Helovyno vakarėliui pasikvietusi svečių, kiekviena šeimininkė nori pasipuikuoti savo pagamintais ir šventiškai dekoruotais patiekalais. Juk maistą pirmiausia pamatome akimis, todėl jis turi būti ne tik skanus, bet ir labai išvaizdus. Ir čia vėlgi neapseisite be oranžinės spalvos ir patiekalų iš moliūgo ir kitokio „baisybių“ maisto. Jeigu ruošiate Helovyno šventę vaikams, pirmiausiai visi patiekalai turi atrodyti itin originaliai ir linksmai.
Valgomos „akys“. Jums prireiks morkų, tirštos grietinės ir juodųjų alyvuogių be kauliukų. Supjaustykite nuvalytas morkas 2 cm pločio griežinėliais, uždėkite ant kiekvieno griežinėlio po labai nedaug grietinės, o viršų papuoškite pusele juodosios alyvuogės. Ir štai, į jus jau žvelgia vaiduokliškos akys!
Punšas su „akimis“. Didžiausia dėmesį gaminant punšą reikia skirti akių paruošimui. Tam reikalui jums prireiks apvalių ledukų užšaldymo formelės. Į kiekvieną farmelę įdėkite po vieną uogą juodųjų serbentų, mėlynių, šermukšnio ir kitų jums patikusių uogų. Formeles užpilkite vandeniu ir užšaldykite. Tuo tarpu paruoškite punšą. Juo gali būti bet kurios oranžinės spalvos sultys: sumaišykite apelsinų, morkų, vynuogių, obuolių ir kitokias sultis. Supilkite punšą į didelę salotinę arba sriubinę. Prieš pateikdami į stalą punšą papuoškite „akimis“ su užšaldytomis formelėse uogomis. Tuo tarpu suaugusiųjų punšą galite pagaminti sumaišę apelsinų sultis ir šampaną. Ir žinoma nepamirškite ledinių „akių“ su uogomis.
Džeko Žibinto pica. Picos padas gaminamas pagal įprastą picos receptą, tačiau picos viršus turi išsiskirti ypatingais papuošimais. Kepiniui galite naudoti mielinę tešlą arba specialią tešlą picai. Iškočiokite tešlą apvaliai arba ovaliai, ant viršaus padarykite moliūgo kotelį. Keliose vietose subadykite picos tešlą šakute. Sudrėkinkite tešlą tomatų pasta, pabarstykite džiovintu raudonėliu, išdėstykite supjaustyto svogūno žiedus, pabarstykite tarkuotu čederio sūriu. Ant viršaus išdėliokite žaliosios paprikos juosteles, imituodami moliūgo daubas, iš smulkiai supjaustytos saliami dešros arba raudonosios paprikos gabaliukų išdėliokite Džeko Žibinto veidą. Picą kepkite 180° C temperatūros orkaitėje 15-20 minučių.
Moliūgo pyragas. Jums reikės 450 g sluoksniuotos tešlos, 700 g moliūgo minkštimo, 1 obuolio, 80 g razinų, 1 apelsino, 120 g cukraus, 200 ml grietinėlės, 3 kiaušinių, 40 g grietinėlės sviesto, 2 valgomus šaukštus miltų, malto cinamono ant peilio galo, 1 paketėlio vanilinio cukraus.
Pirmiausia moliūgą ir obuolį išvalykite nuo sėklų ir žievės, po to supjaustykite mažais kubeliais. Tarka sutarkuokite apelsino žievelę, stengdamiesi netarkuoti balto minkštimo. Taip pat verdančiu vandeniu užpilkite razinas ir palikite išbrinkti porai minučių. Tada vandenį nupilkite. Išspauskite apelsino sultis ir užmerkite jose išbrinkusias razinas. Tuo tarpu puode ištirpinkite grietinėlės sviestą ir sudėkite supjaustytus mpoliūgo ir obuolio kubelius. Visa tai tušinkite ant vidutinės ugnies kol moliūgo gabalėliai suminkštės. Tada į puodą su moliūgais ir obuoliais suberkite nuo apelsinų sulčių nusunktas razinas, cukrų, vanilinį cukrų, grietinėlę, apelsino žievelę, kiaušinį, cinamoną. Viską gerai išmaišykite ir nukelkite nuo ugnies. Toliau paruoškite tradicinę sluoksniuotą tešlą pyragui.
Įkaitinkite orkaitę iki 210° C. Į miltais pabarstytą kepimo formą įdėkite iškočiotą tešlą, šakute subadydami ją keliose vietose. Kepkite 15 minučių. Toliau išimkite iškeptą pyrago padą, ant viršaus uždėkite jau paruoštą moliūgų mišinį ir dar 30 minučių kepkite orkaitėje. Pyragą geriau pateikti dar šiltą, galima kartu su vaniliniais ledais. Skanaus!
Labai išradingai… Kitiems metams idėjas jau tikrai turiu… Ačiū 😉