Moliūgų dekoravimas, pjaustymas, gręžimas

Kaip žinia, Heloviną, dar rašomą kaip “Helovynas ar “Helouvynas”, arba tiesiog “vaiduoklių šventė”, švenčiame spalio 31d. Anksčiau šią šventę gausiausiai šventė JAV gyventojai, tačiau ilgainiui ją pamėgo ir kitų šalių, tame tarpe ir Lietuvos gyventojai. Daugelyje miestų rengiamos įvairios šventės, žmonės persirengia mistinėmis, baisiomis būtybėmis ir linksminasi. Šios šventės atributai yra visiems žinomi, bet ko gero, pagrindinis yra daržo karalius – moliūgas. Tačiau moliūgą reikia puikiai papuošti ir išdabinti, prieš nešantis tiek į šventę, tiek puošiant juo namus. Vieni Heloviną švenčia draugų būryje, kiti šeimos rate su mažaisiais, todėl atkreipiant į tai dėmesį, ko gero, pernelyg baisių moliūgų daryti nevertėtų.

helovyno moliugas koja
Visgi, ši šventė yra mistinė, apgaubta raganų ir vaiduokliškų istorijų, todėl pasiūlysime įvairių variantų kaip išpjaustyti moliūgą ir jį dekoruoti, taip išlaikant šventinę dvasią.
Populiariausias moliūgo dabinimo būdas – jo išskaptavimas, išpjaustymas. Pjaustomi įvairiausi moliūgai, tiek maži, tiek dideli. Kai kuriuose miestuose šios šventės metu organizuojami moliūgų pjaustymo čempionatai, kuriuose dalyvauja jau labai įgudę pjaustytojai. Dėl šio fakto, ko gero, galėtume teigti, jog pjaustyti moliūgą iš tiesų yra menas. Todėl jeigu esate jau stipriai pažengęs pjaustytojas, turbūt esate girdėjęs/usi ir mačiusi, kokie sudėtingi gali būti moliūgų pjaustymo būdai ir raštai bei kiek tai gali atimti laiko. Tačiau pabandykime ne pačius sudėtingiausius moliūgo pjaustymo raštus ir pažiūrėkime kaip seksis.
Moliūgų pjaustymui pasiruoškite įvairiausio dydžio peiliukų ir skustukų, taip galėsite išpjaustyti įvairių formų ir smulkumo raštus. Atkreipkite dėmesį į moliūgo formą, kuri jums gali padiktuoti jo pjaustymo būdą. Kaip matote nuotraukoje žemiau, iš pailgo moliūgo išpjaustyta pelėda su sparnais.

Pirmiausia prieš pjaustant moliūgą, reikia iš jo išimti visą jame esantį minkštimą ir sėklas. Kai kurie atidaro moliūgo “kepurę”, t.y. nupjauna jo viršų, skaptuoja moliūgą iš vidaus ir iš išorės, taip būna patogiau. Tačiau kaip matote nuotraukoje, kepurė čia nenupjauta, taigi, viskas buvo daroma iš išorės. Pelėdos sparnams padaryti buvo nupjautas oranžinė moliūgo žievė, todėl sparnų spalva skiriasi nuo viso moliūgo spalvos.

moliugas peleda

Reklama

Jeigu nenorite naudoti peiliukų ir norite gražiai dekoruotų moliūgų, galite naudoti grąžtą. Jo pagalba galima prigręžti įvairiausių skylučių, sukuriant puikių raštų. Tik nepamirškite žvakės, kuri yra neatsiejama nuo moliūgo – šviestuvo.

moliugo dekoravimas grezimas

Reklama

Moliūgus galite ir papuošti. Tuomet nereikia nieko pjaustyti. Galite juos įvairiai nudažyti, uždėti jiems kaukes su virvelėmis,

helovyno moliugai kaukes

priklijuoti sparnus ir iš jų padaryti šikšnosparnius.

juodi sisksnosparniai moliugai

Kaip matote nuotraukoje žemiau, moliūgui – kaukolei sukurti, buvo naudojami dažai ir peiliukai.  Į moliūgo – kaukolės vidų idėta gėlių, tai irgi puiki idėja. Sukurtas paprastas, dailus ir “baisus” moliūgėlis.

moliugas kaukole geles

Reklama

Na, o išradingiausi arba neturintys moliūgo, gali panaudoti ananasą. Kartais jis atrodo dar baisiau, nei pats moliūgas

helovyninis ananasas

arba galima naudoti šiurpiai linksmus Helovyno apelsinus, su šelmiškomis kepurėlėmis.

apelsinas kepurele halovynui

Baisu… brrr…

Naudokitės patarimais, atkreipkite dėmesį į detales ir, kruopčiai viską atlikę, susikursite puikių moliūgų Helovino šventei.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *