Papuoškime namus kalėdinėmis kojinėmis

Anksčiau Lietuvoje nebuvo tradicijos  kabinti kalėdinių kojinių, bet pastaraisiais metais šis Kalėdų šventės atributas, vis dažniau tampa vienu iš namų dekoravimo elementų. Ši, iš kitų šalių atkeliavusi tradicija, ypatingai džiugina vaikus, nes mūsų mažyliai taip laukia Kalėdinio stebuklo.

Kabinamų kalėdinių kojinių tradicijos atkeliavo nuo neatmenamų laikų. Vaikai puošia svo kalėdines kojines ir tvirtina netoli židinio. Kalėdų išvakarėse Kalėdų senelis kojines pripildo dovanomis.

Tai smagu ir gražu, todėl kalėdines kojines savo namuose iškabiname kiekvienais metais. Tai jau tapo mūsų namų tradicija, nors ji šiek tiek skiriasi nuo įprastų kalėdinių kojinių kabinimo papročių. Kadangi mūsų namuose židinio nėra, tai kojines kabiname ant kambario durų rankenų ir daug anksčiau nei įprasta. Mūsų kalėdinės kojinės puošia namus ir pildosi per visą advento laikotarpį, o Kalėdų rytą kiekvienas šeimos narys pasiėmęs savo kojinę su sukauptu turtu ateina prie Kalėdinės eglutės ir visi gardumynai supilami į vieną didelį krepšelį.

Reklama

Labai smagu stebėti, kaip vaikai džiaugiasi pilnėjančiomis kojinėmis ir stengiasi būti geresni, kad sulauktų daugiau dovanėlių. Pagal susitarimą tikrinti Kalėdinių kojinių turinio, bei imti iš jų nieko negalima iki Šv. Kalėdų ryto. Tai ugdo vaikučių kantrybę ir ištvermę (ypatingai smaližių). Į Kalėdines kojines galima dėti netik saldymynus, jų turiniui užpildyti tinka įvairūs riešutai, maži žaisliukai, knygutės, puzlės, leggo,  muilo burbulai, panelėms – vazelinas, sagučiai, pakabukai bei kiti smulkūs jūsų namiškių mėgiami daiktai.

Įtraukite savo vaikus į Kalėdų laukimo džiaugsmą ir Jūs. Pasigaminkite savo Kalėdines kojines, su blizgučiais ar specialiai medžiagai skirtais dažais užrašykite jų vardus ar raides (kad Kalėdų senelis ar jo pagalbininkai nykštukai nesumaišytu į kurią kojinę įdėti dovanėles). Paauglėms panelėms pasiūlykite pasigaminti savo kojinę, kuri būtų jaunatviška ir atspindėtų jų asmeninį stilių.  Neužmirškite kojinių ir sau…. taigi taip smagu kartais pasijusti vaikais, dalintis dovanėlėmis, savo artimajam parodyti dėmesį, suteikti  džiaugsmo.

Kalėdines kojines galite iškabinti ir savo augintiniams, į kurias puikiai tiks sudėti jiems skirtus skanėstus.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *