Velykinių kiaušinių dažymas burokėliais

Velykos – švenčių metas, o viena iš tradicijų, susijusių su šia švente – margučių puošimas. Kai kurie žmonės perka dirbtinius kiaušinių dažus iš parduotuvių ar e-svetainių, tačiau yra daug natūralių alternatyvų. Viena iš populiariausių yra kiaušinių dažymas burokėliais. Šis kiaušinių dažymo būdas gali padėti išgauti gražią, sodriai raudoną ar švelnią rausvą spalvą, puikiai tinkančią šv. Velykoms.

Kaip velykinius kiaušinius dažyti burokėliais?

Ingredientai

Reklama

3-4 vidutinio dydžio burokėliai
6 kietai virtų kiaušinių
2 puodeliai vandens
1/8 puodelio acto
Didelis puodas
Kiaurasamtis
Didelis dubuo

velykinių kiaušinių dažymas burokėliais

Instrukcijos

  1. Pradėkite, ruošdami burokėlius. Kruopščiai nuplaukite juos ir supjaustykite mažais gabalėliais. Supjaustytus burokėlius sudėkite į didelį puodą, įpilkite keturis puodelius vandens.
  2. Vandenį užvirinkite, tada sumažinkite virimo stiprumą. Leiskite burokėliams troškintis apie 30 minučių arba tol, kol vanduo taps sodriai raudonos spalvos.
  3. Tuomet nukelkite puodą nuo viryklės ir leiskite atvėsti keletą minučių.
  4. Skystį perkoškite per kiaurasamtį, kad pašalintumėte burokėlių gabalėlius. Į skystį įpilkite 1/8 puodelio acto ir gerai išmaišykite.
  5. Kietai virtus kiaušinius įdėkite į skystį ir palikite mirkti mažiausiai 30 minučių. Jei norite sodresnės spalvos, palikite kiaušinius burokėlių dažuose kelioms valandoms ar net per naktį.
  6. Kai kiaušiniai įgaus norimą spalvą, kiaurasamčiu išgriebkite juos iš dažų ir sudėkite į didelį dubenį.
  7. Leiskite kiaušiniams visiškai išdžiūti.

Nuotraukoje žemiau matome rudus kiaušinius dažytus burokėliais. Burokėliai nebuvo nusunkti ir kiaušiniai buvo įdėti tiesiai į burokėlių ir vandens masę. Ne visai vientisa masė, tad kiaušiniai, matomai, todėl nenusidažė tolygiai. Kiaušiniai buvo laikyti burokėlių masėje apie 3 valandas. Išėmę iš burokėlių dažų, kiaušinių neplaukite, nes dažai gali nusiplauti (gal per mažai acto buvo dėta). Tokia mūsų vėlykinių margučių dažymo burokėliais patirtis.

kiaušiniai dažyti burokėliais

Patarimai

  • Jei norite sukurti kiaušinius su marmuro efektu ant lukšto, prieš dažydami išpieškite piešinius baltu pieštuku.
  • Norėdami gauti ryškesnę spalvą, įdėkite ir virkite daugiau burokėlių.
  • Jei norite sukurti kelis atspalvius, burokėlių dažus padalinkite į atskirus dubenėlius, į kiekvieną įpilkite po šaukštą acto ir laikykite kiaušinius kiekviename dubenėlyje skirtingą laiką.

Populiariausias visgi yra kiaušinių dažymas svogūnų lukštais.

Velykinių kiaušinių dažymas burokėliais yra miela ir natūrali alternatyva komerciniams kiaušinių dažams. Burokėliai ne tik suteikia patrauklią spalvą, bet ir yra puikus būdas panaudoti, galbūt, užsilikusius burokėlius. Besiruošdami Velykoms, išbandykite ką nors kitokio, naujo, netikėto ir… nudažykite kiaušinius burokėliais!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *