Jeigu kalbėti apie gėles, tai Kovo 8-ąjai tradiciškai labiausiai tiktų tulpės: geltonos, raudonos, baltos. Bent jau Lietuvoje, ir gal taip buvo seniau. Tačiau Italijos vyrai Moters dienos proga moterims tradiciškai dovanoja geltonas mimoza gėles. Kiek toliau į pietus ir tos pačios šventės tradicijos jau kitokios.
Ši graži šventė, gimusi kaip politinis įvykis, laikui bėgant įsiliejo į daugelio šalių kultūras ir kai kuriose šalyse prarado savo politinį atspalvį, tapdama tiesiog puikia proga vyrams išreikšti savo meilę ir dėmesį juos supančioms moterims.
Italijoje išskiriami du įvykiai, įvykę už Italijos ribų, kurių dėka kilo šios šventės idėja. Tai 1857 m. kovo 8 d. įvykęs siuvėjų streikas Niujorke, nulėmęs pirmosios moterų sąjungos susiformavimą JAV. Ir po šešiasdešimties metų, 1917 m. paskutinį vasario sekmadienį (kas sutapo su kovo 8 d. pagal Grigaliaus kalendorių), Rusijoje įvykęs moterų streikas “Duonos ir Taikos”. Po keleto dienų, caras nebeteko valdžios ir laikinoji vyriausybė suteikė moterims teisę balsuoti. 1945 m. Italijos moterų sąjunga pareiškė, kad ši ypatinga data – kovo 8-oji, turėtų būti skirta moteriškumui pažymėti ir švęsti visoje šalyje.
Kaip šventės simboliu Italijoje tapo geltonos mimozos? Sakoma, kad Romoje, po Antrojo pasaulinio karo, vyrai žydinčias šio medžio šakeles pradėjo dovanoti savo žmonoms, draugėms, motinoms ir seserims. Mimozų aromatas, pripildantis orą, primena ne tik apie šios dienos prasmę, bet ir tai, kad artėja pavasaris. Ir stengiamasi būti švelnesniu ir jautresniu kiekvienai moteriai. Lai tai tęsiasi ištisus metus!
Geltonos mimozos, raudonos tulpės ar gyvos lauko gėlės tegul simbolizuoja meilę moterims!
Papuoškite ir pasipuoškime gėlėmis savo namus.
Daug gėlių ir bučinių linkime Moters dienos proga!