Rankovė mano kavos puodeliui

Kad dabar ir ne žiema, ir nėra šalta nei lauke, nei namuose, bei arbata ar kava puoduke atšąla ne taip jau greitai, bet kodėl gi nepasipuošus ir neaprengus mėgiamo puoduko drabužėliu?

Šiandien siūlome svetainės lankytojos Nijolės Kavaliauskaitės darbelį – megztą rankovę kavos puodukui. Nuotraukoje žemiau galime pamatyti, kaip rankovėlė aprengia puoduką, ir sekdami žingsniais, nurodytais po nuotrauka, padėsime puodukui ilgiau išlaikyti šiltą arbatėlę ar kavytę.

rankove puodukui

Reikalingi keturi virbalai ir dviejų spalvų siūlai: pagrindinė ir ornamento spalvos. Mezginys mezgamas apvaliai, kaip kojinė.

Kraštelis

Reklama

Uždėti 80 akių, jas padalinti ant trijų virbalų. Megzti 5 eiles G. (gerosiomis). Nepersukant akių.

Dantyta eilutė. Padalinanti kraštelį pusiau.

Megzti sekančiai: Užm., 2 sum. G; Užm., 2 sum G………… Kartojant iki eilutės pabaigos.

Sekančios 5 eilės G.,

Sumažinant akių skaičių ant virbalų: Atsitiktina tvarka sumegzti po 2 akis G., viso paliekant ant keturių virbalų tik 49 akis.

Nuo šiol, palikite atvirą tarpą rankenėlei (išsikišimui), keisdamos mezgimo stilių (ne apvaliai, bet pirmyn – atgal tarsi megztinį).

Išmegzkite žemiau nurodytą ornamentą du kartus. Po to 5 eiles G, mezgant ratu (sujungiant kraštus).  Po to – dantyta eilutė. Megzti 4 eilutes x G. apvaliai. Po To perlenkti abu dantytus kraštelius ir juos sulenkus susiūti į išvirkščiąją pusę.

Raištelis

Megzti pagrindine spalva. Ant virbalo uždėti dvi akis.

1 – oji eilė: G.,

2 – oji eilė: Išv..

Šias eiles kartoti tol, kol gausite reikiamo ilgumo raištelį. Numezgusios juo suriškite tarp rankenėlės esantį atvirą tarpą.

Štai ir baigta rankovėlė. Galbūt tai gali tapti ir dovanėle, sušildančia draugo ar draugės puodelį.

rankove-puodeliui

Nijolė Kavaliauskaitė – Hunter

Dėkojame Rankovės puodukui autorei už pateiktą darbelio aprašymą ir nuotraukas.

 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *