Interjero detalių, baldų parinkimas dekoruojant namus, kambarius

Baldų parinkimas, dekoro detalių suderinimas ir visų interjero elementų bei aksesuarų taikus ”apgyvendinimas” kambaryje, buto ar namo bendroje erdvėje yra gana sudėtingas dalykas. Daiktai, kaip ir žmonės – vieni puikiai sugyvena tarpusavyje, kiti tik ir ieško preteksto įgelti, susipykti. Tik daiktų nesugyvenimas tarpusavyje yra tylus ir meditatyvus. Tačiau Jūs tai ”išgirsite”.

” – Mano namai atrodo užgriozdinti baldais.”

” – Nusipirkau naują sofą, baldų salone atrodė nuostabiai, kai parsivežėme į namus.. Parduodame naują, nenaudotą sofą, pigiau negu baldų parduotuvėje..

Reklama

” – Žavi pastatoma lempa ant mielos spintelės prie minkštos lovos.. bet kodėl tie gražūs daikčiukai nesižiūri vienas šalia kito?”

Baldų, interjero detalių tarpusavio pusiausvyra. Kambario mastelis

Panašu, kad aprašytus aukščiau atvejus, gali sieti kelios problemos.

Pirma, nebuvo pagalvota, tiksliau įsivaizduota, kaip baldas atrodys kitų baldų draugijoje ir bendroje kambario erdvėje. Baldai, detalės, esančios kambaryje, savo dydžiu turėtų būti proporcingos tarpusavyje ir taip pat tam tikroje proporcijoje su viso kambario ar erdvės dydžiu. Detalės, baldai turėtų atitikti kambario mastelį. 

Ką tai reiškia interjerui? Vizualiai malonus baldų, šviestuvų, detalių išdėstymas kambario erdvėje. Kėdė patogiai “sėdi”, lova “guli”, šviestuvai ramiai kabo ant lubų. Tai nereiškia, kad detalių aukščiai, pločiai turėtų būti vienodi. Dydžiai galėtų ir turėtų būti skirtingi. Įvairovė suteikia interjerui gyvybiškumo, bet tai turėtų tarnauti bendram interjero tikslui – formų ir dydžių tarpusavio pusiausvyra ar balansas.

Jei stalo, kėdės, sofos matmenys nedera tarpusavyje, yra “ne mastelyje”, kambarys gali tapti vizualiai nerišliu, ar net atrodyti kreivoku. Pagalvokite apie svetainės kambarį, kuriame visi baldai yra išdėstyti vienoje pusėje. Sofą galima būtų atitraukti nuo sienos ir jos nugarėlę “įžeminti” pailgos formos mediniu stalu.

medinis, pailgas stalas už sofos nugarėlės

Interjero elementų vizualinis svoris

Kita problema gali būti baldų, interjero detalių vaizdinis ar vizualinis svoris, kuris taip pat turėtų būti tarpusavio darnoje, harmonijoje. Masyvūs ir sunkūs foteliai savo didelėmis masėmis kaip ir ištirpsta paveikslo, esančio ant židinio atbrailos, spalvų rūke.

Nuimkite nuo sienos paveikslą, foteliai iškart “pasunkės”.

du foteliai, šviestuvai, vazos, paveikslas ant židinio atbrailos

Šalia sofos galėtų stovėti du mažesni staleliai iš abiejų galų. Stalai galėtų būti vienodi arba ne, bet nė vienas neturėtų užgožti kito. Pagalvokite apie lempas “dvynius”. Simetrija, tarpusavyje derantys elementai, stiprina harmonijos jausmą. Kad įnešti kiek tai dinamikos į simetriją, galite suardyti ją įvairių dydžių ir formų paveikslais, foto nuotraukomis.

du juodi staliukai, šviestuvai šalia sofos galų
Reklama

Jei jūs planuojate pirkti naujus baldus, baldų pasirinkimas bus neišvengiamas. Kad ši procedūra nebūtų skausminga ir brangi neteisingai išleistais pinigais, pirmiausia išstudijuokite visą savo kambarį. Apsvarstyti, ką jūs jau turite ir ko jums dar reikia. Tada įsivaizduokite, kaip nauji baldai, šviestuvai ar kitos detalės komunikuos vieni su kitais. Sustatykite senus ir naujus baldus mintyse savo kambaryje. Ar baldų dydžiai tarpusavyje dera? Greitai pakeiskite naują baldą kitu, dar kitu. Kaip su naujų baldų vaizdiniu svoriu? Ar jis dera su senų baldų svoriu? Pasverkite mintyse juos tarpusavyje.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *