbinius, kuriuos perkame tiesiai iš kūrėjo rankų. Nors dauguma žmonių vertina rankų darbą ir už įdėtą triūsą yra pasiruošę daug sumokėti.

Tačiau kartais nepagalvojame, kad gaminti indus gal ir ne visi galime, bet prisidėti prie jų grožio, dekoro, tikrai gali kiekvienas, turintis nors šiek tiek laiko, kantrybės ir noro.

Dažnai paprasti, bet kokybiški indai būna paprastos baltos spalvos. Tai, žinoma yra gražu ir labai estetiška. Tačiau kartais, ypač jei virtuvėje ir valgomąjame vyrauja balta spalva, norisi ko nors išskirtinesnio, spalvoto, ir balti indai gali atrodyti paprasčiausiai “per balti”.

Reklama

Taip pat net ir pačios įdomiausios formos ąsotį ar lėkštę galima papuošti nors ir mažyte, bet savo dekoro detale. Juk puiku iš savo dekoruotų indų vaišinti šeimyną, draugus ir svečius. Tai – lyg jūsų sukurta, asmeninė indų kolekcija. Tik pagalvokite, kokių puikių dekoro pavyzdžių galite sugalvoti, juos piešiant. Juk ne veltui yra sakoma, kad idėjos gimsta darbo eigoje.

Taigi, jeigu sugalvojote išbandyti tokį puikų laiko praleidimo būdą, pagalvokite ar norite dekoruoti vieną kokį tai indą, ar visą indų komplektą. Jeigu darote tai pirmą kartą, pradėkite nuo vienos lėkštutės ar puoduko, taip tikrai nesugadinsite visų nusipirktų indų ir bus lengviau tobulėti. Na, o jeigu esate labai kruopštus ir kantrus žmogus ar laisvalaikiu dažnai piešiate, žinoma, galite pradėti ir nuo keleto puodelių ar lėkštučių.

Pirmam kartui smagu dekoruoti arbatinuką, kuriame plikote rytinę arbatą. Dažnai jie būna vidutinio dydžio, taigi, nesunaudosite nei daug dažų, nei visos kantrybės. Kaip matote nuotraukoje, darbas atliekamas paprasčiausiu dantų krapštuku. Tokia technika, kada dantų krapštukas ar kitas plonas ir smailus pagaliukas merkiamas į dažus, ir paviršius yra taškuojamas, yra labai paprasta dekoruoti. Taip pat tai veikia labai raminančiai. Toks dekoravimas bus paprastas, bet pakankamai puošnus.

Taškuodami savo pasirinkto indo paviršių, galima išgauti įvairiausio dydžio taškelius. Kaip matote nuotraukoje, vienoje vietoje, susiliejus keliems taškeliams, kūrėjai netgi išėjo širdelės formos taškelis. Bet kokiu atveju, naudojant taškavimo dantų krapštuku ar smailiu pagaliuku techniką, jūsų dekoras bus smulkus, kruopštus ir labai mielas. Jeigu turite savo piešinio idėją ir norite piešti ant viso indo paviršiaus, galite taikyti įvairaus dydžio pagaliukus ar teptukus. Dažus naudokite, skirtus stiklui, porcelianui, keramikai. Jų turėtumėte rasti apdailos ar rankdarbių parduotuvėje.

dekoruota vaza

Taip pat nepamirškite, kad dažus galite maišyti ir piešti keliomis spalvomis, išgaudami įvairius atspalvius ir tonus. Būkite kantrūs ir tikrai nustebinsite tiek save, tiek savo svečius.

 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *