Namelis paukšteliui iš plastikinio butelio

Pavasaris nunumaldomai įžengia į mūsų kiemus, sodus ir miškus. Kiekvienas lapų šnaresys, kyšančios iš palto kišenių pirštinės, tingiai ant palangės besirąžantis katinas, kiekvienas garsu ir judesiu išsilaisvinama iš žiemos gniaužtų. Ir vėjas jau ne be tas, ir saulė kitokia. Žolytė, vienas kitas gėlės žiedas, jei ne šiandien tai rytoj, medžiai susprogs pumpurais. Paukšteliai grįžta iš pietų. Kai kurie gal ir nebuvo toli išskridę, žiema nebuvo tokia jau šalta.

Galbūt kiek kitokiomis formomis, kitokiomis spalvomis, bet gyvenimo upelis vėl neša vandenis į jūrą. Prabusdama gamta skelbia naujos gyvybės apsireiškimą. Ar gali kas tai sustabdyti? 

Reklama

Nežinau ar šliaužiojančius, bėgiojančius ir skraidančius mūsų bendrakeleivius, kartu su mumis keliaujančius šiame kosminiame laive vardu Žemė ir nenutrūkstamai besisukančius kartu su žmonėmis aplink Saulę, smarkiai įtakojo plastmasinė revoliucija. Žmonės per keletą paskutinių tūkstantmečių ir šimtmečių išlindę iš uolų ir urvų, išlipę iš medžių ir nusileidę nuo kalnų, apsigyveno medinėse, molinėse ir mūrinėse trobelėse bei namuose. Akmeninį kirvuką keitė bronzinės ietys ir varinės kulkos. Nulipome ir nuo arklių, pabalnodami ugnimi alsuojančius metalinius automobilius, palaipsniui virstančius begarsiais, plastmasiniais elektromobiliais. Namuose plastikiniai langai, durys ir buitinė įranga. Tai taip pakeitė mūsų gyvenimus… bet ar tai pakeitė mūsų sparnuotųjų ir keturkojų kolegų gyvenimus? Ar jiems kuo nors naudingos žmogaus sukurtos sintetinės medžiagas, taip palengvinusios daugelio žmonių buitines ir darbo sąlygas?

Šiandien nekalbėsime apie neigiamą industrializacijos poveikį mūsų žemiečiams ar tam tikroms jų rūšims ir pasidaliname žaviai plastmasine idėja, kuri galbūt patiks ir sparnuočiams. Ar apsigyvens iš pietų grįžę paukšteliai originaliuose inkilėliuose iš plastikinių butelių? Galbūt, jei plastikinius namelius tinkamai paruošime ir pritaikysime perėti mažyliams. Graži idėja, kuri galbūt padės paukšteliams surasti savo namus.

plastikinis butelis inkilas

nuotrauka ir inkiliuko idėja

Ir bus vienu kitu, tuščiu plastmasiniu buteliu mažiau ant šaligatvio, gatvės, miškelio ar upės pakraštyje. Tad naudinga ir vieniems, ir kitiems.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *