Helovynas: šventinio stalo dekoravimas

Helovyno šventė prasideda šventiniais kostiumais ir namų dekoracijomis, o baigiasi paprastai visuomet prie stalo, kuris taip pat turėtų atitikti šventinę Helovyno dvasią. Taigi, siūlome keletą patarimų, kaip originaliai galima papuošti šventinį stalą.

 Jeigu namuose turite seniai nenaudojamą vienspalvę medvilninę arba lininę staltiesę, atėjo pats metas ištraukti ją į dienos (o gal nakties?) šviesą. Ji pasitarnaus kaip nepakartojamas stalo papuošalas, tačiau iki tol staltiesę dar reikės paruošti.

Reklama

 Jums prireiks batikos darbams skirtų dažų. Taip pat pasiruoškite didesnį indą su vandeniu, į kurį reikės įlašinti dažiklio su pagrindine spalva, pavyzdžiui, tamsiai žalios arba juodos spalvos. Jums reikalinga dažų koncentracija turi būti nurodyta ant dažų buteliuko. Staltiesę reikia suglamžyti, o po to panardinti į indą su dažytu vandeniu. Kai kurios staltiesės vietos nebus panirusios į vandenį, bet taip ir turi būti.  Būtent ant šių neapsemtų vandens salelių užlašinkite po kelis lašus kitos norimos spalvos dažų. Galiausiai jūsų sena nusibodusi staltiesė įgaus naujų spalvų, kurios bus skirtingų lygių ir intensyvumo. Jeigu kūrybinis procesas jus įtraukė, bandykite toliau eksperimentuoti ant šlapios staltiesės užlašindami kelis lašus arba užtepdami su teptuku raudonos spalvos dažų – taip išgausite kruvinas sroveles. Baigę darbą išdžiovinkite audinį ir išlyginkite. Dabar jūsų staltiesė pakankamai prisodrinta spalvų ir pasitarnaus kaip puikiausias šventinis Helovyno stalo papuošalas.

 Kad būtų efektingiau, ant stalo, laisvose nuo indų vietose pamėtykite iš druskos tešlos pagamintų improvizuotų nedidelių kaulų. Juos pasigaminti reikės iš anksto. Jums reikės vienos stiklinės miltų ir truputį daugiau nei pusės stiklinės druskos, taip pat galima pridėti vieną arbatinį šaukštelį krakmolo. Palaipsniui, po 50 ml, reikia pilti vandenį ir gautą mišinį išmaišyti. Vandens reikia pilti tiek, kad mišinys nebūtų per skystas arba per tirštas. Toliau iš gautos tešlos galima lipdyti kaulus su sąnariniais sustorėjimais galuose. Juos džiovinti reikia atviroje orkaitėje minimalioje temperatūroje. 

Jeigu šis užsiėmimas jums patiko, galite iš tos pačios tešlos pagaminti ir kaulo formos stovelius servetėlėms prie kiekvieno svečio lėkštės. Tešlą tokiu atveju reikės iškočioti 0,7-0,8 cm storio lakštais ir peiliu išpjauti kaulo formas. Tada išpjautus kaulus reikia sujungti žiedu  ir džiovinti atviroje orkaitėje tokiu pačiu būdu kaip ir pačius kaulus. Galiausiai ant staltiesės su kruvinais akcentais balti kaulai ir servetėlių stoveliai atrodys kaip išsigelbėjimo salelės.

 Visuomet nepakartojamą efektą šventiniam stalui suteikia žvakės. Derinant prie staltiesės, žvakės turėtų būti su „kruvinais“ dryžiais. Taip dekoruoti žvakes labai paprasta. Užtenka paimti raudonos spalvos žvakę ir iš apačios kaitinti kitos žvakės liepsnoje laikant ją ant stovinčios žvakidėje baltos (arba juodos) žvakės. Vaško lašai lašės ant baltos žvakės ir nuvarvės „kruvinais“ raudonais upeliukais.

 Ir būtinai ant stalo ar šalia jo pastatykite indą su gausybe saldainių, riešutų ir obuolių. Kitu atveju galite būti nepasirengę užklupti saldumynų prašinėtojų – kaimynų vaikų, kurie gali netikėtai paskambinti į jūsų namų duris. O juk tai yra viena svarbiausių šventės tradicijų!

Reklama

1 thought on “Helovynas: šventinio stalo dekoravimas”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *