Kaip sutaupyti artėjant rugsėjo pirmajai?

Rugsėjo pirmoji – tai diena, kuomet mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai parduotuvėse išleidžia dideles sumas pinigų pirkdami įvairiausius mokyklinius reikmenis. O jų, kaip žinoma, reikia įvairiausių – nuo kapsulių rašikliams iki sąsiuvinių. Kadangi supratome, jog tai ne vieną ir ne du žmones vienijanti problema, nusprendėme pasiūlyti vieną iš būdų, kurio dėka galėtumėte minėtosioms reikmėms išleisti bent kiek mažiau. Spėliojate, kaip tai padaryti? Ogi labai paprastai, pasitelkite į pagalbą savas rankas bei kūrybiškumą ir pagaminkite originalią, ekologišką pieštukinę.

Skamba sudėtingai? Tuoj įsitikinsite, jog taip nėra. Jei jau susidomėjote, aptarkime ir reikiama priemones (kurių beje, yra visai mažai). Jums prireiks:

Reklama
  • Grąžto bei galvutės, kuri būtų maždaug pieštuko skersmens arba šiek tiek storesnė;
  • Ritinio formos 10-15 cm aukščio  medžio kamieno (tiks neskaldytos malkos);
  • Pjūklas;
  • Švitrinis popierius.

Turbūt nesunkiai visas reikiamas priemones radote garaže arba sandėliuke. Tad pats metas pakalbėti ir apie pieštukinės gamybą. Pirmiausia reikia nulupti medžio žievę bei atsipjauti maždaug dešimties ar penkiolikos centimetrų aukščio medienos gabalėlį. Tuomet nušlifuoti jo šonus bei kraštus. Atlikę šį darbą pasiimkite grąžtą ir medžio ritinėlyje padarykite skylučių (jų kiekį galite rinktis atsižvelgdami į malkos gabalėlio skersmenį). Po to iškratykite susikaupusias pjuvenas ir dar kartą pašlifuokite švitriniu popieriumi. Štai ir viskas. Sveikiname savo rankomis pagaminus originalią pieštukinę.

Be abejonės, ji stacionari ir tinkanti stovėti ant stalo, tad penalo, kuris yra reikalingas priemonių nešiojimui, šis rankdarbis tikrai nepakeis, tačiau šiek tiek išlaidų sumažinsite, nes nebereikės pirkti pieštukinės. Vienaip ar kitaip, gali būti, jog Jums ji pasirodys kiek per paprasta. Tad tokiu atveju galite pasitelkti kūrybiškumą bei vaiko pagalbą ir kartu išmarginti pieštukinės šonus. Sėkmės gaminant šį nuostabų bei išskirtinį rankdarbį!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *