„Salos“ virtuvėje

Sala virtuvėje, ką tai reiškia? Tai dalis virtuvės baldų, išdėstytų patalpos viduryje ar beveik viduryje. Stalas su kėdėmis, stovintis kambario viduryje – tai dar ne sala. Tai tik vieta atsisėsti, pavalgyti, kas yra įprasto virtuvės ar valgomojo stalo funkcijos. Sala, tai kiti baldai ir kiek kitos funkcijos. Dažniausiai sala virtuvėje atsiranda tuomet, kai kambario ar erdvės centrinėje dalyje patalpinama spintelė, stalas su kriaukle ar virykle ir darbastalis maistui ruošti. Prie salos baldų gali būti prisišliejęs valgomasis stalas ar baras su keletu kėdžių. kitchen-island-16

Virtuvės sala – gerai ar blogai? Kai kurie žmonės salos nesirenka dėl to, jog baiminasi, kad ji užims per daug vietos. Trumpai tariant, labiau trukdys, nei pagelbės. Tačiau salos yra įvairios, taigi ir sprendimai ją įsirengti virtuvėje nėra vienetiniai ir standartiniai.

Kaip minėjome ir kaip sako pavadinimas, sala turėtų stovėti erdvėje, kur aplink ją nieko nebūtų ir galima būtų laisvai aplink ją vaikščioti. Taip pat kiek kitas maisto gaminimo procesas. Plauname daržoves, mėsą, po vandeniu kriauklėje. Po to ant salos stalo pjaustome, maišome, gardiname ir apsisukę, dažniausiai sau už nugaros turime įmontuotą viryklę, ant kurios verdame, kepame. Kiek trumpesnis kelias: mažiau vaikščiojimo nuo kriauklės iki viryklės, kitos virtuvinės įrangos. Tai reiškia, kad gamindami maistą, sumažinsite vakarienės, pietų ar pusryčių ruošimo laiką ir svarbiausia – nenusitrypsite bei nenusilakstysite.  Tai yra pagrindinis pliusas.

Negalima neigti, kad saloms įrengti, iš tiesų reikia šiek tiek daugiau vietos patalpoje. Tačiau salos balduose galima įsirengti daugelį virtuvėje reikalingų prietaisų. Turėdami salą virtuvėje, jūs galėsite išnaudoti po stalviršiu dažniausiai esančias (nebent salą pasidarysite ir įsirengsite virtuvėje patys, tuomet tai jūsų pasirinkimas) lentynėles, nišas, stalčius, kurių tikrai užteks net stropiausiai šeimininkei, turinčiai kalnus visokiausių virtuvinių atributų ir aksesuarų. Salos antras pliusas yra, jog viskas jums būnant virtuvėje bus po ranka. Prietaisai, įrankiai, produktai gali būti išdėstyti labiau koncentuotai tarp salos baldų ir baldų prie virtuvės sienos. 

Žmonės, įsirengiantys salas virtuvėje, nėra vien naujos mados šaukliai, jie yra tiesiog praktiški. Praktiškumas su modernumu dera, o taip pat yra labai patogu. Taigi, kokios salos gali būti ir kaip jos atrodo?kitchen-island-3

Salomis vadinami gali būti ir paprasti prie jūsų virtuvės interjero tinkantys staleliai ir stalai (jie galėtų būti didesni nei standartiniai), pastatyti virtuvės viduryje ir atliekantys tokį patį vaidmenį, kaip specialiai tam užsakyta ir įrengta sala. Tai yra jūsų virtuvė, todėl galite joje statyti, ką tik norite. Esminė idėja, pabandyti suplanuoti, įrengti ir optimaliai išnaudoti salos idėją virtuvėje.3

Reklama

Reklama

Kalbant apie salų spalvas, daugelis žmonių jas renkasi pagal virtuvės komplekto spalvą. Tai patogiausia, nereikia ilgai sukti galvos ir rinktis iš spalvų gausybės.

5

Gražu, kai didelė sala virtuvėje yra šiek tiek tamsesnė (išsiskirianti) iš visos virtuvės interjero, tuo lyg ir pabrėžiant jos didesnes galimybes.

melynos sienos, paveikslai, sviestuvai

Ant kai kurių stalviršių galima pjaustyti. Gali būti įrengtas pjaustymui atsparaus paviršiaus stalviršis. Taigi, galima išmesti medines ar plastikines pjaustymo lenteles. Kad ir kurioje vietoje sumanysite gaminti, – visur galėsite pjaustyti net negalvodami apie paviršiaus subraižymą, tereikės turėti peilį ir maisto produktą.

Paviršius ant kurio galima pjaustyti nėra pigus malonumas, tačiau galimi ir kiti variantai. Jeigu taip pat norite didesnės salos, galima viename jos šone įrengi nekilnojamą pjaustymo lentelę, o apačioje įrengti vietą daržovėms susidėti.

7

Reklama

Labai puiku, jei salos stalviršio paviršius marmurinis, akmeninis ar akmens masės. Tai labai praktiška ir be galo tinka salai.

2

Kaip jau minėjome, saloje tikrai turėtų būti kriauklė (kartais net dvi, priklausomai nuo pasirinkimo ir poreikio). Po stalviršiu gali būti integruota indaplovė.

6

Salos stalviršyje gali būti integruota viryklė.

kitchen-island-11

Reklama

Salos stalviršis gali būti ištisinis ir iš kitos pusės atikti valgomojo stalo funkciją.

kitchen-islands-10[1]

Salos baldai gali būti apvalių formų.

kitchen-island-6

Yra visokiausių alternatyvų. Kompaktiškų ir gana didelių, pigesnių ir brangesnių baldų ir jų išdėstymo variantų. Svarbiausia, kad virtuvė būtų patogi gaminti. Gerai – jei miela širdžiai ir puiku – jei patraukli akiai.

  

Reklama

1 thought on “„Salos“ virtuvėje”

  1. Salos virtuvės atrodo gana didelės, bet funkcionalios. Ypatingai kai salos yra lyg stalai, tai prie jo galima ir maistą gaminti bei valgyti. Virtuvėje atsiranda daugiau erdvės maisto ruošimui, o tai labai gerai, kai namuose daug pagalbininkų.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *