Eklektiškas interjero stilius valgomąjame

Vargu ar atrasime kambarį ar erdvę namuose, kuriai skirta atlikti tiek daug funkcijų namuose, kaip valgomąjam kambariui. Ir ypač, jei valgomojo kategorijai priskirsime, stalą su dviejomis kėdėmis ar keturiomis taburetėmis, stovintį nedidelėje virtuvėje, vieno ar dviejų kambarių bute. Mažesniame bute ten valgoma, aptariami įvairūs reikalai, vaikai ruošia pamokas. Didesniame bute – tai kambarys ar erdvė, kurioje valgomi pietūs ar vakarienė. Paprastai, didesniame valgomąjame tradiciškai, susėdus aplink apvalų, kvadratinį ar stačiakampį stalą, vaišinamasi su draugais ar giminėmis. Kaip visą šią interesų įvairovę atspindėti namų erdvėje dekoro formomis?

Visai tinkamas dekoravimo būdas būtų eklektiškas interjero stilius. Kas tai?

Valgomasis kambarys, papuoštas pagal eklektišką stilių, gali derinti savyje nesuderinamus dalykus – pradedant madingais baldais, baigiant antikvariniais šviestuvais ar egzotiškomis vazomis. Tačiau svarbu yra nepersistengti, kad kambarys neatrodytų neskoningai ir detalės kiek absurdiškomis (jei tik tai nebuvo pageidaujamas rezultatas). Norint eklektiškai dekoruoti erdves, geriausia pasitelkti į pagalbą interjero dizainerius, butų ir privačių namų dekoravimo specialistus, kurie paprastai turi meninį skonį, dažnai praktinę patirtį ir, pritaikydami eklektišką interjero stilių, galės sukurti tikrai gražius ir jaukius namus.

Reklama

Jeigu nusprendėte pačios ir patys “paeklektinti” savo namus tuomet keletas patarimų. Patalpoje turėtų būti bent dviejų, bet ne daugiau trijų (gal galima rizikuoti ir su daugiau) interjero tendencijų ar stilių.

Stalai ir kėdės iš skirtingų laikmečių ir stilių yra ypač tinkamas ir lengvai pritaikomas eklektikos principas valgomosioms erdvėms ir kambariams dekoruoti. Kolekcijos efektas yra tai, ko ieškoma ar ką ketinama pasiekti.

Nuotraukoje žemiau, žurnalistės Amy Larocca valgomasis – nuo aptakių iki senovinių formų nuo pramoninio iki naminio dizaino. Eklektika lyg ir kalba apie organinę kūrybos proceso kilmę. Ir nesvarbu, kaip sunkiai jūs bandote priversti, “daiktai” renkasi kartu pačiu natūraliausiu būdu.

valgomasis plastikine, medines kedes

Tai atvirų plytų mūro ir baltai dažyto tinko siena, baltai dažytos medienos indauja ir medinės apvalaus stalo lentos, tiesios metalinės kėdžių kojos ir plastiškų formų, lenktos stalo kojos. Daiktų ir detalių įvairovės tvarka.

valgomasis metalinis medinis stalas

Taip pat tai stilius, kurį galima būtų priskirti prie vieno iš žaismingiausių ir kūrybiškiausių stilių. Lyg mėlynas aštunkojis kabo sietynas ant lubų virš stalo. Paveikslas afrikietiškais motyvais – egzotikos prieskoniai eklektiškam valgomąjam.

stalas skirtingu spalvu kojos

Reklama

amazing interior design

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *