Helovyno šventinė nuotaika prasideda nuo linksmo oranžinės spalvos moliūgo ir kitų papuošimų bei dekoracijų. Tradicinėmis Helovyno šventės spalvomis laikomos juoda – tamsos jėgų įsikūnijimas ir oranžinė – derliaus simbolis. Helovyno šventę sunku įsivaizduoti be tradicinio Džeko žibinto – specialiai išpjauto ir kitaip dekoruoto moliūgo su žvakele jo viduje. Beje, renkantis moliūgo dekoravimo motyvą galima neapsiriboti klasikiniais išpjovimais, o duoti laisvę savo fantazijai. Kuo originaliau atrodys moliūgo žibintas, tuo geriau. Dekoruotas moliūgas gali tapti elegantišku interjero arba šventinio pietų stalo papuošimu.
Štai keletas patarimų, kurie padės lengviau išpjauti Džeko žibintą.
-
Rinkitės tik šviežius moliūgus, kurių žievė dar ne tokia tvirta.
-
Tam, kad moliūgas ilgiau džiugintų akį, išsirinkite tokią rudens daržovę, kuri neturėtų išorinių pažeidimų ir papuvusių vietų.
- Moliūge išpjauti paveikslėlį geriausia plonu peiliu. Dar galima pabandyti padaryti paveikslėlį naudojant ploną ylą.
- Tam, kad moliūgas ilgiau nedžiūtų, sutepkite paveikslėlio išpjovas vazelinu. Taip pat galima kelioms valandoms panardinti moliūgą į vandenį.
- Moliūgo viršutiniame dangtelyje (kepurėje su koteliu) padarykite kelias angas, kad karštas oras nuo žvakės bet kliūčių galėtų išeiti į viršų, nekepindamas moliūgo minkštimo.
- Tam, kad žvakelės moliūgo viduje ilgiau degtų, padėkite jas porai valandų į šaldymo kamerą.
Girliandomis su šikšnosparnių, vaiduoklių, juodų kačių ir moliūgų dekoracijomis galima papuošti visus namus. Juos galima iškirpti ir nuspalvinti savo rankomis. Jeigu turite vaikų, jie gali tapti puikiausiais pagalbininkais gaminant šias dekoracijas. Taip pat galima Helovyno baisybėmis papuošti ir namų langus. Tam galima panaudoti specialius dažus, skirtus stiklui arba tiesiog panaudoti paprasčiausią dantų pastą (ypač tiks vaiduokliams nupiešti).
Švenčiant Helovyną, niekuomet neapseisime be humoro. Jį pasitelkti galima surengus svečiams savo namuose „vorų ataką“. Tam galima panaudoti stalo tenisui skirtus kamuoliukus: nuspalvinkite juos flomasteriais juoda spalva, vietoj kojų priklijuokite storus vilnonius siūlus ir pakabinkite ant siūlų vorus palubėje priklijuodami juos lipnia juosta. Vietoj siūlų galima panaudoti ir plonas gumytes, tada vorai dar ir šokčios juos pajudinus. Kad nustebinti namiškius ir pas jus užsuksiančius draugus, voriukus geriausia pakabinti prie laukujų durų akių lygyje.
Tradicija pasipuošti specialiai Helovyno šventei egzistuoja jau šimtus metų. Šiandien tai daroma dėl linksmybių, tačiau anksčiau žmonės tikėjo, kad vaiduoklišku kostiumu dėvinčio žmogaus piktoji dvasia nepažins ir jam nepakenks. Šiais laikais jau nuo spalio pradžios parduotuvių lentynos akina įvairiausiomis Helovyno kaukėmis: į jus žvelgia piratų atributai, gąsdina vaiduoklių, pabaisų ir kitų mirties įsikūnijimų atvaizdai. Iš šios gausybės spalio 31 d. vakarėliui galima išsirinkti bei susikurti ir labai subtilų, elegantišką įvaizdį.
Tam geriau apsiriboti juodais drabužiais, tačiau tada galite be apribojimų panaudoti įvairias makiažo priemones ir aksesuarus. Pavyzdžiui, makiažo ir pudros pagalba pabalinkite veidą, padarykite ryškius juodus akių pravedimus, tamsiai raudonu lūpdažiu paryškinkite lūpas ir tuo pačiu lūpdažiu ant kaklo nupieškite elegantišką vampyro bučinio pėdsaką. Juodas šydas, dengiantis veidą, suteiks jūsų įvaizdžiui paslaptingumo. Iš aksesuarų galima panaudoti kaukolės, voro ar kitos formos sagę arba pakabutį. Iš senų trikotažinių marškinėlių galima padaryti improvizuotą voro tinklą. Tam reikės ant marškinėlių nupiešti voratinklį ir žirklėmis iškirpti skyles, paliekant tik jungiančias plonytes audinio skiautes.
Papuošti galima ir šventinį stalą. Juoda staltiesė ir servetėlės sukurs mistinę aurą, o oranžinės žvakės ir miniatiūriniai moliūgėliai suteiks šventinę nuotaiką.
visai nieko