Turbūt nerastume vaiko, kuris nėra svajojęs turėti sūpynes savo kambaryje. O gal ir tėvai dar turi tokią slaptą svajonę? Manau ši idėja gali nukelti mus į naivumo, džiugesio ir svajonių kupinus vaikystės metus. Juk, bemaskatojant kojomis, sūpuoklėse, įvyksta ne vienas slaptas pokalbis, gimsta svajonės apie ateitį ir gražius dalykus. Suptis niekada nenusibosta, tai atpalaiduoja ir veikia raminančiai. Jei turite vaikų, supuoklės jiems būtų puiki staigmena, o gal net didžiausios svajonės išsipildymas. Taigi, prie reikalo. Kaip jas įsirengti?
Pirmiausia namuose, viduje ar lauke, turėtumėte rasti šiek tiek vietos ir erdvės, kur būtų galima sūpynėms įsisiūbuoti. Suptis galima ir neaukštai, bet vistiek vietos pasisiūbavimui tikrai reikėtų skirti. Gyvenant mansardinio tipo bute, palėpėje ir turint nestandartinio aukščio lubas arba esant nemažai terasai lauke, tai padaryti būtų nesudėtinga. Neturint aukštų lubų, nieko tokio, sūpynes galima tiesiog pakabinti ant trumpesnių virvių.
Suradus norimą ir tinkamą vietą, pagalvokite, kokių sūpynių tiksliai norite. Tai priklauso ir nuo to, kam jos bus skirtos. Jeigu tai sūpuoklės vaikams, o jų turite du ar tris, tai puikiausiai tiktų kuo platesnės sūpynės, kad jie visi galėtų suptis drauge, ar keletas vienviečių supynių. Tuomet vaikams nereikėtų tarpusavyje peštis.
Mažesniems vaikams saugiausios, tikriausiai, būtų kvadratinės formos sūpuoklės. Jos yra stabiliausios ir iš jų iškristi būtų gana sunku.
Puikiu interjero elementu, žaviai išpildančiu kambario erdvę, galėtų tapti romantiškai ar nostalgiškai besisupuojanti lova.
Jeigu norite mažesnių, skirtų vienam ar dviems žmonėms pasisupti, rinkitės suoliuko tipo sūpuokles. Dviems žmonėms jos tiks kuo puikiausiai. Jei vienam jos bus platokos, patogiai įsitaisius ir ištiesus kojas išilgai, galima paskaityti knygą ar pasvajoti.
Sūpynės gali būti su atlošu ar be jo.
Jeigu norite su atlošu, kad būtų patogiau nugarai, galima rinktis tokią, kuri atrodys, kaip kabanti kambaryje sofa.
Jeigu ieškote ramaus kampelio namuose, norite patogiai atsiremti ir vienas pasisūpuoti, rinkitės fotelio tipo sūpuokles.
Sūpuoklės gali tapti žaidimų aikštele lauke. Vaikai galės lengvai supuotis, žaisti ar pramogauti.
Svarbiausias sūpuoklių saugumo bruožas – idealus jų pritvirtinimas. Šį reikalą, žinoma, būtų geriausia patikėti vyrams. Sūpuoklių tvirtinimo variantų yra begalės, tai priklauso tiek nuo jų pačių svorio, tiek nuo to, kiek žmonių ant jų supsis. Kvadratinės sūpuoklės, kad sėdint ar stovint ant jų išlaikytų pusiausvyrą, tvirtinamos iš visų keturių šonų, tuo pačiu jos tampa labai stabiliomis.
Vienvietes sūpynes tvirtinti paprasčiau. Jos kabinamos iš dviejų kraštų, tam reikalingos tvirtos virvės ar grandinės, nes svoris krinta jau ne ant keturių, o tik ant dviejų virvių. Sūpuoklės – sofos, tvirtinamos už sofos apačios, kad netrukdytų, rankomis pasiremti supantis, bei išlaikytų stabilumą. Vienvietės ar dvivietės, suoliuko tipo sūpuoklės tvirtinasi standartiškai – už abiejų suoliuko šonų, kaip dažnai matome padarytas įvairiose žaidimų aikštelėse ar pramogų zonose.
Jeigu turite noro, sūpynes galite pasidaryti patys. Tokiu dirbiniu ypatingai nesunku nudžiuginti vaikus. Paprastoms ar tradicinėms sūpynėms tereikia tvirto medinio pagrindo ir virvių. Ant lentos viršaus, kad būtų minkščiau sėdėti, galima pasiūti minkštą pagrindą iš porolono. Jeigu sūpynės kabos lauke, kad nesulytų, minkštą dalį galima parsinešti į vidų.
Įgyvendinkite šią idėją ir džiaukitės nauja pramoga savo namuose.
Kokios supynės gražios nuotraukose čia. Semsiuosi įdėjas. 🙂