Kaip sukurti šiltų namų atmosferą

interjeras, pagalvėlės ant sofosVisi svajoja susikurti savo namuose šiltą atmosferą, deja ne visiems iš mūsų tai pavyksta. Yra keletas pagrindinių taisyklių kurios padeda sukurti širdžiai mielus namus.

  • Pirmoje vietoje – ekologiškos medžiagos

Tai ne tik natūralus medis, bet taip pat šiaudiniai,  iš vytelių pinti gaminiai, molis ir kitos gamtinės medžiagos. Natūralus akmuo, keramikinės plytos ar plytelės taip pat gali būti įtrauktos į ekologiškų medžiagų sąrašą. Metalinės, stiklinės detalės, kad ir spinduliuojančios kiek agresyvesnę energiją namuose, tai taip pat, nors ir šiek tiek perdirbti ar adaptuoti mūsų laikams gamtos produktai. Labai populiarios šiuolaikiniuose interjeruose betoninės sienos, kolonos, lubos dvelkia vėsa, ir dėl jų ekologijos jau galima būtų ginčytis. Bet tai mūsų laikų apdailinė ir statybinė medžiaga, be kurios sunku įsivaizduoti šiuolaikinių namų statybą. Plastikinių detalių namuose reikėtų naudoti kuo mažiau.., bet gyvename plastmasės amžiuje ir nesinaudoti plastmasiniais gaminiais, tai turbūt būtų panašiai, kaip pirmykščiam žmogui nesinaudoti akmeniniu kirvuku.

Tačiau kai ką galima padaryti. Peržiūrėkite savo interjero detales: plastmasines dėžes pakeiskite pintais krepšeliais, sintetines medžiagas – natūraliu linu, medvilne ar šilku. Jūsų namų atmosfera taps ne tik sveikesnė, bet ir užpildys namus šiluma. Jūsų namams jaukumo suteiks rankų darbo ar gaminiai iš močiutės skrynios, kurie asocijuosis su šeimos vertybėmis ir kartų tęstinumu. Medžioklės trofėjų energetika nėra labai gera, bet kam tai labai patinka.., o ir sunku ginčytis, grakštūs elnio ar dideli briedžio ragai ant sienos atrodo įspūdingai.

Reklama

staliukas, sofa, naturalios medziagos

Namų jaukumui didelę įtaką turi žaliosios erdvės. Teikite privalumą gydomųjų savybių turintiems augalams. Siūlome namie sodinti šiuos augalus: baziliką, kardamoną, palminį augalą – gelsvąjį dipsį, aukštąją rapipalmė, stambialapį fikusą, dryžuotoją draceną, gebenę lipikę, kuokštinį chlorofitą. Šie augalai  filtruoja namų orą ir sugeria įvairių, namuose esančių daiktų skleidžiamus toksinus. Paminėti augalai puikiai auga ir ne itin gerai apšviestose patalpose.

geles namu interjere

  • Natūrali šviesa

Šviesa reikalinga ir žmonėms ir augalams. Kuo jos daugiau, tuo patalpose atrodo daugiau erdvės, tuo laisviau ir maloniau jaučiasi žmogus. Stenkitės langų neuždengti storomis užuolaidomis, kad kuo daugiau šviesos patektų į Jūsų namus. Jei natūralios šviesos nepakanka naudokite bendrą ir vietinį apšvietimą.

apsvietimas namuose, didelis langas

  • Kūrybiškumas

Taip pat būtina pasirūpinti savo rankų darbo interjero detalėmis. Jos suteikia namams individualų stilių, sukuria unikalią, kūrybišką atmosferą ir turi teigimą poveikį visiems šeimos nariams. Fotografija, mezginys, skulptūrėlė, savo rankomis išlieta žvakė, kiti Jūsų kūrybos gaminiai, suradę savo vietą namuose, pavers interjerą unikaliu ir nepakartojamu. Neužmirškite ir vaikų kūrybingumo!

interjero detales, fotelis, paveikslai, laiptai

  • Svarbu nepersistengti

Kuriant savo interjerą svarbu nepersistengti. Nors sunku pasakyti kada spalvų, formų, detalių interjere yra per daug, kada per mažai. Vienam žmogui rausva spalva gali būti per ryški, kitam sodri rožinė nepakankamai stipri. Vienam – daug sudėtingų formų, aštrių detalių, ryškių spalvų gali ne tik sugadinti namų dizainą, bet ir įnešti į namus disharmonijos pojūtį, kitam: ” – Lyg ir trūksta aštrumo šioje vietoje, kaip Jūs manote, ponas dizaineri?”

Gera taisyklė būtų, ypač bendrose namų erdvėse siekiant išlaikyti teigiamą energetiką, panaudoti spalvas, formas, detales, kurios patinka ir venkti interjero detalių, kurios nepatinka nors vienam Jūsų šeimos nariui.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *