Jei norime, kad patalpose kuo ilgesnį laiką jaustųsi šiluma, būtina pasirinkti kurą, kuris degtų kuo ilgiau ir savo energiją paverstų taip reikalinga šiluma. Prie efektingiausių kuro rūšių drąsiai galime priskirti medžių pjuvenų briketus, nes jų išspinduliuota energija virsta šiluma, o ne pilkais ir šaltais pelenais. Tie briketai, kurie dega ilgiausiai, pasižymi tankumu ir sausumu, ir yra patys tinkamiausi. Jie gali būti naudojami ne tik apšildant patalpas, bet ir industriniais tikslais.
Nuo ko priklauso briketų degimo trukmė?
Briketų degimo laikas didžia dalimi priklauso nuo jų suspaudimo kokybės, kuo kiečiau jie supresuoti, tuo ilgiau dega. Jų degimo laikas priklauso ir nuo to, kaip namuose šildymo sezonui parengta šildymo sistema, ar neatsirado per vasarą kokių sutrikimų. Taip pat daug priklauso ir nuo briketų sandėliavimo vietos, ar ji sausa. Idealus atvejis, jei briketai bus sandėliuojami ant palečių, nes tada jų nepasiektų nu grindų galinti sklisti drėgmė. Mūsų šalyje patys populiariausi yra briketai, kurie supresuoti iš beržo arba ąžuolo pjuvenų. Briketus renkasi ir dėl to, kad sandėliuojant jie užima mažiau vietos nei malkos.
Kokių rūšių ir formų būna pjuvenų briketai?
Apskritai visi lietuviškų lapuočių medžių pjuvenų briketai tarpusavyje mažai kuo skiriasi savo išvaizda. Dažniausiai vietoje gaminami briketai yra panašūs vienas į kitą tiek savo forma, tiek spalva. Tačiau pasitaiko ir skirtingo ženklinimo pjuvenų briketų, kurie gali skirtis ne tik energetinėmis savybėmis, bet ir paties presavimo būdais ar tiekėjų firmomis.
Pavyzdžiui, rinkoje pasitaiko įvairaus žymėjimo briketų, iš ko galima sužinoti įvairiausių specifinių dalykų. Tarkim vieni briketai būna suspausti RUF firmos presu, todėl juose būna ryškiai įspaudžiamos raidės RUF, o Pini Kay karšto slėgimo briketai būna aštuoniakampės formos, jie gali būti eksportuojami iš Ukrainos ar Rusijos. Nestro briketai gali būti ne tik aštuoniakampės, bet ir apvalios formos. Tad kiekvienas gali briketus rinktis savo nuožiūra.
Už ką labiausiai yra mėgstami beržinių pjuvenų briketai?
Populiariausi tarp medžio pjuvenų briketų yra beržo briketai, nes jų kaina nėra didelė, o didelis kaitrumas – pagrindinė energetinė jų savybė. Šie produktai gaminami be jokių kitų priemaišų įterpimo, vien iš švarių bei gerai išdžiovintų beržinių pjuvenų. Be to, šios rūšies briketai dega net keturis kartus ilgiau negu beržinės malkos ir yra trigubai karštesni už jas, nes briketų drėgnumas nesiekia ir dešimties procentų, kai tuo tarpu išdžiovintų malkų drėgnumas kartais siekia net trigubai daugiau.
Kokie dar yra beržinių briketų privalumai?
Vienas pagrindinių privalumų yra tas, jog tona beržo briketų puikiai atstoja net keturis kubus beržinių malkų. Be to, jie kainuoja žymiai pigiau už tos pačios medienos malkas. O ir jų sandėliavimas kur kas patogesnis, nei malkų, nes jie teužima maždaug tris kartus mažiau vietos nei tokios pat energetinės vertės beržinės pliauskos. Po briketų panaudojimo praktiškai nelieka jokių šiukšlių, nes briketų maišeliai yra itin sandarūs.
Svarbu ir tai, kad jie degimo procese nekibirkščiuoja, todėl nesukelia patalpose gaisro grėsmės. Verta paminėti ir tai, kad po to, kai sudega net iki šimto kilogramų beržinių briketų, po visko lieka maždaug tik puskilogramis pelenų. Gerai ir tai, jog šios rūšies briketai suodžiais neužteršia kaminų ar kūrenimo katilų, taip pat deginami neteršia aplinkos nemaloniu kvapu.
Kur ieškoti beržinių pjuvenų briketų?
Šios rūšies briketai puikiai dera visų rūšių katilams, kurie skirti šildytis kietuoju kuru. Kas nori įsigyti kokybiškus pjuvenų briketus, plačiau apie jų įsigijimo sąlygas sužinos prisijungęs prie internetinės nuorodos: www.akmenys.lt.