Kodėl moliūgai yra Helovyno dekoracijos?

Yra daug būdų, kaip papuošti namus Helovino šventės proga. Viena iš pagrindinių Helovyno dekoro priemonių yra moliūgai. Papuošus savo namus pjaustytais, dažytais, su žvakele ar žibintuvėliu viduje moliūgais, tai puikiai atspindės Helovino šventės dvasią ar dvasias, jei išsireiškus kiek paslaptingiau ir baugiau.

Kodėl moliūgai yra naudojami Halovyno dekoracijoms?

Moliūgų dekoravimas, patyręs kai kurias transformacijas, kaip ir Helovinas, atėjo iš keltų. Raižyti moliūgai su degančia žvake viduje keltų tikėjimu turėjo apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Tiesa, keltai naudojo mažesnes daržoves – ropes.
Raižyti moliūgai ar ropės kartais yra vadinami Jack O ‘Lantern, – sulietuvinus Džekas Žibintas. Yra senovės Airijos legenda, nors įvairiais variantais ją atrastume ir kitų tautų tautosakoje. Džekas buvo protingas, tingus ir savanaudis, azartinius lošimus mėgstantis vaikinas. Jis bent keliais būdais apgavo velnią ir mainais išsikovojo velnio pažadą, kad už savo nuodėmes jo siela nepaklius į pragarą. Tačiau Džeko gyvenimas buvo per daug nuodėmingas, kad mirus jo siela patektų į dangų. Velniui pažadėjus neimti jo sielos į pragarą, Džekas nebeturėjo kur eiti. Džekas paklausė velnio, kaip jis matys, kur eiti, neturėdamas šviesos. Velnias pašaipiai mestelėjo jam iš pragaro niekada nesudegančių žarijų. Džekas išpjaustė ropę, sudėjo žarijas į vidų ir pradėjo be galo ir krašto klajoti po Žemę, ieškodamas poilsio vietos.

Džeko Žibinto pjaustyta ropė vėliau tapo moliūgu ir daug vėliau tapo vienu iš pgrindinių Halovyno šventės atributų.

Reklama

moliugas zibintas liudnas

moliugas zibintas, moliugiukai

moliugas zibintas, zuvis

moliugai zibintai, ragana, piratas, šikšnosparnis, giltine

moliugai zibintai, ragana, liudnas moliugai zibintai, balti, juodi sisksnosparniai

foto

 

 

Reklama

  1 comment for “Kodėl moliūgai yra Helovyno dekoracijos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.