Tobulos simetrijos namai

Rekonstruojant namą Maljorkoje, Ispanijoje buvo išsaugotos senos, originalios bei panaudotos naujos, natūralių spalvų apdailos ir dekoro medžiagos. Meile ir jaukumu dvelkia vėsaus akmens, baltų sienų, lubų, baldų apmušalų ir šiltos medienos derinys.

Nuotraukoje žemiau galime pamatyti – turbūt vieną iš nuostabiausių simetriško interjero pavyzdžių. Svetainėje dėmesio ir simetrijos centru tampa didžiulis langas, lyg paveikslo rėmais įrėminantis puikų vaizdą į sodą. Medinės sijos lubose lyg saulės spinduliai baltoje svetainėje įsminga į galinę sieną. Savo tobula perspektyva dėmesys išvedamas į sodo erdves, eksterjero aplinką.

Iš lauko pusės langas natūralia dienos šviesa maitina kambario erdves. Nuo vidurdienio karščio ar per didelio šviesos antplūdžio galima apsisaugoti medinėmis žaliuzėmis.

simetrija-svetaineje-medines-sijos-lubos

Sienos, užuolaidos, baldų apmušalai savo baltumu atspindėdami šviesą, yra jautriai sušildomi medinių sijų, langų rėmų, langinių tekstūromis ir atspalviais.

Pinto ratano baldai svetainėje užsimena, kad tai galbūt ir lauko erdvė. Vidus – lauke, laukas viduje.

Reklama

sijos-lubos-svetaine-kiemas

Lyg pakopomis atsiverianti svetainės lubų ir erdvės perspektyva.

medines-sijos-pertvara

Reklama

Arka tarp kambario erdvių.

komoda-veidrodis-sijos

Miela simetrija sužavi valgomojo interjeras: 3 ir 3 baltos kėdės šalia stalo; 2 spintelės, stovinčios iš abiejų lango pusių – baltos užuolaidos dar sustiprina jau ir taip be galo tikslų dvipusiškumą. 2 šviestuvai, kabantys virš ovalaus stalo, nedalyvauja ar bent jau nesiryžta dalyvauti simetrijos žaidime… Kad ir kokios puikios valgomojo erdvės, medinės sijos savo perspektyva kviečia stebėtojo dėmesį kažkur tai į kiemo ar sodo gilumą.

valgomasis-stalas-kedes

Virtuvėje dominuoja akmens apdaila – stalviršiai, sienutė priešais viryklę, kriauklės; mediena – jau pažįstamos sijos, langai; baltos sienos ir lubos.

sijos-virtuve

Reklama

Miegamojo kambario lengvumas tiesiog suglumina. Kiek nedaug kartais reikia.. pro duris atsiveria perspektyva į lauko baseiną.

miegamasis-lova-balta

Vonios kambaryje, sienoje šalia vonios – didelis langas juodais rėmais, pro kurį matome… ar kuriame tarsi veidrodyje atsispindi žali, žmogiškas formas beįgyjantys, šokio judesyje sustingę kaktusai.

vonia-langas-kaktusas

Du violetiniai foteliai pailsėti puikiame sode ir

violetiniai-foteliai-kieme

Reklama

baseinas atsigaivinti nuo saulės karščio ar pasitaškyti retais debesėlių purslais dangaus žydrynėje. Rojaus kampelio vizija? Galbūt.

baseinas-palmes-kiemas

Namo apdailos, dekoro ir gamtos, esančios aplink, harmonija.

Purodeco

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *