Originalumui ribų nėra

Kaip manote, tai tiesa ar melas? Mūsų teigimu, teiginys yra šimtu procentų teisingas. O dabar pabandysime minėtąjį faktą įrodyti. Pesimistai teigia, jog žmonės banalėja, vienodėja bei naudojasi šablonais. Žinoma, iš dalies tai yra gryniausia tiesa, tačiau pasigilinkime į mus supančias smulkmenas ir suprasime, jog gali būti ir kitaip. Kaip pavyzdį galime paimti stiklainius bei kitus stiklinius indelius, kuriuose laikome įvairiausias kruopas. Dažniausiai eiliniai žmonės juos laiko permatomus, tačiau yra grupelė tų, kurie pasitelkia fantaziją bei juos dekoruoja. Tad šiandien norime pasiūlyti tai atlikti pabandyti ir Jums.

Kadangi kalbėsime ne apie įprastą dekorą, tokį kaip dekupažas ar aprišimas siūlais, bus reikalingos ir kiek kitokios priemonės. Taigi dabar jas ir aptarkime:

Reklama
  • Stiklainis;
  • Kartonas;
  • Dažai (geriausia įsigyti tokius, kurie yra nenuplaunami ir tinkami dažyti stikliniams paviršiams; spalvą galite rinktis visiškai laisvai);
  • Teptukas;
  • Peiliukas popieriui pjauti;
  • Pieštukas.

Jei jau turite visas reikiamas priemones, galime prieiti prie darbo eigos. Visų pirma, reikia atidžiai ir kruopščiai nuplauti stiklainį (tai yra pašalinti etiketes bei kitus lipdukus). Toliau – ruošime trafaretus. Tad ant kartono pieštuko pagalba reikia nusipiešti norimą ornamentą ir jį išpjauti peiliuku. Tuomet atsisukite dažus, pridėkite trafaretą prie stiklainio ir išpjautuosius plotelius teptuko pagalba padenkite nedideliu sluoksniu dažų. Patariama dažyti nedideliu sluoksniu dažų, nes kitu atveju jie gali nuvarvėti ir sugadinti būsimą vaizdą. Jei jau norite, kad spalva būtų ryškesnė, dažykite du kartus. Tada trafaretą atitraukę palaukite, kol nudžius. Štai ir viskas.

Tai labai paprastas ir elementarus rankdarbis, kuris kasdieniškiems apyvokos daiktams (šiuo atveju kruopų indeliams bei stiklainiams) suteikti žavesio. Atlikdami šį darbelį galite pasitelkti savo kūrybiškumą bei fantaziją – maišyti spalvas ar žaisti ornamentų pagalba. Tad nepasiduokite  skubėjimo bangai, o sustokite ir skirkite dėmesio savo namams. Sėkmės!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *