Šviestuvas – tai interjero detalė, kurią sukurti galite dirbdami su vaiku

Kuomet vaikas mažas, jį domina daugelis dalykų. Viskas atrodo nauja, dar nepažinta ir neatrasta. Tad daugelis tėvų tuo pasinaudoja ir iš kasdienių dalykų padaro žaislus. Vienas iš jų – baliono funkcijos pakeitimas, kuomet klijų pagalba dažniausiai vilnos siūlais apsukamas pripūstas balionėlis, o vėliau jis susprogdinamas bei ištraukiamas lauk. Manau, jog tikrai esate kažką panašaus darę ar bent jau matę (žvilgtelkite į nuotrauką).

Šiandien siūlome į šį vaikų užsiėmimą pažiūrėti kiek kitu kampu ir vietoj žaislo pasigaminti šviestuvą, kuri gali tapti net Jūsų kambario dizaino detale. Jums prireiks:

Reklama
  • Siūlų (tokios spalvos, kokios norėtumėte lempos; storis taip pat priklauso nuo Jūsų darbštumo ir planuojamo paskirti laiko kiekio, nes kuo plonesni, tuo ilgiau ir kruopščiau reikės dirbti);
  • Klijų (tinkami „šlapi“ klijai, pavyzdžiui lipalas);
  • Baliono (gražiausiai gaunasi su skritulio forma);
  • Lemputės ir jos laikiklio, prie kurio vėliau prijungsite laidą bei įsuksite lemputę.

Pradėkime nuo to, jog reikia pripūsti balioną ir jį tvirtai užrišti. Vėliau pasiruošti tirpalą, į kurį mirkysite siūlus. Atliekant šį darbą patariama maišyti klijus ir vandenį proporcija 1:1. Tai yra jei pilate 100ml klijų, tai reikės tokio pat kiekio vandens. Pasiruošę klijų masę į ją įmerkite siūlo dalį ir pradėkite vynioti ant baliono. Pati gaminimo esmė tokia, o jau vyniojamą kiekį galite pasirinkti patys, nes kiekvienas žmogus turi individualų grožio supratimą, gali būti apvyniotas visas balionas arba palikti tarpeliai. Vienas iš svarbiausių aspektų – patariame neužmiršti, jog vėliau teks įtvirtinti lemputės laikiklį, tad palikite šiek tiek didesnio skersmens angą, į kurią galėsite įmontuoti minėtąją detalę.

Kai baigėte vyniojimo darbą, balioną palikite džiūti maždaug dviem ar trim dienom (tol, kol klijai visiškai sudžius). Joms praėjus galite susprogdinti ir ištraukti balioną. Štai šviestuvo pagrindas jau ir gautas, paskutinis darbas, kurį geriausiai išmanys vyrai – lemputės laikiklio įsukimas ir laido prijungimas. Po šių aspektų būsite pasiekę savo tikslą – pasigaminę išskirtinį šviestuvą. Neužmirškite, jog darant šį rankdarbį galite paprašyti ir vaiko pagalbos. Tokiu būdu išgausite dar originalesnį meno kūrinį.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *