Netikri kaktusai iš akmenėlių

Yra sakoma, kad jeigu mylėsi gėles, jos labai gerai augs ir vešės. Tačiau teko sutikti žmonių, kurie jas laisto valandų tikslumu, tręšia trąšomis, augina, lepindami saulės voniomis, o gėlė vis tiek neauga arba būna apvytusi. Dar sakoma, kad tie, kurie nemoka auginti gėlių, – augina kaktusus. Kodėl juos?

Ogi todėl, kad jie auga patys. Tai tinginių gėlė, beje, labai graži ir kartais palepinanti mus savo puikiais, įvairiaspalviais žiedais. Jos beveik nereikia laistyti, ji prisitaiko prie įvairiausių auginimo sąlygų ir nekelia galvos skausmo, kai reikia kažkur toli išvykti. Viliuosi, kad nėra žmonių, kuriems ir kaktusai neauga… na juos irgi reikia kartais palaistyti. Tad, tai bus puiki idėja užmirštantiems palaistyti gėles, net ir kaktusus. Nors šią idėją siūlome įgyvendinti ne vien dėlto, kad nepavyksta su gėlėmis sutarti, tai tiesiog smagi atrakcija, o galbūt ir gali virsti smagiu užsiėmimu vaikams. Verta paminėti, kad tai labai graži namų puošmena, jie tokie ryškiai žali ir gražūs, be spyglių ir jų nereikia laistyti, tai – kaktusėliai iš akmenukų.

Kaktusų iš akmenukų gamyba bus puikus laiko praleidimas. Taip pat jų nereikės tręšti ir galėsite “auginti” juos, kaip tikrus. Galėsite pamiršti, kad turite juos, nes nereikės rūpintis ir jie ištikimai puoš jūsų namų kambarius arba sodą.

Reklama

Gamybai jums reikės įprasto gėlių vazono. Vazoną rinkitės pagal akmenukų dydį. Jeigu imsite labai didelį, tuomet ir akmenėlius galite imti didesnius bei daryti įspūdingus kaktusus, apsuptus mažiukais kaktusiukais. Aišku galite dideliame vazone “auginti” ir mažus kaktusus, tačiau tuomet reikės daugiau kantrybės gaminant, ir vargu ar atrodys gražiai, kai mažyliai bus “susodinti” dideliame vazone.

Kalbant apie vazonus, nepamirškite pagalvoti, kur šios grožybės stovės. Jeigu šį darbelį laikysite namuose, rinkitės puošnesnį vazoną, galintį papuošti kambario interjerą. Jeigu lauke – ieškokite vazono sodui. Nors kaktuso ir nesodinsime, žemių reikės, nes su jomis akmenukai geriau laikysis. Taip pat reikės dažų. Jeigu tokius kaktusus laikysite namie, galite rinktis ir paprastus dažus vandens pagrindu, jeigu ne – aliejinius ar kitus, kurie nenusiplautų, paragavę lietaus.

Pasiruoškite teptuką, vandens stiklines. Prisirinkite papildomų akmenukų, kuriais prilaikysite pagrindinius akmeninius kaktusiukus ir taip tuo pačiu dekoruosite vazonėlio viršų. Turėkite ir laikraščio skiautę, kad akmenukai turėtų kur ramiai išdžiūti, neištepdami pagrindo, ant kurio bus sudėti.

Pavyzdinėse nuotraukose matote, kaip nudažyti akmenukai. Apatinių akmeninių kaktusiukų dalių nedažome, kadangi juos “sodinsime” į žemę ir tos dalies visai nesimatys. Taip pat už už tos akmenuko dalies laikydami, galėsime jį iš visų pusių nudažyti. Jei pastebėjote, kad atrodytų natūraliau, kaktusai nudažyti kelių tonų žalia spalva, – nuo samanų žalios iki ryškios žolės spalvos. Skirtingos spalvos sukuria natūralumo įspūdį. Išdžiūvus žaliai spalvai, plonesniu teptuku nupieškite baltus kaktusų spygliukus. Kai dekoruoti akmenėliai išdžius, sodinkite kaktusus į vazonėlį ir namuose turėsite pasigaminę labai smagų darbelį, kuris tikrai praskaidrins nuotaiką rudenėjančiomis dienomis ir vakarais. Mėgaukitės!

kaktusai akmenukai vazonelyje

Ar jau matėte akmenines pėdutes?

 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *