Gėlės buteliuose ant sienos puošia namus

Atrodo, kad gyvename ne pačiais geriausiais finansiniu požiūriu laikais. Panašu, kad dideli dėdės “maudo” paprastus žmogeliukus. Vis labiau ryškėja paveiksliukas – idėja, išspausti paskutinę kapeiką – centą iš paprastų žmonių vardan recesijos, vardan didesnių verslų tampant dar didesniais ir mažesniems verslams, tampant didžiųjų dalimi ar nedideliems verslininkams tampant samdomais darbuotojais.

Socialistinė visuomenė iš dalies buvo kaip šiltnamis, apsaugotas nuo stiprių ir grobuoniškų vėjų iš vakarų. Šiltnamiui aišku neužteko saulės ir vidinės šilumos, ir šiaip daržovės tingėjo ir nematė tikslo augti: ” – Vistiek viską turiu atiduoti, nei vieno saulės spindulėlio negaliu pasilikti sau”. Šiltnamis sugriuvo. Nusimėtę šiltnamio griuvenas, maži ir nedideli žmogiukai galėjome pasidžiaugti laisve ir pažaisti versliukus, kol kiti didieji dėdės, 50 metų nesipelnę iš mūsų prakaito, sumanė atsigriebti. Taip mes pradėjome dirbti kitam vyresniąjam broliui.

Reklama

Kai kurios tautos ir žmonės bunda, kai kurios dedasi sau naują jungą ant sprando. Gal šitas bus lengvesnis. Kai kurie žmonės užaugę, daugelio mūsų idealizuotuose Vakaruose,  matė sistemos trūkumus. Mes kaip kūdikiai, tik dabar žingsnis po žingsnio susipažįstame su Visuotinės Gėrovės sistema. Bet žavu yra tai, kad pažvelgus į visuomenės raidos istoriją, tampa aišku, kad bet kuri visuomeninė santvarka yra neišvengiamai keičiama kitos. Tai tik laiko klausimas. Ir kas stebina šiais laikais tai, kad kuo daugiau neteisybių išryškėja ir išaiškėja visuomeninėse sistemose, tuo daugiau kūrybiškumo ir idėjų gimsta paprastų ir nebepaprastų žmonių galvose.

Kaip ir vyno butelio evoliucija. Laikė vyną savyje buteliukas, kvėpavo saldžiai rugščiu vyno kvapu ir gėrė savo stiklinėmis molekulėmis svaiginantį gėrimą. Bet vieną dieną jis tapo tuščiu. Ką dabar daryti? Nebėra tikslo gyvenime? Į stiklo perdirbimą ar į šiukšlyną. Nevilioja tokia perspektyva buvusio svaiginančio gėrimo saugotojo.

Tačiau vieną dieną įvyko transformacija, stiklinis butelis įgavo kitą paskirtį. Butelis tapo vazele, pritvirtinta prie sienos, gėlėms pamerkti. Praktinė transformacija ir estetinė evoliucija palietė ir dar keletą permatomo stiklo butelio broliukų ar sesučių, apsigyvenusių šalia ant sienos, taip pat tęsiančių savo egzistenciją kitoje praktinėje ir estetinėje plotmėje.

geles buteliuose ant sienos

Design sponge

Kam patiko ši istorija ar butelių paskirties transformacijos forma, gali pritaikyti tai savo namuose. Laikiklių rasite nusipirkti statybinių prekių parduotuvėse. Jei butelio kaklelis yra per siauras ir jis gali išslysti iš laikiklio, butelio kakliuką ties laikikliu galima būtų apvynioti gumos ar kitos kokios tai tamprios ir neslidžios medžiagos juostele. Ir gėrėkitės originaliomis vazelėmis savo namuose!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *