Patogių svetainės baldų pasirinkimas: patarimai ir gairės

Šiandienos tema – svetainės baldų pasirinkimas. Įsigijus naują būstą ar remontuojant esamą, dažnai perkame ar keičime kai kuriuos baldus. Tai yra atsakingas darbas ar veikla.

Greičiausiai tai nebus “vienkartiniai baldai”… na vienkartinių baldų gal ir nėra. O ir atidžiau pažvelgus į gyvenimo būdą su vienkartiniais šaukšais, peiliais ir šakutėmis, tai jau tampa nebemadinga ar nepraktiška. Tai reiškia, kad baldai, kuriuos pasirinksite išliks su jumis, jūsų šeima, jūsų draugais ir pažįstamais trumpesnį ar gana ilgą laiko tarpą.

svetainės baldų pasirinkimas

Baldo gyvenimo laikas taip pat labai priklausys nuo piniginės gylio arba, tiksliau, nuo debetinės ar kreditinės kortelės galimybių. Vienam naujas svetainės komplektas bus visam gyvenimui, kitai gal tik keletui metų.

Reklama

Taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamus baldus, nes tai kaip mes sėdime, gulime, miegame turi įtakos mūsų savijautai bei sveikatai. Perkant svetainės baldus būtina teikti pirmenybę komfortui ir patogumui. Baldo estetika taip pat vaidina didelį vaidmenį pasirenkant baldus. Kad pasirinktumėte geriausią variantą, atsižvelkite į šiuos patarimus.

Planuokite iš anksto

Nepirkite baldų iš anksto nesusiplanavę. Pradėkite šį atsakingą užsiėmimą, apskaičiuodami:

  • kiek žmonių dažniausiai sėdės ant šios sofos, kiek svečių dažniausiai lankysis mūsų namuose,
  • ar reikalingas valgomasis stalas su kėdėmis ar tik kavos staliukas,
  • kokio dydžio svetainės sekcija reikalinga, ką į ją reikės sutalpinti.

Sudarykite sąrašą

Pasidarykite turimų baldų sąrašą. Ar galime pritaikyti seną sekciją ar sofą naujam svetainės interjerui? Gal tai padės sutaupyti? Ar bus įmanoma suderinti senus ir naujus baldus? O jei nesimato galimybės pratęsti esamo baldo gyvenimą arba turite senų ir nenaudojamų baldų, geriausia juos būtų parduoti ar padovanoti.

Nuspręskite dėl stiliaus ir spalvos

Perkant svetainės baldus labai svarbu pasirinkti tinkamą stilių ir spalvą. Neskubėkite ir leiskite sau susigyventi su idėja, kokios formos, spalvos medžiagos turėtų vyrauti naujoje minkštoje dalyje. Kokį pojūtį norite, kad naujas baldas sukurtų? Ar derės su esamais baldais nauja sofa ar sekcija? Atraskite kelis variantus – kuri spalva bei stilius labiau bus prie širdies. Taip pat galite paklausti draugų ar šeimos narių nuomonės.

Išbandykite prieš perkant

Jei yra galimybė, stenkitės išbandyti baldus prieš pirkdami. Pasėdėkite, atsigulkite ir pajauskite, ar jums patogu. Nebijokite išbandyti keletą, įvairių variantų, nes tik jūs galite pajausti ir nuspręsti, kas geriausiai tinka jūsų kūnui ir laikysenai.

Įvertinkite komfortą

Nusipirkus netinkamus, nepatogius baldus gali kilti sveikatos problemų, tokių kaip nugaros ar kaklo skausmai, taip pat nemiga. Norėdami to išvengti, įvertinkite baldų patogumą pagal šiuos kriterijus:

Nugaros atrama

Sėdimieji baldai, tokie kaip sofos, sofos-lovos, minkšti kampai, foteliai ir pufai, turi turėti tinkamą nugaros atramą. Be geros atramos nugarai jūsų kūno laikysena gali būti iškreipta, o tai nebus naudinga jūsų sveikatai.

Kaklo atrama

Jei daug laiko praleidžiate sėdėdami, apsvarstykite galimybę įsigyti fotelį su atrama kaklui.

Stebėkite savo pojūčius

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiatės prieš ir po sėdėjimo ant naujos kėdės, fotelio ar sofos. Jei pastebite įsitempusius raumenis, tai šis baldas vargina ir nepadės atsipalaiduoti.

Svetainės baldai yra skirti poilsiui ir komfortui. Trumpai – planuokite iš anksto, nuspręskite dėl stiliaus ir spalvos, išbandykite prieš pirkdami. Tikimės, kad vadovaudamiesi šiomis gairėmis, atrasite patogius ir gražius baldus, kurie papuoš jūsų namus ir sustiprins sveikatą.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *