Gilės puošia jūsų namus

Nuo seno lietuviai vertino ąžuolą kaip galios ir stiprybės simbolį, žinoma, ąžuolo namie mes neužauginsim, tačiau idėję šiek tiek pastangų galime pasipuošti namus nuostabiomis ąžuolo gilėmis.

Ąžuolo gilės grąžios savaime. Jas supylus į stiklinį indą ar vazelę jau galite naudoti kaip nuostabią namų interjero detalę.

Tačiau gilės gali būti ir natūrali medžiaga įvairioms interjero detalėms, dekoracijoms, papuošimams ar net vaikų žaidimui sukurti. Rudenį, mes dažniausiai turime daugiau laiko nei vasarą, daugiau laiko praleidžiame namuose ir tai puiki proga įgyvendinti savo namų dekoravimo idėjas.

Reklama

Artėjant Šv.Kalėdų metui iš gilių galite pagaminti eglių papuošimus. Jiems tereikia prisirinkti daug gilių kepurėlių , jas sulipdyti karštais klijais, dekoruoti blizgučiais ar dažais (kaip jums labiau patinka) ir štai- nuostabus, originalus eglės žaisliukas.   Kad būtų paprasčiau gaminti žaisliuką ir jis būtų tvirtesnis, siūlome gilių kepurėles klijuoti ant stalo teniso kamuoliuko, ar kokio kito nedidelio apvalaus daikto, pirma pritvirtinus lininį siūlą.  Pabaigai užriškite mėgiamos spalvos medžiaginę juostelę arba naudokite skirtingų spalvų juosteles, jei puošite eglutę ir norite ryškesnio vaizdo. Tokie žaisliukai puikiai tiks ir kaip smulkios dovanėlės atvykusiems draugams, ar kaip papuošimas pririštas prie Kalėdinės dovanėlės (vietoj kaspinėlio).

Daugiau Šv. Kalėdų dekoracijų.

Jums patinka ruduo ir nuostabios rudens spalvos,- iš gilių kepurėlių pasigaminkite dekoraciją, kuri atspindės šį nuostabų metų laiką. Jums reikės nebenaudojamo nuotraukų ar paveikslo rėmelio, daug gilių kepurėlių, lininio audinio, klijų ir gražaus rudeninio lapo. Šiai dekoracijai pagaminti tikrai nereikės skirti daug laiko, tačiau rezultatas stulbinantis- išskirtinis namų papuošimas. Prie jo puikiai dera šakelės su spalvingais rudeniniais lapais.

Jei jūsų gilių aruodas bus išsaugotas iki Šv. Velykų tai jos gali tapti pagrindiniu akcentu stalo puošime.

Dekoruoti gilių vaisiai tarsi maži Šv. Velykų kiaušinėliai puikiai  puoš medžio šakelę. Marginkite gilų branduolius spalvą derindami prie staltiesės ar servetėlių. Panaudokite giles kaip kitus stalo dekoravimo elementus. Padarykite gilių vėrinukus stalo servetėlėms (giles lengviausia pragręžti smulkiu grąžteliu ir suverti), pripilkite gilių į vazelę ar tiesiog pripildykite  gilių padėkląkaip pavaizduota nuotraukoje.

Daugiau Šv.Velykų dekoracijų idėjų.

Jei turite vaikų, improvizuokite ir kurkite kartu su jais.  Tam galite naudoti ir kitas medžiagas, pvz. plasteliną ir pagaminti stalo indų komplektą 🙂

Tačiau taip pat galite pabandyti įgyvendinti  vieną iš man labiausiai patikusių  idėjų iš gilių ,- tai pasigaminti atminties lavinimo žaidimą.

Jums reikės atrinkti kuo vienodesnes gilių kepurėles. Gilių kepurėlių skaičius būtinai turi būti lyginis, pageidautina 20-30 . Po dvi gilių kepurėles (vidines puses) nudažykite dažais ar markeriu vienoda spalva. Tada išrykiuokite kepurėles ir į žaidimą kvieskite namiškius.

Žaidimo eiga: gilių kepurėlės sumaišomos ir apverstos (kad žaidėjas nematytų kokios spalvos kepurėlės vidus) išdėliojamos ant stalo. Pirmas žaidėjas atverčia kepurėlę ir turi atrasti kitą tos pačios spalvos, gali bandyti tik vieną kartą. Jei neatspėja, parodo kitiems žaidėjams kokios spalvos kepurėlės ir padeda į tą pačią vietą. Tada bando kitas žaidėjas. Kai pavyksta paimti vienodos spalvos gilių kepurėles, jas žaidėjas pasiima sau. Laimi žaidėjęs surinkęs daugiausiai gilių kepurėlių.

Smagių rudens, žiemos vakarų!!!

Reklama

1 thought on “Gilės puošia jūsų namus”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *