Loftų interjero sprendimai

Verčiant iš anglų kalbos, žodis “loft”, reiškia palėpę, viršutinį prekybinio sandėlio aukštą. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje loftas yra vienas iš jaunų žmonių svajonių būstų. Ir visai nesvarbu, kad tokie butai atsiranda pramoninio tipo pastatuose, buvusiose gamyklose, apleistuose fabrikuose ar kituose panašaus tipo statiniuose.

Dabar loftas yra tikras stiliaus karalius, o jeigu dar šiuolaikiškai įrengtas, – tuomet tai tikras rojus gyventi. Loftai turi kelis pliusus. Pirmiausia, – tai labai šviesūs būstai, dažnai turintys panoraminius langus, pro kuriuos atsiskleidžia puikesni ar ne tokie puikūs vaizdai. Antra, tai – erdvė. Vien erdvės, gyvenantiems loftuose, galima būtų pavydėti. Niekas nė nesistengia viso lofto ploto apstatyti baldais, juk esmė ir yra – begalinis erdvės pojūtis. Dabar “loftai” statomi ir kaip atskiri būstai, ir nebūtina įsikurti pramoniniuose rajonuose, norint apsigyventi originalioje erdvėje. Pažvelkime kaip gi reikėtų įsirengti loftą, kad jis taptų sektinu pavyzdžiu kitiems.

Pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į kurią pusę orientuoti lofto langai. Greičiausiai šioje lofto dalyje būtų tikslinga įsirengti svetainę. Puiku sėdėti erdvėje ir šviesoje bei mėgautis ramybe.

lofto erdve langai

Lofto erdvėje beveik nėra sienų, o pirmas ir antras aukštai taip pat dažnai tik improvizuoti.

arkine patalpa laiptai

Lofte galima pastatyti, kad ir patį didžiausią kampą ar sofą. Vietos viskam užteks.

Reklama

didelis kampas foteliai sijos lubose loftas

Reklama

Didžiulėje, kabančioje lovoje galima nusnūsti ar pasimėgauti kava.

kabanti lova lofte

Po laiptais galima įsirengti spinteles ar lentynėles, kuriose galima susidėdi įvairiausias smulkmenas, suvenyrus, knygas. Žinoma, ne dėlto, kad taupyti vietą, o dėl patogumo ir gražumo.

Virtuvės zonoje, paprastai užtenka vietos, taip vadinamai, virtuvės salai įrengti, valgomojo stalui su kėdėmis pastatyti. Tai labai patogu. Viską ką pagaminame, iškart nešame ant stalo savo šeimai ar draugams ragauti.

virtuves sala valgomasis lofte

Puikų lofto privalumą – didelį lubų aukštį galima išnaudoti per visą sieną įrengiant lentynas. Tai patogu, o ir kas nesvajojo apie biblioteką, kurioje yra tiek knygų, jog net reikia kopėčių?

Pagalvokite ir apie židinį. Tuomet kaip dekoro elementus galima panaudoti malkas, tai originalu.

3srjef9mkice9m46_16

Reklama

Loftas simbolizuoja erdvę ir patogumą, atsipalaidavimą ir laisvę. Tai paprastai pabrėžia interjero stilius, baldų pasirinkimas ir išdėstymas.

virtuve antras aukstas lofte

Lofto apdailai ir dekorui pasirenkant šviesias spalvas, tai dar labiau vizualiai praplečia erdvę. Tamsus interjeras irgi puiku, nes erdvės lofte paprastai būna pakankamai. Taigi, vietos eksperimentuoti yra.

Diego-Revollo-Industrial-Loft-2

Kuriant lofto interjerą galima pasitelkti į pagalbą originalius šviestuvus, fotelius, sofas. Puiku, kai yra kur prisėsti patiems ir svečiams. Šviestuvai, kitos detalės suteiks jaukumo ir originalumo.

geltonas paveikslas lofte

Reklama

Galima  rinktis didžiulius paveikslus, vietos ant sienų užteks ir tai pagyvins bendrą vaizdą. Galima rinktis pastelinių spalvų ar ryškiaspalvius meno kūrinius.

loft-moderno-7

Taigi, viskas, kas užima daug vietos ir paprastame bute niekaip netilptų, – tinka loftui.

Kadangi, kaip jau minėta, natūrali šviesa yra lofto privalumas, šviestuvų daug nereikės, nebent miegoti einama labai vėlai. Jaukumo dėlei galima pasistatyti ar pasikabinti kelis mini šviestuvus, jeigu dažnai vakarojama.

sandelys loftas erdve

Didelis kilimas kambaryje pabrėš, jog sofa ar minkštas kampas – poilsio zona, ir suteiks minkštumo bei jaukumo erdvei.

vista-de-cima-da-sala

Reklama

Kurkime interjerą taip, kad jis būtų patogus gyventi, ir tada natūraliai gausime teigiamus rezultatus.

 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *