Vėlykinių kiaušinių dekoravimas originaliu būdu

kiausinio dekoravimas Tsumami Kanzashi būduArtėja Šv. Vėlykos. Tradiciškai daugelis iš mūsų įvairiais būdais dažome kiaušinius. Anglijoje vištos kiaušiniai kažkokiu tai būdu, labai nesigilinant į priežastis ir praeities niuansus, virto šokoladiniais kiaušiniais. Ir lietuviška kiaušinių ridenimo idėja, angliškai būtų šokoladinių kiaušinių paieška, paslėptų namuose ar kitoje kokioje tai aplinkoje, kur tuo metu švenčiamos Vėlykos. Taip, kad kiek kitaip pažvelgus į tradicijas, šiandien supažindiname su japonų puošybos idėja, kuri gali būti pritaikoma originalioms Šv. Vėlykų dekoracijoms.

Tsumami Kanzaši yra pagal senovės Japonijos tradiciją sulankstytos gėlės, kurias moterys paprastai dėvėjo ir dėvi kaip plaukų papuošalus. Tsumami Kanzashi – išvertus pažodžiui iš japonų kalbos, reikštų “sulankstyto audinio plaukų ornamentas”. Anglų kalboje “kanzashi” terminas taikomas, sulankstytos medžiagos gėlėms, tradiciškai puošiančioms tsumami kanzashi, ir pačiam gėlių gamybos būdui apibūdinti. Tsumami gėlės yra  pagamintos iš nedidelių šilkinių kvadratėlių (paprastai apie 2,5cm pločio ir ilgio), kurie yra sulankstomi į žiedlapius, panašiu į origami lankstymo būdu. Gėlės, pagamintos iš sulankstyto audinio, paprastai turi 5 – 75 žiedlapius ar daugiau, priklausomai nuo gėlės idėjos.

Reklama

Idėja šį metodą panaudoti vėlykinio kiaušinio dekoravimui tikrai originali. Ir rezultatas iš ties nepakartojamas.

Tsumami Kanzashi metodas tutorialas

Dekoravimo metodas gali pasirodyti sudėtingas ir painus. Iš tikrųjų taip ir gali būti, bet jei jūs tikrai norite pasidaryti įdomią vėlykinę dekoraciją, tai yra įmanoma! Kaip pasidaryti gėlytės žiedlapius? Tradiciškai naudojama medžiaga yra šilkas, bet galima naudoti medvilnę ar kitą audinį. Svarbu, kad audinys būtų spalvingas ir kurio pagalba galima būtų išgauti įdomius efektus. Išlyginkite medžiagą lygintuvu, tuomet sukarpykite, pvz, 5cm kvadratėliais. Po to, kai formuodami žiedlapį, sulankstysite medžiagą, kaip parodyta paveikslėlyje, sutvirtinkite, persmeigdami adatėle ar smeigtuku (10, nelabai matosi, lapelis persmeigtas adatėle). Po to žiedlapių apačias reikia šiek tiek suklijuoti klijais, kad galėtume išimti smeigtukus. Maždaug po pusvalandžio (priklausomai nuo klijų stingimo laiko) galima išimti adatėles ir žiedlapius klijuoti ant vėlykinio kiaušinio. Kaip matote iš šilkiniais lapeliais dekoruoto kiaušinio nuotraukoje aukščiau, žiedlapiai yra kaip ir įmaunami vienas į kitą. Priklausomai nuo to, kokias medžiagas pasirinksite, vėlykiniai kiaušiniai gali atrodyti labai įvairiai. Sėkmės, pritaikant egzotišką senovės Japonijos puošybos būdą, puošiant vėlykinius kiaušinius. 

 

Reklama

1 thought on “Vėlykinių kiaušinių dekoravimas originaliu būdu”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *