Kiek vėjuota – buvo sumanyta pastatyti vėjo uždangą. Šaltoka – gerai būtų židinys. Na gal ir stogas gerai būtų, bet ant ko jis laikysis, tuomet reikalingos ir sienos. Taip gimė namo – kambario, pro kurio langus ir stiklines duris galima žavėtis nuostabiais kalnų ir fiordų vaizdais, idėja.
Kambarys tik 12 kvadratinių metrų ploto. Kalnų trobelė – kambariukas, buvo pastatytas šalia gyvenamo namo, ant kalvos Sunnmøre, Norvegijoje.
Tiesiog iki skausmo žavus skandinaviškas dizainas. Neutralios spalvos. Baltos, pilkos ir juodos lengvi kontrastai… ruda spalva ir kraštovaizdis. Nostalgiška ramybe dvelkia kambarys. Rodos, sėdėtum ir žiūrėtum iki begalybės pro langą, spragsint degančioms malkoms židinyje.
Sunku buvo apsispręsti, kurią nuotrauką įdėti pirma straipsnyje. Aukščiau ir žemiau esančios nuotraukos, tokios viena su kita konkuruojančios. Kiekviena iš jų perduoda, atskleidžia visą namuko – kambario interjero esmę. Žemiau esanti foto, gal tik kiek kitu rakursu. Tai fotografės Carina Olander žvilgsnis į dekoro detales pro fotoaparato objektyvą ir menininkės sukurtos fotografijos.
Juodai dažytos lauko kėdės apsigyveno kambario viduje. Stalas – tai dėžė, kurioje kažkada tai kepykloje laikydavo duoną. Buvusios lauko terasos grindys taip ir liko, sienoms įrėminus ir luboms uždengus namuką.
Raštuotos pagalvėlės ilsisi ant baltos sofos ir juodų kėdžių. Ant lentynėlių – vazelės, žvakidės.
Kambario puošmena – jaukus židinys kurenasi beveik ištisus metus. Židinys naudojamas ne tik dėl šilumos ar jaukumo, bet gali būti naudojamas ir maisto ruošimui.
Pinta dekoratyvinė lėkštė puošia baltą sieną.
Monochrominę spalvinę temą tęsia puodukai, stiklinės.
Židiniui priešingoje kambario pusėje stovi rankų darbo stalas su kojomis iš medinių šakų ir betoniniu stalviršiu. Po staliuku keletas šiltų antklodžių.
Vėjuotai gaivi ir nostalgiškai tingi kelionė po norvegiškus namus.
Tokia štai ji, – Norvegiško interjero terapija.