Kaip pasigaminti originalų sieninį laikrodį

Šių dienų visuomenė lengviausiai apibūdinama su tokiais žodžiais kaip skubėjimas, vėlavimas, trumpalaikiškumas ir panašiai. Tad turbūt tiek aš, tiek Jūs pastebime, kad visiems mums yra svarbus laikas bei jo tėkmė. O kuo toliau, tuo labiau atrodo, jog laikas bėga neapsakomu greičiu ir neįmanoma niekur suspėti. Šioje vietoje mums į pagalbą atkeliauja laikrodžiai. Jie lyg švyturiai laivams, mums iš tolo padeda orientuotis laiko marių platybėse ir vingrybėse.

Esant problemai, visuomet yra ir tam tikri sprendimo būdai. Vėlavimo ir nesiorientavimo laike atveju – išeitis laikrodžiai. Tačiau priklausomai nuo žmogaus jie būna arba nusiperkami, arba pasigaminami. Šį kartą kreipiamės į kūrybingus ir darbščius skaitytojus, kurie nori sukurti kažką neįprasto bei originalaus. Juk rankų darbo sieninis laikrodis gali tapti net puikiausia kambario interjero detale!

Nieko nelaukiant ir pradėkime nuo priemonių, kurių reikės užsibrėžus sieninio laikrodžio tikslą. Tai yra:

Reklama
  • Žurnalas;
  • Žirklės;
  • Adata ir siūlas;
  • Laikrodžio mechanizmas ir rodyklės (šias detales galite įsigyti laikrodžių parduotuvėje arba tiesiog išardyti seną ir pabodusį laikrodyką).

Įsigijus visas reikiamas priemones galite pradėti kūrybinį procesą, kuris pavaizduotas nuotraukose bei trumpai aprašytas.

Pirmiausia išsiplėškite dvylika dvigubų (iš vidurio) žurnalo lapų ir susukite išilgai į suktinukus. Vėliau gautąją detalę perlenkite perpus, tačiau ne į vienodo ilgio dalis. Gražesnis rezultatas yra tuomet, kai viena dalis yra ilgesnė, o kita trumpesnė. Su likusiomis vienuolika dalių atlikite tokį patį procesą.

Po to suverkite gautus suktinukus ant siūlo. Tai atlikti padės storesnė adata. Gautą vėrinį suspauskite, tai yra padarykite taip, kad popierėliai būtų vienas šalia kito bei užriškite. Štai ir turite laikrodžio pagrindą. Nuotraukose pavaizduotasis pavyzdys yra padarytas iš dvidešimt dviejų popieriaus suktinukų, šį skaičių galite rinktis itin laisvai. Tiesiog ir taip aišku, jog esant dvylikai bus daug lengviau orientuotis laike, nei suvėrus maždaug dvidešimt skiaučių. Taip pat vienas iš variantų yra verti dvylika ilgų bei daugiau mažų juostelių. Tokiu būdu gaunamas ne ką prastesnis variantas.

Pasigaminus pagrindą belieka paskutinysis darbas – laikrodžio mechanizmo ir rodyklių pritvirtinimas. Štai ir viskas. Sveikiname pasigaminus išskirtinį sieninį laikrodį. Neužmirškite, kad gamindami pagrindą galite derinti žurnalo lapų spalvas ar net savotiškai juos dekoruoti, padengiant kitais atspalviais. Sėkmės gamyboje!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *