Virtuvės kriauklės stiliaus pokyčiai ir pasirinkimas namuose

Galima teigti, kad šiuolaikiniame pasaulyje kriauklė virtuvėje tapo tikra stiliaus ikona. Ji yra reikalinga įrangos detalė, be kurios negali apsieiti nei vienas virtuvės ir daugelis vonios kambarių. Kriauklė ilgą laiką tobulėjo ir vis dar tobulėja. Tiksliai neaišku, kur ir kada prasidėjo kriauklės evoliucionavimo link virtuvės princesės kelias. Tikėtina, kad duobutė upelyje ar ežeriuke, vėliau tapo moliniu ar mediniu kubiliuku, kurio galimybes praplėtė metalinės ir keramikinės sesutes, tapusios ne tik kvadratinėmis ir stačiakampėmis, bet ir apvaliomis gražuolėmis.

party-sink-design

Kylant žmonių sąmoningumui ir techninėms galimybėms, keitėsi ir medžiagos, iš kurių jos buvo gaminamos. Kriauklės tapo medinėmis,

kitchen-sink-pictures-marble-vessel_dbe409210979c4b44b8c6b980eaf7458_3x2_jpg_570x380_q85

marmurinėmis, metalinėmis,

4b

Reklama

keramikinėmis, akmens masės ar pagamintos iš kitų apdailos medžiagų.

Reklama

kitchen-sink

Keitėsi ir spalvos. Kriauklės nusidažė baltai, tapo smėlinės, rožinės, žalios ar geltonos spalvos,

colorful-neon-yellow-sink-and-counter-top-1

atsiskleidė savo natūralia metalo spalva,

suter-kitchen-sink

Reklama

pasipuošė ornamentais

1b

ar bareljefais.

19159-l

Apie kriauklių formų, spalvų ir medžiagų įvairovę tikriausiai jau moksliniai traktatai rašomi. Pasaulyje yra daug įvairiausių dizaino parodų ir mugių, kuriose pristatomi vis originalesni jos formos kitimų, medžiaginių virsmų ir spalvinių sprendimų variantai. Dabar kriauklės virtuvei gaminamos iš įvairiausių medžiagų, gali būti įvairiausių formų, spalvų ir, turint pakankamai pinigų, galima įsigyti, kokią tik norite. Tačiau įdomu: kokia, kur ir kam tinka?

Kriauklė ko gero turi daugiau funkcijų ir paskirčių nei bet kuris kitas, panašus, iš pirmo žvilgsnio rodos aiškus ir vienafunkcinis namų įrangos ar buities prietaisas. Kriauklės forma, gylis, taip pat ir ta pati spalva dažnai pabrėžia šios namų įrangos detalės paskirtį virtuvėje. Ilgą laiką, kol kriauklės buvo baltai emaliuotos, metalinės dėžutės su kiek užapvalintais kampais, visiems buvo aišku – ten reikia plauti indus. Vandeniui nuvarvėti, ant šalia gulinčio rankšluosčio, galima buvo sudėti indus, stalo įrankius. Vėliau virtuvinės kriauklės “sumetalėjo ir sustačiakampėjo”. Mūsų patogumui atsirado viena ilgesnė dalis ir nebereikėjo rankšluosčio, kadangi vanduo, nuvarvantis nuo indų, negiliais grioveliais galėjo nutekėti į kriauklę.

Dabar, pirkdami kriauklę, žmonės galėtų pagalvoti, ar kriauklė turėtų turėti du ar daugiau skyrių, kuriuose atskirai galima būtų plauti daržoves, vaisius, taip pat plauti ir skalauti indus.

cascade-kitchen-sink-for-small-kitchen-photo1

Reklama

Taip pat kai kurios parduodamos kriauklės gana gilios. Gilioje stačiakampėje kriauklėje (idėja greičiausiai pasiskolinta iš virtuvių kavinėse, restoranuose), telpa daugiau indų (jei turėsite daug svečių ar vartojimo poreikiai daiktams didėja, ir nesate iš tų, kuriems indai netyčia ar tyčia dažnai krinta iš rankų) ir patogu plauti juos. Tokios kriauklės praktiškos ir nuosavose virtuvėse. Taigi talpumas, praktiškumas, jaukumas, – tokias idėjas išreiškia ši kriauklė. Didelės ir talpios kriauklės būna ne vientisos, o su perskyrimais. Taigi vienoje dalyje galite dėti nešvarius indus, kitoje juos plauti ar kitą pusę naudoti indų skalavimui.

gili kriauklė

Virtuvės salose dažnai naudojamos apvaliosios kriauklės. Jos praktiškos, nes galima prieiti ir naudotis iš visų pusių. Taip pat jos gali turėti daug skyrių – kiekvienas iš jų vis kitiems dalykams plauti.

7b

Ant viršaus, jūsų patogumui gali būti specialios lentelės. Nuplovus daržoves ar vaisius, ant jų galima iškart jas supjaustyti. Taip pat yra kriauklių, kurias jūs galite paslėpti arba kitaip tariant – paversti pjaustymo lentele, jas tiesiog visai uždengiant.

7b1

Reklama

Kriauklės – kombainai suteikia galimybę atlikti kuo daugiau funkcijų, paruošiant produktus virimui, kepimui ir kuo optimaliau atliekant namų ruošos darbus po skanių pusryčių, pietų ar vakarienės. 

Contemporary-corner-kitchen-sink

Žmonėms, kurie retai gamina maistą namuose, gaminamos ir vienetinės kriauklės, kurios greičiau puošia virtuvę, tačiau esant reikalui žinoma, atlieka ir savo funkcijas.    

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *