Šviestuvo gaubtas iš laikraščių vamzdelių

Įkvėpimas kūrybai dažnai mėtosi po mūsų kojomis, sušmėžuoja pravažiuojančio autobuso lange ar gimsta medžio lapuose, blaškomuose vėjo gūsiuose. Kiek tokių, – stipresnių jėgų pašnibždėtų, gyvenimiškose situacijose paspalvintų, medžių šakose išsupuotų ar paprastoje kasdienybėje besimėtančių momentų nepastebime, neatkreipiame dėmesio ar paprasčiausiai tariame: “- Vėliau.”

Originaliam šviestuvui įkvėpimo šaltiniu tapo paukščio lizdas. Tai paprastas, galbūt nemažai kantrybės reikalaujantis projektas. Nesenai rašėme apie dekoraciją ant sienos iš laikraščio susuktų vamzdelių. Šiam projektui atlikti reikalingos panašios medžiagos, bet kūrinukas visiškai kitoks.

Reklama

Šiam projektui įgyvendinti reikalingas šviestuvo karkasas. Kažką panašaus galima nusipirkti šviestuvais prekiaujančioje parduotuvėje, susikonstruoti patiems ar panaudoti seną, namuose besimėtantį šviestuvą. Taip pat reikia laikraščių ir klijų. Nuotraukoje pavaizduotas šviestuvas buvo pagamintas, susukant iš laikraščio vamzdelius, kurie po to buvo apsukti baltu popieriumi. Galbūt laikraščio vamzdeliai gali būti apvyniojami spalvotu popieriumi ar dažomi dažais.

Imame laikraščio pusę ir sukame lapą ant kokio tai metalinio strypelio ar medinės lazdelės. Tuo būdu visi laikraštiniai vamzdeliai įgaus vienodą storį. Prisisukę pakankamai vamzdelių, panašiai kaip paukščiukai, sukame lizdelį. Dėliojame vamzdelius vieną ant kito ir suklijuojame vieną su kitu. Taip palaipsniui  suformuojame rutulį, kurį užmauname ar uždedame ant turimo šviestuvo ar lemputės. Pro popierinių vamzdelių plyšius besiskverbianti šviesa padės sukurti jaukų kampelį namuose.

sviestuvo gaubtas laikrasciu vamzdeliaisviestuvo gaubtas is laikrasciu vamzdeliu

catch my party

Reklama

1 thought on “Šviestuvo gaubtas iš laikraščių vamzdelių”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *