Gimtadienio dovanos: nuo juokingų iki reikalingų

Per artimo žmogaus arba draugo gimtadienį reikia gerai pagalvoti, ką padovanoti jubiliatui. Jūsų dovana turi būti originali, o tuo pačiu pradžiuginti gimtadienio kaltininką. Dovanos gali būti įvairios: nuo juokingų ir simbolinių iki reikalingų. Taigi, kaip teisingai išrinkti dovaną gimtdieniui?

 Juokingas ir komiškas dovanas galima dovanoti toli gražu ne kiekvienam. Apriboti tokias dovanas gali jų prieinamumas arba gimtuvininkas, kuris neturi humoro jausmo. Be to, net ir turintiems humoro jausmą ne visada galima dovanoti komiškas dovanas. Juk yra žmonių, kurie su malonumu pasijuokia iš kitų, tačiau negali pakęsti, kai  šaipomasi iš jų pačių. Tokių žmonių humoro jausmas labai išrankus. Tuo tarpu yra žmonių, kurie hipertrofuotai ir labai triukšmingai reaguoja į juokingas  situacijas. Taip pat yra lyriškojo humoro gerbėjai ir intelektualai, kurie estetiškai vertina viską, kas priskiriama komiškumo kategorijai. Todėl prieš perkant komišką dovaną reikia stengtis išsiaiškinti, kaip į juokingą dovaną reaguos sukaktuvininkas. Ir dar mūsų juokinga dovana turėtų ne tik šiaip pralinksminti jubiliatą ir jo svečius, bet ir turėtų būti kuo nors naudinga.

Reklama

 Reikalingas dovanas jubiliatui gimtadienio proga dažniausiai dovanoja šeimos nariai ir patys artimiausi draugai. Pavyzdžiui, jei gimtuvininko namuose trūksta gero apšvietimo, jam galima padovanoti šviestuvą, bra arba toršerą. Jeigu artimieji pastebėjo, kad susidėvėjo sukaktuvininko rūbai arba avalynė, gali pasikviesti jį į parduotuvę ir padovanoti reikalingą daiktą. Taip pat galima pasielgti ir pastebėjus, kad jūsų artimam žmogui trūksta indų, patalynės, rankšluosčių, odinės galanterijos, skutimosi reikmenų, buitinės ir net sodo technikos. Viskas priklauso tik nuo jūsų finansinų galimybių.

 Tačiau reikėtų nepamiršti, kad teisę dovanoti reikalingas dovanas turi tik jubiliato artimieji, giminės ir patys artimiausi draugai. Priimti tokias dovanas iš bendradarbių ar kitų menkai pažįstamų žmonių yra tiesiog nejauku ir net žemina jubiliatą. O dovanoti tokias dovanas  menkai pažįstamiems žmonėms yra netaktiška ir net gali įžeisti gimtuvininką. Kita vertus gali būti ir išimčių. Pavyzdžiui, naujakuriui jubiliatui gimtadienio proga galima padovanoti daug visokių reikalingų daiktų, tokiu būdu jo neįžeidžiant, o draugiškai prisidedant prie jo namų jaukumo.

 Simbolinės dovanos iš tiesų tokios nėra, juk ir tokias dovanas gamina žmonės. Kiekvienoje šeimoje vienas ir tas pats daiktas gali turėti visiškai kitokią simbolinę reikšmę Praktiškai kiekviena dovana gali tapti draugystės simboliu. Tokią dovaną dovanojant gimtadienio proga reikia tik paaiškinti, ką ši dovana gali reikšti jubiliatui ir ją dovanojusiam žmogui.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *