Kaip pasigaminti originalią rankų darbo vazą?

Gimtadieniai, vardadieniai bei įvairiausios kitos sukaktys, moters ir mamos dienos – tai šventės, kurių proga dauguma žmonių gauna gėles. Ir turbūt daugelis yra susidūręs su problema, kad nėra vietos, kur gautas gėles pamerkti. Kadangi tai dažna bėda, nutarėme pasiūlyti puikų sprendimo būdą. Kuomet viena žmonių grupė tiesiog įsigytų papildomą vazą, mes Jums siūlome pasitelkti fantaziją ir į šią sferą pažvelgti kiek kūrybiškiau. Tai yra pasigaminti vazą patiems. Šis būdas itin paprastas ir jį sugebės padaryti kiekvienas.

Tad jei jau nusprendėte, jog norite paįvairinti savo rutiną ir pasigaminti originalią vazą, pats laikas kalbėti apie reikiamas priemones. Tai būtų:

Reklama
  • „Super“ arba karšti klijai;
  • Medžio šakelės (geriausiai išdžiuvusios);
  • Storas lininis siūlas (maždaug metro ilgio);
  • Stiklainis (jo dydis priklauso nuo norimos vazos dydžio; gražiausiai atrodo siauresni ir pailgi indai).

Jei jau įsigijote ar susirinkote visas reikiamas priemones, galite prieiti prie kito etapo – vazos gaminimo, kuris gana nuosekliai pavaizduotas nuotraukose.

Kaip jau supratote, stiklainis taps pagrindine talpa, kurioje merksite gėles, o medžio šakelės užims dekoro priemonių padėtį. Pradėkite nuo stiklainio nuplovimo ir visų etikečių nulupimo. Tuomet jį nušluostykite ir pradėkite dekoruoti. Darbo esmė labai paprasta – medžio šakeles susilaužykite maždaug tokio ilgio, koks yra stiklainio aukštis ir vieną jų pusę ištepę pasirinktais klijais pritvirtinkite prie indo šono. Visas šakeles suklijuokite vieną šalia kitos. Tuomet palikite sudžiūti. Džiovinimo laikas tiesiogiai priklauso nuo pasirinktųjų klijų. Jei tai „Super“ klijai, jiems prireiks maždaug vienos dienos iki visiško išdžiuvimo. O pasirinkus karštus klijus, prireiks vos kelių valandų. Sudžiuvus klijams apriškite pagamintąją vazą lininiu siūlu ir iš galų suriškite kaspinėlį.

Štai ir viskas, vaza pagaminta.

Galite pasigaminti keletą tokio tipo vazų, iš skirtingo medžio rūšių. O tuomet galėsite derinti gėlių žiedų spalvą prie vazos pagrindo. Pavyzdžiui prie vazos, padengtos beržų šakelėmis, puikiai derėtų tamsios gėlės (pavyzdžiui bordo spalvos tulpės), o tamsaus medžio vazoje itin gražiai žiūrėtųsi narcizai ar ramunės. Vienaip ar kitaip, šio tipo vazos labiau tinkamos lauko, nei labai puošnioms, gėlėms. Ši idėja jūsų namams gali tapti išskirtine detale eilinę pavasario dieną, kuomet savo virtuvę norite paversti jaukesne erdve.

Reklama

1 thought on “Kaip pasigaminti originalią rankų darbo vazą?”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *