Dekoruoti moliūgai

Nors dauguma rūpestingų sodininkių moliūgus jau pasodinusios ar dar tik ruošiasi, jau galima pagalvoti kur visus juos reikės panaudoti. Kaikurie žmonės, žinoma, rūpestingai viską apskaičiavę niekad nesiskundžia, kad nėra kur dėti šios puikios daržovės, dar kiti, jau dabar rūpinasi ir klausinėja kaimynų ir draugų ar rudenį jie norėsią skaniųjų moliūgų, o kitiems, tiesiog labai patinka moliūgai ir jie juos perka kaip pasiutę. Patinka ne vien skoniu, bet ir forma,spalva ir dydžiu. Taigi tiems, kurie planuoja gausų derlių arba dievina moliūgus, – siūlome suklusti, nes moliūgus galima panaudoti ir kaip puikią dekoraciją namuose(ir ne vien per halloween‘ą)! Dekoruoti patį moliūgą visai paprasta, sunkesnė dalis sugalvoti kur jį norėsite įkomponuoti. Jeigu moliūgą ruošiatės laikyti kambaryje, išrinkite jam tikslią vietą. Moliūgas, laikomas kambario centre ar kitoje labai pastebimoje vietoje, turėtų atitikti bendras viso kambario spalvas, antraip jis bus per ryškus ar per tamsus jūsų kambariui. Kitu atveju, dekoruotas moliūgas gali stovėti būtent jam pritaikytoje vietoje. Tarkim, turite komodą, kuri jums pabodusi ir yra tuščia, tada galite derinti įvairias smulkesnes detales, didelius bei mažus moliūgėlius, taip sukurdami erdvę jūsų pasirinktai dekoracijai. Na, o jeigu dekoruotus moliūgus ruošiatės laikyti lauke, pagalvokite kokių spalvų ir nuotaikų jie turėtų įnešti į jūsų bendrą sodo ar verandos vaizdą. Jeigu jūsų sodas blankus ar turite pavėsinę, kuri jums atrodo per tamsių spalvų, jūsų moliūgai turėtų būti ryškių arba šviesių spalvų(pvz.- baltos), gausiai dekoruoti ir žaismingi. Atvirkštiniu atveju, rinkitės ramesnes spalvas ir sąlyginai mažą dekoravimą. Pats dekoravimas galimas labai įvairus. Jeigu nesate labai stropus ir norite greitų rezultatų, moliūgą galite tiesiog nudažyti viena spalva, tarkime, – balta. Tada susirasti nereikalingų juodų raštuotų pėdkelnių ar kojinaičių ir užmauti vieną jų ant moliūgo, mazgą rišant ant statomos vietos, kad nesimatytų. Taip sukursite kontrastingų spalvų ir žaismingų fonų moliūgą vos per keletą minučių. O jeigu norite ko nors įmantresnio, siūlome kitus moliūgo dekoravimo pavyzdžius:

Mums reikės:

Reklama
 • Tiek moliūgų, kiek dekoracijų norėsite turėti. Galite naudoti mažus ir didesnius.
 • Akrilinių dažų pagal Jūsų pasirinktas spalvas (jeigu moliūgus laikysite namuose arba uždaroje patalpoje). Šiuo atveju geriausia kontrastingų spalvų
 • Vandens dažams
 • Teptuko
 • Plono popieriaus
 • Jūsų norimo ornamento moliūgui dekoruoti
 • Žirklių
 • Klijų

Darbo eiga:

Paimkite savo moliūgėlius, savo norimos spalvos dažus ir nudažykite juos visus skirtingomis spalvomis. Balta, juoda ir pan. Iš popieriaus iškirpkite jūsų norimą ornamentą ir jį ištepę klijais prilipdykite aplink moliūgą, palaikykite keletą minučių kol klijai gerai įsigers. Dekoruokite ne visus moliūgus, kelis palikite tik nudažytus. Taip dekoruotus moliūgus reiktų labiau saugoti, dažnai nekilnoti, nes galite pažeisti vietas, kur priklijuoti ornamentai.

Dar keletas dekoruotų moliūgų pavyzdžių.

Mums reikės:

 • Įvairiausių formų ir dydžių smeigtukų ir segtukų, kuriuos tiesiog įsegsite į moliūgą. (Jų galite ieškoti siuvimo reikmenų parduotuvėse)
 • Dažų
 • Vandens
 • Teptuko

      Darbo eiga:

     Nudažykite moliūgus Jūsų pasirinkta spalva. Tolygiai ir jūsų norimais ornamentais įsekite smeigtukus ir segtukus. Jeigu norite dar įdomesnio moliūgo, galite ir dažais (plonu teptuku) ir                 smeigtukais formuoti bendrą moliūgo dekorą.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *