3 kūrybiškos idėjos, kaip namams suteikti daugiau jaukumo

Kurdami jaukų ir darnų gyvenamosios vietos interjerą jam skiriame ypatingą dėmesį, nes namai – svarbiausia erdvė, kur galime būti savimi, išties pailsėti. Interjeras – tai ne tik teisingai sukonstruota apšvietimo, baldų, dekoracijų harmonija, tačiau ir namų šeimininkų asmenybės, jų unikalumo atspindys. Jaukumas kiekvienam gali būti kitoks, tačiau yra tam tikrų universalių spendimų, kurie bet kokiai erdvei suteikia daugiau „šilumos“. Taigi – keletas idėjų, kurias galėsite panaudoti kurdami savo svajonių namus!

jaukiems namams

1. Natūralios medžiagos

Ne be reikalo norėdami pasisemti ramybės, atsigręžiame į gamtą. Ar pastebėjote, kad daugelyje poilsio erdvių – nesvarbu, tai SPA ar gamtos apsuptyje įsikūrusios poilsio oazės – vyrauja natūralios medžiagos? Natūralūs audiniai ir, pavyzdžiui, medis, suteikia erdvėms ne tik kokybės pojūtį, bet ir kuria išskirtinę atmosferą. Jeigu namų erdvėms trūksta jaukumo, galbūt pasirinktos netinkamos medžiagos arba galima investuoti į vieną kitą papildomą akcentą?

Pavyzdžiui, kokybišką medinę komodą ar medžio lentynas – ant paviršių padėkite kelias knygas, žvakidę, kelis nuotraukų rėmelius, augalų ir vaizdas bus kaip mat geresnis. Jeigu dar tik kuriate namus arba planuojate didesnius esamų pokyčius, pirmiausia investuokite į kokybiškus pagrindinius baldus, pavyzdžiui, jaukų minkštą kampą ar sofą svetainėje. Jaukumas nepriklauso nuo daiktų ir dekoracijų kiekio. Daiktų gali būti mažiau, bet kokybiški gaminiai leis sukurti visai kitokį pojūtį nei daug nekokybiškų elementų.

Reklama

Nesvarbu, aktualūs baldai Vilniuje ar pajūryje – kokybiškus daugelio patikusių parduotuvių gaminius šiandien galite apžiūrėti fiziniuose salonuose ar internetu, užsisakyti į namus. O papildomo jaukumo suteiks nedidelės interjero smulkmenos: pledai, pagalvėlės, kilimai, augalai.

2. Jaukus apšvietimas

Ar kada nors susimąstėte, kokį poveikį žmogui turi apšvietimas? Ryškesni, šalto atspalvio šviesos šaltiniai pažadina ir suteikia energijos, neleidžia snūduriuoti, o ten, kur apšvietimas švelnesnis, šilto atspalvio, blankesnis – kuriama poilsio, ramybės ir atsipalaidavimo oazė.

Nors ryški šviesa padeda mums jaustis žvalesniais, pavyzdžiui, dirbant, jos prieš miegą jungti nerekomenduojama – toks apšvietimas gali trukdyti atsipalaiduoti. Vakare kambariui apšviesti rinkitės keletą blausesnių, „šiltesnių“ šviesos šaltinių – stalinę ar sieninę lempą. Apskritai, stenkitės kurti daugiau skirtingų šviesos sluoksnių, kurie padės ne tik kurti jaukumą, bet ir pabrėžti tam tikras interjero detales.

Labai svarbi ir natūrali šviesa – kokybiški langų uždengimai padės suvaldyti saulės spindulius, bet ir leis kurti jaukias, šviesa užpildytas erdves dieną. Šviesios spalvos ir atspindintys paviršiai interjere leis kurti dar šviesesnes ir vizualiai erdvesnes patalpas.

3. Unikalūs, gyventojų asmenybes atspindintys akcentai

Itin daug jaukumo erdvėms suteikia ne madingiausi interjero akcentai, bet unikalios detalės. Tokios, kurios atspindi gyventojų asmenybę, atskleidžia jų pomėgius. Jeigu dairotės interjero detalių, kurios suteiktų jaukumo, pirmiausia pagalvokite – kas jums teikia daug džiaugsmo? Taip namus papuoš ne tik jaukūs, bet ir unikalūs akcentai – nuotraukos iš kelionių, muzikos plokštelių kolekcija, dailiai išdėstyta lentynose ar pan.

Tai tik keli sprendimai, tačiau jie išties gali pakeisti erdves – kokybiškos, natūralios medžiagos, jaukus apšvietimas ir saviti dekoro akcentai kuria ne tik vizualinį grožį, bet ir neeilinę atmosferą. Pasiruošę pokyčiams? Šios idėjos gali tapti puikia pradžia.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *