Jaukios „medinės“ virtuvės

Tikriausiai tik žmonės, gyvenantys mieste, geriausiai gali suprasti, kaip svarbu mums yra ramybė ir poilsis. Juk ne paslaptis, kad miestiečiai daugiausiai skuba, yra labiau pažeidžiami įvairių stresinių situacijų, rečiau turi laiko ramiai prisėsti ir pasigėrėti šios dienos akimirka. Tad tampa itin svarbu turėti jaukius namus, į kuriuos sugrįžus, galėtum atsipalaiduoti, pajausti ramybę. Gamta, miškas, ežeras, – tai tie dalykai, kurie tai galėtų suteikti ir kurių labiausiai trūksta mieste.

Žmonėms, kurie ilgisi gamtos, kviečiame gamtos oazę susikurti savo namuose. Medienos panaudojimas interjere, gali padėti įgyvendinti šią idėją. Natūralumas, ekologija, ramybė – štai, ką galėtų suteikti medinės detalės, panaudotos namuose. Gamtinė tematika galėtų tapti viso būsto ar bent jau virtuvės įrengimo idėja.

Pirmiausiai vertėtų pagalvoti, – kokios medienos baldų ar dekoro detalių noriteRinkitės pagal medienos rūšį, kuri Jums labiausiai patinka. Aišku, gali riboti finansai, nes ąžuoliniai ar kokių tai retesnių medienos rūšių baldai gali būti brangesni.

azuolo baldai virtuveje

Turbūt populiariausi virtuvėse yra baldai iš pušies.

pusis virtuveje

Kitas klausimas turėtų iškilti, – kaip mediena turėtų būti apdirbta. Ar ji turėtų tiesiog priminti miške augančius medžius, styrančius kelmus, išsiraizgiusias šakas 

Reklama

naturalistine nedidele virtuve

Reklama

ar mediena turėtų būti labiau apdirbta ir šiek tiek labiau “fabrikinė”. 

siuolaikine virtuve medis baltos sienos

Neverta net sakyti, kad „medinėje“ virtuvėje daugiausiai paplitusi apdailos medžiaga mediena. Grindys, virtuvės spintelės, virtuvės langai, durys ir netgi medinės lubų konstrukcijos ar dekoro akcentai – balkiai, šiai virtuvei yra tarsi grietinėlė kavai. Tačiau vis dėlto nereikėtų ir persistengti.

Jeigu apsisprendėte, kad tikrai nenorėsite, jog jūsų virtuvė virstų medienos rojumi, ir jums tikrai nereikia visko iš medienos (taip ir neturėtų būti – medieną reikėtų naudoti saikingai), galima šauniai suderinti gamtinį natūralizmą su miesto modernizmu. Tai reikštų, kad galite, pavyzdžiui, rinktis natūralios medienos grindis, galbūt dažytos ar šiek tiek kitokios medienos spinteles ir šiuolaikinės buitinės technikos prietaisus ir įrangą.  

mediniai balkiai, sienos, grindys virtuvėje

Jeigu nenorite, neturite ar nesiruošiate įsigyti modernios buitinės technikos, naudokite tokią, kokią turite. Tačiau jeigu ji bus sena, tuomet ir nesistenkite jos padaryti modernia. Naudokite tai kaip privalumą ir tai pabrėžkite kitomis interjero detalėmis, – pakabinkite senoviškų puodų virš „salos“, arba naudokite antikvarines lėkštes ir puodelius. Tai vadinamas kaimiškas ar vintažinis stilius virtuvėje.

medinė virtuvė, plytelės ant grindų

Reklama

Taip pat tokioje, pusiau „medinėje“ virtuvėje, galite naudoti kitus modernius interjero akcentus, nebijokite eksperimentuoti. Pavyzdžiui grindys ar sienos galėtų būti nemedinės. 

medinė spintelės, sijos, lubos virtuvėje

Šalia medinių elementų labai tiktų plytelės, pabrėžiančios natūralumą, paprastumą, o gal ir prabangą. Galite naudoti neryškių ar ryškių spalvų plyteles, kurios Jums labiau prie širdies.

plytu arka virtuveje, ivairiaspalves plyteles ant sienos

Be stalviršio neapsieina nei viena virtuvė. Stalviršis gali tapti šiuolaikišku akcentu virtuvės erdvėje. Būtų nuostabu, jei tai būtų kokio tai akmens stalviršis. Medis ir akmuo, turbūt geriausiai išreiškštų natūralios virtuvės interjero idėją. Aišku, finansai, ir galbūt tai jau prabangos dalykas.

akmens stalviršis, medzio sakos veidrodyje virtuveje

Reklama

Galite rinktis ir įvairių natūralių medžiagų imitacijas, laminuotos medienos drožlių plokštes, Corian ar kitas šiuolaikines apdailos ir dekoro medžiagas.

medinė stalviršio apdaila  

Stalas su kėdėmis tokioje virtuvėje taip pat turėtų atrasti savo vietą. Galite rinktis modernų ar vintažinį baldų stilių. Tik tiek, kad išliktumėte ir tęstumėte savo pirminę  – natūralumo idėją. Galbūt tiktų pušinis stalas, o galbūt ąžuolinės kėdės. O galbūt pintos kėdės. Galite naudoti įvairių stilių ar spalvų baldus ir bandyti atrasti įvairius derinius tarpusavyje.

sviesus medis virtuveje, lentynos, pintos kedes

Nepamirškite ir kitų dalykų – pintų krepšelių, indelių, pintų servetėlių panaudojimo virtuvės interjere. Visos detalės turėtų būti apgalvotos, 

medine dezute stalo iraniaims susideti

Reklama

išgyventos,

mediniai saukstai, dubeneliai, maisto pjaustymo lenteles

tik tuomet iš tikro pasijausite, kaip atostogaujantys kaime, kuriame gėlės kvepia ir medžiuose paukščiai suka lizdus.  mediniai balkiai virtuveje 

Medienos kvapas puikiai nuteikia žmogų. Spalvos, tekstūros suteikia namams šviesumo, jaukaus ir šilto interjero įspūdį. Be to, tinkamai pasinaudojus keliais patarimais, jūsų virtuvė tikrai gali suspindėti. Ir be didelių investicijų. Taigi, jeigu esate žmogus, ieškantis kažko gaiviai jaukaus bei  jums priimtina natūralumo puoselėjimo idėja, tikrai verta pagalvoti apie medinių detalių panaudojimo namų erdvėse sprendimą.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *