Skandinaviškas interjero dizainas

Tikriausiai nėra žmogaus, kuris negirdėjo apie skandinavams būdingą paprastumą, minimalizmą ir išskirtinę estetiką. Niekas nemanė, kad skandinavų šalyse atsiradęs interjero stilius išplis visame pasaulyje. Šiomis dienomis tai vienas populiariausių interjero dekoro stilių, kurį dievina net ir žymiausios pasaulio garsenybės. Vis dėlto, tik maža dalis žmonių iš tiesų žino šio interjero stiliaus išskirtinumus ar gilią istoriją, kuri priverčia iš naujo pažvelgti į skandinavų kultūrą. Taigi ką iš tiesų reiškia skandinaviškas dizainas ir kodėl jis pavergė žmonių širdis?

skandinaviškas dizainas

Kas yra skandinaviškas dizainas?

Skandinaviškam dizainui būdingas minimalizmas, švaros pojūtis. Tokio tipo namuose nerasite daiktų, kurie neatliktų tam tikros funkcijos. Vadovaujantis jų požiūriu namuose visi daiktai turi turėti paskirti ir savo vietą. Jeigu daiktas tiesiog guli ir renka dulkes, vadinasi jis nėra reikalingas ir tik užimą vietą. Dėl šios idėjos namuose lengva palaikyti švarą ir tvarką, nes neapsikrauname nereikalingais daiktais ar dekoro detalėmis.  Svarbu atkreipti dėmesį, kad net ir įprasti buities daiktai, kurie daugeliui tikrai neatrodo žavingi skandinavų namuose yra stilingai inkorporuojami į namų interjerą. Net ir lėkštės, taurės ar kiti įrankiai dažnai yra dailiai eksponuojami virtuvės lentynose sukurdami išskirtinį įvaizdį. Paprastumas ir minimalizmas skandinavų namuose vyrauja visose dizaino srityse: balduose, tekstilėje, keramikoje ir net namų apšvietime. 

Reklama

Skandinavai savo namuose stengiasi sukurti ramybės oazę, kuri leistų atsipalaiduoti ir pabėgti nuo dienos rūpesčių. Dėl šios priežasties, jų namuose nerasite labai ryškių spalvų ar akį rėžiančių raštų. Tokio tipo interjero dizainas pasižymi neutraliomis spalvomis. Daug įkvėpimo jie semiasi iš gamtos, dėl to namuose naudoja žemiškas spalvas: melsvą, žalią, pilką ar rudą. Ekologiškumas šiame dizaine atlieka svarbų vaidmenį. Investuojama į aukštos kokybės natūralias medžiagas, kurios tarnaują ilgą laiką. Medvilnė, linas, mediena yra labai mėgstamos medžiagos šiauriečių namuose. 

Hygge

Tikriausiai neįmanoma kalbėti apie skandinavų dizainą nesupratus žodžio hygge reikšmės. Tai jaukumo ir bendrumo jausmais grįstas gyvenimo būdas, kuris leidžia gyventi laimingą gyvenimą. Siekdami komfortiško gyvenimo skandinavai investuoja į dalykus, kurie sukurtų jaukumo jausmą namų erdvėje. Šilti apklotai, pagalvėlės, šiltų spalvų apšvietimas, žvakės – tai tik keletas būdų savo namams suteikti daugiau šilumos. Laikas su šeima jiems yra didelė vertybė, todėl jie kuria erdves pritaikytas dideliems susibūrimams. Namuose derėtų turėti didelį stalą prie kurio galėtų susėsti visa šeima, draugai ar net giminaičiai. Skandinavų namuose dažnai galite nerasti televizoriaus, nes jie ypatingai vertina gyvą bendravimą be pašalinių trukdžių. Jie dievina stalo žaidimus į kuriuos gali įsitraukti visa šeima.

Ekologiškumo svarba

Skandinaviškas dizainas yra neatsiejamas nuo ekologijos. Dėl didelio ryškio su gamta šiauriečiai stengiasi tausoti gamtos išteklius ir mažinti savo vartojimą. Dažnai galime pastebėti, kad skandinavų pagaminti baldai yra išties brangūs, bet pasižymi labai aukšta kokybę. Ilgaamžiškos medžiagos, nesenstantis baldų dizainas ir meistrų profesionalumas išpučia gaminių kainas. Vis dėlto, visada verta investuoti į kokybiškus gaminius, kurie jums tarnaus ilgą laiką. Daugelį daiktų galite perleisti savo vaikams, nes natūralių medžiagų gaminiai bėgant metams tik didina savo vertę. Natūralu, kad įsirengiant būstą tikriausiai negalėsite iš karto įsigyti visų aukštos kokybės baldų, todėl patariama investuoti į tuos, kuriuos naudojate dažniausiai. Patogi lova ar sofa yra vienas svarbiausių pirkinių kuriam derėtų nepagailėti lėšų. 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *