Stikliniai terariumai arba nuosavas sodas namie

Nesuskaičiuojama galybė stiklainių stovi daugelio žmonių rūsiuose, palėpėse, o gal net pūpso suslapstyti virtuvės spintelėse. Didžioji dalis jau buvo panaudoti – iš jų valgytas skaniausias pasaulyje kompotas, traškūs agurkėliai ar uogienės, tačiau net ir dėl šio stiklainių pranašumo, nevisi iš jų vėl bus naudojami. Atėjus laikui ruoštis žiemai, atsirinksime tik geriausius stiklainius, – tinkamiausios talpos, geriausio užsukimo, todėl dalis stiklainiukų bus atiduodami, o gal net priduodami į stiklo supirktuves. Tačiau neužbėgant įvykiams už akių, jau dabar galime pasirūpinti, kad nereikalingų stiklainių būtų kuo mažiau, tik žinoma, jokiu būdu jų neišmetant, o tinkamai panaudojant.

Vis dėlto, šį kartą panaudokime juos ne visai pagal paskirtį, – ne maistui, o mūsų akims ir gėrėjimuisi. Skubėkite peržvelgti visas vietas, kur slepiasi jūsų stiklainiai, surinkite „nereikalingiausius“ ir pasiruoškite juos pamatyti kitu kampu, nes šį kartą siūlau pasidaryti stiklinius terariumus iš nereikalingų stiklainių.

Pats terariumas – tai miniatiūrinis sodas, kuris auga stikliniame inde. Indai gali būti ir specialūs, – uždaromi arba atviri, tačiau galite terariumus daryti ir iš jums patinkančių stiklinių vazų, senų akvariumų, visokiausių formų ir dydžių buteliukų ar net elektros lempučių (didžiausio dydžio), tokiu atveju jie atrodys tik dar įspūdingiau. Į terariumus sodinkite įvairiausius augalus, mėgstamas gėles, pridėkite samanų, smėlio, akmenukų. Taip pat galima improvizacija su žaisliniais žmogeliukais, namukais, šakelėmis, viskas priklauso nuo jūsų fantazijos. Nebūtina terariumų formuoti stovinčių, galite sodinti ir į paguldytus, apverstus ir kt. Galimi daugiasluoksniai terariumai –  kruopos ar akmenukai, smėlis, žemės ir vėl smėlis, taip pat paprastesni –  akmenukai ir žemės su vienu augalu, kuris išlys virš stiklainio, taigi bus ir viduje ir išorėje. Terariumuose galite auginti ir paprastas samanas be jokių augaliukų, jų formą galite keisti akmenukų pagalba. Fantazuokite ir susikursite patį puikiausią nuosavą mini sodą savo namuose!

     Mums reikės:

Reklama
  • Paprasto stiklainio ar kito gražesnio jums patinkančio stiklinio indo
  • Įvairių akmenukų
  • Samanų
  • Žemių ar smėlio
  • Jums patinkančių augalų
  • Sudžiuvusių šakelių, ar kt.
  • Vandens purkštuvėlio palaistymui

Darbo eiga:

Paimkite savo norimą stiklainį, kuriame bus jūsų terariumas. Stiklainio apačioje dėkite akmenukus (bus kaip drenažas augaliukams), paskui galite dėti įvairiausių šakelių, ant viršaus pilkite žemes (jas dėkite šiek tiek drėgnas), tada išdėstykite augaliukus ir pasodinkite, kad būtų graži kompozicija. Viską užklokite samanomis, papuoškite akmenukais ar šakelėmis ir apipurškite šiltu vandeniu.

Terariumo priežiūra:

Terariumai nemėgsta šalto vandens. Laistykite jį maždaug kartą per mėnesį, tačiau galite ir dažniau, jeigu jūsų augaliukams to reikia.

Terariumo nelaikykite ant tiesioginės saulės šviesos, taip pat kartais jį pasukiokite, kad visi augaliukai tinkamai augtų.

Reklama

3 thoughts on “Stikliniai terariumai arba nuosavas sodas namie”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *