Stalčiukai iš vyno dėžių

Ne naujiena, kad daugelis žmonių įvairiausias dėžutes, mažesnes ar didesnes, plastmasines ar medines, net nesusimąstę skuba išmesti. Kai kuris kūrybingesnis dar trumpam pasilieka, galvodamas, kad kur nors panaudos, tarkim kokiems seniems daiktams susidėti ar kitkam, tačiau keletai savaičių praėjus dėžutės dažniausiai vistiek atsiduria konteineryje.

Bet vis dėlto, kaip puiku, kai rodosi, iš nieko padaroma kažkas, kas džiugina mus ir mūsų namų svečius. Kad ir kaip ten būtų, papildomi stalčiukai tikrai praverčia, o ypač virtuvėje, kur net tvarkingiausios namų šeimininkės kartais neberanda vietos visoms kulinarinėms knygoms ar prieskonių dėžutėms bei aliejams susidėti.

Reklama

Rankų darbo stalčiukus galima daryti kelių rūšių, gražiausi stalčiukai iš medinių vyno dėžučių, galite naudoti ir paprastas, tačiau neabejoju, jog bet kurioje vyno krautuvėlėje galėsite gauti ir gražių vyno dėžučių. Taigi, viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos. Pateiksiu keletą pavyzdžių, kurie yra nesunkiai įgyvendinami.

Pirmiausia, savo pasidarytus stalčiukus Jūs galite naudoti bet kurioje Jūsų namų vietoje: svetainėje, miegamajame, virtuvėje, vonios kambaryje ir kitur. Tačiau prieš pradėdami darbus išsirinkite vietą ir pagalvokite, kokie Jūsų stalčiukai turės būti. Jeigu juos darysite virtuvei būtų geriausia, kad stalčiukai turėtų prie bendro virtuvės interjero derančias rankenėles, ratukus ar kojeles (jeigu stalčiukai bus ant grindų). Jeigu stalčiukus naudosite miegamajame, tuomet, geriausia juos dėti po lova, kaip interjero detalę, kuri įneš gyvumo jūsų kambariui. Ten galėsite susidėti knygas, žurnalus ar įvairiausias smulkmenas, kurių nenorite naudoti bendrame interjero fone. Taigi, nieko nelaukdami, pabandykime pasidaryti stalčiukus.

Stalčiukų su ratukais, naudojamų virtuvėje, gamybai mums reikės:

 • Tiek vyno ar paprastų medinių dėžučių, kiek norėsime stalčiukų pasidaryti
 • Ratukų ar kojelių rinkinukų su varžtais (kiekvienai dėžutei po 4 kojeles ir ratukus)
 • 1 rankenėlės rinkinuko su varžtuku vienam stalčiukui
 • Atsuktuvo įsukti kojeles ir rankenėles

Darbo eiga:

Imame vieną savo pasirinktą dėžutę, po vieną į dėžutės dugną įsukame kojeles arba ratukus, stenkitės tai daryti taip, kad viskas būtų įsukta vienodai ir tvarkingai. Tada per vidurį į patį dėžutės priekį lygiai abiems kraštams įsukame rankenėlę. Tą patį padarome su visomis dežutėmis. Na štai, turime puikius stalčiukus, kuriuos jau galime naudoti.

Stalčiukų, naudojamų miegamajame ar kitur, gamybai mums reikės:

 • Tiek vyno ar paprastų dėžučių kiek norėsite stalčiukų pasidaryti
 • 1 rankenėlės rinkinuko su varžtuku vienam stalčiukui
 • Atsuktuvo įsukti rankenėlėms

Darbo eiga:

Imame vieną savo pasirinktą dėžutę, per vidurį į patį dėžutės priekį lygiai abiems kraštams įsukame rankenėlę. Tą patį padarome su visomis dežutėmis. Paprasta ir labai originalu!

Reklama

3 thoughts on “Stalčiukai iš vyno dėžių”

  1. Gal vyno parduotuvėje, jei vyno buteliai buvo supakuoti į panašias, medines dėžutes.

   1. Deja bet nepavyks. Cia yra vintazinis daiktas, nes dabar viskas pakuojama į tvirtesnį ir lengvesnį popierių, nes dėl logistikos sudėtingumo vyno dėžės nebėra grąžinamos gamintojui.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *