Vaikų kūryba

 Kiekvienas metų laikas žavi savo išskirtinumu ir grožiu, tačiau ruduo – dar ir gausaus derliaus, gėrybių metas.  Šiais laikais mes vis labiau atitolstame nuo gamtos, gyvendami miestuose nesureikšminam rudeninio  turto kurį mums dovanoja gamta.

 Artėjant žiemai, vis ilgėja vakarai ir dažnai, nerasdami kuo užsiimti, praleidžiame ilgus vakarus prie televizoriaus.  Ypatingai liūdna, kai mus ima pamėgdžioti vaikai….  Iš jų tikimės kūrybiškumo bei sumanumo ir būtent dėlto verta pamastyti ką įdomaus, novatoriško ir išradingo galima nuveikti, kaip paskatinti vaikų  fantaziją, padėti jiems kurti, atrasti ir įgyvendinti savo idėjas.

Reklama

Taigi ruduo – pats tinkamiausias laikas pradėti, jis turtingas savo derliaus gausa.  Įvairiausių išdaigų prikrečia gamta, taigi norėdami skatinti vaikų pastabumą, kartais užtenks atidžiai apžiūrėti parsineštų bulvių maišelį ir atrasti iš gumbelių susiformavusi  gyvunėlio veidelį, grybą ar kokį kitą daiktą. Tiesiog leiskite jiems improvizuoti, užmauti bulvei kepurę, prilipdyti akis, pridėti uodegą.

 Mes jums nesiūlome pirkti brangių žaislų,- kūrybai jų visai nereikia. Jūsų vaikas smagiai rinks kaštonus, jų kevalus, giles, gilių kepuraites, kankorėžius, jūros akmenėlius, spyglius, pagaliukus…. ir tai pačios nuostabiausios priemonės jų darbeliams. Tai kartu ir pažinimo džiaugsmas,- leiskite vaikui stebėti kaip lėtai skleidžiasi kankorėžis padėtas ant radijatoriaus, kaip išbyra jo sėklos, iš kurių išauga nauja eglaitė ar pušelė.

Sudėkite surinktas gėrybes į atskirus stiklinius indelius ir jie taps jūsų namų interjero puošmena. Ilgais žiemos vakarais panaudokite juos vaikų darbeliams:  kurkite Kalėdinės eglės žaisliukus, namų dekoracijas, mažas dovanėles svečiams, ar tiesiog susigalvokite žaidimų.

 Žaiskite, kurkite, svajokite kartu ir tai netik skatins jūsų vaiko kūrybiškumą, bet  ir suteiks šilumos jūsų namams.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *