Trys Kalėdinės žvakutės dekoracijos

Kiekvieną kartą, kai įsižiebia žvakutės ugnis, tai lyg gimsta ir į šį pasaulį ateina nauja gyvybė. Žvakutės ugnis ne tik tiesiogiai – šildo ir šviečia, tai taip pat simbolizuoja dvasinę ar tikėjimo šilumą bei šviesą.

Šimtmečiams prabėgus ir net keliems tūkstantmečiams praėjus, sunkoka atrasti tikras Kalėdų ištakas. Kiek sakytinė ar rašytinė istorija siekia, pagonys šventė pagaliau pradėsiančią trumpėti naktį, vėliau krikščionys asimiliavo šventę, pavadindami Kalėdomis ir teigdami, kad tai Viešpaties Kristaus gimimo diena. Dabartinėje visuomenėje šventė tampa XXXmas – Didžiųjų Dovanų švente. Kurią šventę švęsti, tegul būna kiekvieno asmeninė laisvė ir pasirinkimas.

Šiandien vienos radijo programos (krikščioniškos) metu pastorius sakė, kad žmones galima suskirstyti į tris grupes: malonumų ieškotojai, baksnotojai pirštu ir geradariai. Vieni ieško ir siekia malonumų, kiti peikia ir skundžiasi visur ir visada, treti daro gerus darbus, tikėdamiesi užtarnauto atpildo…

Bet prieš ugnį, šventą ugnį – jie visi, greičiausiai tame tarpe ir tu bei aš esame lygūs. Malonumai, pyktis, atpildas – sudega, lieka tik žmogus, pasiruošęs naujai šilumai, naujai šviesai. Galbūt tai ir yra tikras Kalėdų simbolis – sudegti naujai, liekant tik tuo, kuo tu esi.

Reklama

Pasigėrėkime, o galbūt ir pasigaminkime dar vieną dekoro detalę mūsų namams. Ir degant ugnelei, prisiminkime SAVE!

Trys gražios ir mielos žvakutės – lyg trys požiūriai į Kalėdų šventę. Pirmąjai pasigaminti reikia žvakutės, paprasto stiklainiuko, beržo tošies, keleto šakelių, virvutės. Žvakutė, dekoruota sausa medžio žieve, be vargo padės sukurti ramią ar intymią nuotaiką vakaro tyloje.

berzo zieve stiklainis svake

Žvakutę, degančią stikliniame indelyje, dekoruotame cinamono lazdelėmis, galime pavadinti Šv. Kalėdų papuošalu. Cinamonu kvepianti žvakutė yra svarbus šios šventės atributas, ypač tinkantis papuošiant šventinį stalą.

Cinamoninė žvakutė yra paprasta ir kvepianti dekoracija. Jums reikės kaspinėlio (jūsų pasirinktos spalvos), cinamono lazdelių ir žvakutės stiklinaitėje, panašių turbūt esate matę parduotuvių lentynose. Aplink stiklinaitę su žvakute suriškite cinamonines lazdeles. Taip degdama, jūsų žvakutė skleis jaukią šviesą, malonią šilumą ir cinamono aromatą namuose. O šis aromatas turi ir antrą vardą – Šv. Kalėdos.

cinamono lazdeles zvakute

Kaip stalo dekoraciją galite naudoti ir stiklinius indelius su žvake, eglučių ar pušelių šakelėmis viduje. Tai paprasta pasidaryti. Prisirinkite miške eglučių ar pušies šakų, kankorėžių, lapelių, kurie jums pasirodys gražūs. Taip pat pasirūpinkite žemėmis, kurių šiek tiek reikės ant stiklainiuko dugno. Turėkite ir žvakę su drobės juostele arba naudokite kalėdinę, dovanų juostą, kad būtų dar puošniau ir nuotaikingiau. Taigi, suberkite žemes ant stiklinio indo dugno, išlyginkite jas, užriškite apačioje juostą, kad nesimatytų žemių ir susmaigstykite šakeles, bei viduryje įstatykite žvakę. Būtų puiku, jeigu  išpurkštumėte dirbtiniu baltu sniegu.

zvake stikline sakeles

Reklama

Foto 1, 2, 3

Ne tiek jau daug išteklių ir laiko reiktų skirti šioms dekoracijoms pasidaryti.  Tad kartais verta originalias dekoracijas pabandyti susikurti ir patiems. Ir nepamirškite apie ugnį ir jos dekoracijas – pagoniškas, krikščioniškas ar…, kaip dar Jūs jas norite ar siekiate pavadinti..

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *