Norvegiško interjero terapija

Kiek vėjuota – buvo sumanyta pastatyti vėjo uždangą. Šaltoka – gerai būtų židinys. Na gal ir stogas gerai būtų, bet ant ko jis laikysis, tuomet reikalingos ir sienos. Taip gimė namo – kambario, pro kurio langus ir stiklines duris galima žavėtis nuostabiais kalnų ir fiordų vaizdais, idėja.

Kambarys tik 12 kvadratinių metrų ploto. Kalnų trobelė – kambariukas, buvo pastatytas šalia gyvenamo namo, ant kalvos Sunnmøre, Norvegijoje.

Tiesiog iki skausmo žavus skandinaviškas dizainas. Neutralios spalvos. Baltos, pilkos ir juodos lengvi kontrastai… ruda spalva ir kraštovaizdis. Nostalgiška ramybe dvelkia kambarys. Rodos, sėdėtum ir žiūrėtum iki begalybės pro langą, spragsint degančioms malkoms židinyje.

svetaine deze stalas langas

Sunku buvo apsispręsti, kurią nuotrauką įdėti pirma straipsnyje. Aukščiau ir žemiau esančios nuotraukos, tokios viena su kita konkuruojančios. Kiekviena iš jų perduoda, atskleidžia visą namuko – kambario interjero esmę. Žemiau esanti foto, gal tik kiek kitu rakursuTai fotografės Carina Olander žvilgsnis į dekoro detales pro fotoaparato objektyvą ir menininkės sukurtos fotografijos.

Reklama

svetaine zidinys medines slaitines lubos

Juodai dažytos lauko kėdės apsigyveno kambario viduje. Stalas – tai dėžė, kurioje kažkada tai kepykloje laikydavo duoną. Buvusios lauko terasos grindys taip ir liko, sienoms įrėminus ir luboms uždengus namuką.

svetaine deze stalas juodos kedes

Reklama

 Raštuotos pagalvėlės ilsisi ant baltos sofos ir juodų kėdžių. Ant lentynėlių – vazelės, žvakidės.

dvi rastuotos pagalveles ant sofos

Kambario puošmena – jaukus židinys kurenasi beveik ištisus metus. Židinys naudojamas ne tik dėl šilumos ar jaukumo, bet gali būti naudojamas ir maisto ruošimui.

zidinyje degancios malkos

Pinta dekoratyvinė lėkštė puošia baltą sieną.

pinta lekste ant sienos

Reklama

zvakides is vyteliu

Monochrominę spalvinę temą tęsia puodukai, stiklinės.

lentyna lentos indai

Židiniui priešingoje kambario pusėje stovi  rankų darbo stalas su kojomis iš medinių šakų ir betoniniu stalviršiu. Po staliuku keletas šiltų antklodžių.

rudu lentu siena staliukas lentyna

Reklama

Vėjuotai gaivi ir nostalgiškai tingi kelionė po norvegiškus namus.

Tokia štai ji, – Norvegiško interjero terapija.

klikk

 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *